Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tai Chi Taoistyczne - ktoś już to widział?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi Taoistyczne - ktoś już to widział?

A po co ma się mieszać ;)


wlasnie :lol: mnie ta dyskusja bawi :wink:


8O Przebóg!! Ale o czym teraz jest ta dyskusja? Czy to jest taoistyczna dyskusja? I o czym oni mówią? O socjalizmie? Jakieś bramousługi - jakie usługi są "w bramach"? O obiadach? Podobał mi się szacunek w formie "masz dychę bo zupa była dobra", to przeciwieństwo "bo zupa była za słona" jak sądzę.

Czy może Tai Chi można też nauczać na licencji GPL czyli Open Source Tai Chi? Jak Linux?

:oops: I nie wiem, może też się zaciąłem, ale pogubiłem się, o co teraz chodzi? I czy jest jakaś teza czy antyteza lub uzasadnienie bądź argumentacja do którejkolwiek? I jak mam w to wszystko uwierzyć? Ale może jakbyście się właśnie spotkali to wykrystalizowałyby się jakieś wspólne poglądy? To w sumie jest zastanawiające czy ja maluczki będę w stanie pojąć głębokie myśli bardziej doświadczonych? I co ze mną będzie jeśli nie?

A jak pomagam za darmo słabszym, uciskanym i pognębionym to źle? Mnie uczyli, że to wręcz obowiązek. Nawiązać tu należy do znanego dylematu więźnia. Jednakoż przykłady z reala pokazują że ludzie nie są z natury źli i chcą współpracować, zatem kooperacja jest słusznym kierunkiem. Chyba że są upośledzeni społecznie i kulturowo przez dewiacje jak komunizm w wielu zbrodniczych jego odcieniach. Ale wtedy to są ofiary i też wymagają pomocy, często psych-medycznej.

Teorie Miltona Friedmana są słuszne ale przy pewnych założeniach np. co do rynku itd. Nie jest to jednak ani ostateczna ani jedyna teoria. Poza tym jak pokazuje kryzys USA i świadczenie Greenspana ("(...)pomyliłem się(...)") nie wystarczy ją znać, nie wystarczy jej nawet dobrze rozumieć żeby poprawnie stosować. Trzeba zewnętrzne uwarunkowania uwzględniać oraz brak tzw. rynku idealnego w rzeczywistości. I tu powinniśmy wrócić do zasad podstawowych, które pozwolą nam zachować równowagę.

:roll: :idea: :twisted:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi Taoistyczne - ktoś już to widział?
zawsze mnie fascynuje co Ty palisz Oce :lol:
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi Taoistyczne - ktoś już to widział?
zmien dilera :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai Chi Taoistyczne - ktoś już to widział?
sluchajcie, tu jest chyba lepiej ni zna forum aikido :)
myslalem ze tylko my aikidocy potrafimy marnotrawic czas na czcze gadanie :) ))
ale widze ze adepci tai chi nie sa gorsi :)
na trening zamiast smecici o kasie :)

co do treningow z Andrzejem, fajnie si ecwiczy, milo i przyjemnie, dlaczego ode mnie nie chce kasy, a do innych tak, jesgo sprawa, moze mnie polubil, moze fajnie mu w moim japonskim dojo, a moze cos innego, ogolnie ani ja si enie bogace dzieki temu ani raczej on nie biednieje i na odwrot :)
fajnie nam sie cwiczy, czasem ja pokaze cos ze swoich numerow jako interpretacje ruchu tai chi :)

wszystkich Was pozdrawiam i mam nadzije do zobaczneia na jakims obozie Tai Chi, chyba ze ktos chce liznac japonszczyzny to zapraszam do mnie :)

milej pogawedki :)
p.s. tylko ju zdajcie spokoj pieniadzom, to takie malostkowe :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024