Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krotki dystans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Z dynki zawsze boli, czolo jest strasznie twarde, wcale nie trzeba mocno, zeby zabolalo. A poza tym, jak dostaniesz z dynki, i w czasie, zanim Ty go uderzysz, on zdarzy uderzyc Cie 20 razy :D

Pochylenie glowy jest bardzo dobre, w ogole zawsze, bo sie nos ochrania
  • 0

budo_luki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chsząszcze Wąsycze-powiat Łękowody

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Waldek_Goszcz napisal:

Wydaje mi sie, zewyczuwajac , ze bedzie dym, mozna uprzedzic adwersarza, ze zbliza sie do nas na wlasna odpowiedzialnosc...


Spoko spoko tylko takie umiejetnosci to moze posiadziesz za 50 lat-
oczywiscie przy dobrym wietrze :)
  • 0

budo_elaphe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Niewiem - ja kiedyś tak dostałem z dynki i od tamtej pory mam dwa przednie nadlane :? . Od tamtej pory jak nie chcem atakować pierwszy, krok do tyłu ręce dłonmi do przeciwnika w takiej niby przyjacielskiej, ale jednak gardzie " uspokój się nie chcem żadnych dymów".
  • 0

budo_luki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chsząszcze Wąsycze-powiat Łękowody

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
He he he ......
Mocne wejscie z bani w morde :)
  • 0

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

a jak ćwiczysz aikido to można tak - jedna ręka za kark druga dłon za brodę kolesia i szybko kręcisz mu głową w lewo w prawo i odpychasz głowę z całej siły wchodząc w niego - zaburzenie błędnika i gościu leży a ty go nawet nie uderzyłeś.


Tu jedna poważna uwaga jesli gostek jest usztywniony a ty zrobisz to zbyt zdecydowanie (co przy adrenalince jest zrozumiale) to mozesz mu skrecic kark. Przykre!

Inna metoda jest zapomniena przez wielu technika: odczodzisz troszeczke do tylu, pol kroku moze wiecej jezeli napastnik tylko ruszy w "poscigu za toba kobiesz go prostym kopnieciem pod kolano (prawie nie ma mocnych) potem lapiesz go za ucho: całą ręką zupełnie tak jagby miał włosy (często ich nie ma) przekrecasz lekko głowe i walisz nią w bar, stolik lub kolano
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

Tu jedna poważna uwaga jesli gostek jest usztywniony a ty zrobisz to zbyt zdecydowanie (co przy adrenalince jest zrozumiale) to mozesz mu skrecic kark. Przykre!

Inna metoda jest zapomniena przez wielu technika: odczodzisz troszeczke do tylu, pol kroku moze wiecej jezeli napastnik tylko ruszy w "poscigu za toba kobiesz go prostym kopnieciem pod kolano (prawie nie ma mocnych) potem lapiesz go za ucho: całą ręką zupełnie tak jagby miał włosy (często ich nie ma) przekrecasz lekko głowe i walisz nią w bar, stolik lub kolano


Dobre! Wiecej prosze.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Ja bym po prostu zszedł lekko na bok (żeby nie dostać w dyńkę) i dłonią walnął gościa w jaja - ew. złapałbym i ścisnął - to na początek. Jeśli gość podchodzi na taki bliski dystans, to znaczy, że: 1. uważa się za silniejszego, 2. jest zaprogramowany na atak głową, albo jakiś chwyt np. za klapy. Taki atak na jaja powinien go na chwilę rozprogramować, no a potem według uznania: można się oddalić, albo zaatakować w sposób dla siebie dogodny.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
sposobów walki jest wiele ale jeśli nie jesteś zdecydowany czy masz walczyć ( wspomniałeś że taką sytuacją się zajmujemy)to polecam tylko te dwa sposoby - są wzgldnie mało agresywne, wymagają niewielkich umiejętności, a to w stresie jest ważne.

w kolano wcale nie jest tak łatwo trafić, poza tym jest to akcja w której jesteś zdecydowany na walkę.

Jeśli zdecydowałeś się to z krótkiego dystansu polecam coś takiego:
1. obniżasz się, jedną nogę wystawiasz trochę do przodu
2.jedną ręką, przedramieniem wchodzisz między nogi przecviwnika
3.jeśli to np. prawa ręka to zagarniasz nią lewą nogę przeciwnika na wysokości kolana ( to jest ruch na zewnątrz, do góry i trochę do siebie)
4 w tym momencie drugim barkiem energicznie go odpychasz
5 druga ręka idzie na twarz takim zamachem na odlew, jednocześnie się podnosisz
6 w tym momencie stoisz trzymając jego lewą nogę na zgięciu twojego ramienia ( gość stoi na prawej nodze)
7. jednocześnie robisz rękoma wiatraczek, odwracasz go do góry nogami- twoje prawe ramię idzie wciąż w górę,w bok a lewe sciąga jego głowę w bok i w dół
8 gość sie przewraca a ty cały czas trzymasz jego nogę kontynując obrót aż osignie pozycjępoziomąlewe odpycha jego głowę

9jego ciężar wymusza na tobie zrobienie wypadu jedną nogą, więc z całej siły opuszczasz go na wystawione w ten sposób swoje kolano -wali w nie końcami żeber
sorry za skomplikowany opis ale to trwa niecała serkundę, a działa na każdego gościa który nie jest od was cięższy więcej niż jakieś 5 kg i wcale nie wymaga dużej siły

robię to na gościu (bjj owcu) o tyle ode mnie cięższym
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
sposobów walki jest wiele ale jeśli nie jesteś zdecydowany czy masz walczyć ( wspomniałeś że taką sytuacją się zajmujemy)to polecam tylko te dwa sposoby - są wzgldnie mało agresywne, wymagają niewielkich umiejętności, a to w stresie jest ważne.

w kolano wcale nie jest tak łatwo trafić, poza tym jest to akcja w której jesteś zdecydowany na walkę.

Jeśli zdecydowałeś się to z krótkiego dystansu polecam coś takiego:
1. obniżasz się, jedną nogę wystawiasz trochę do przodu
2.jedną ręką, przedramieniem wchodzisz między nogi przecviwnika
3.jeśli to np. prawa ręka to zagarniasz nią lewą nogę przeciwnika na wysokości kolana ( to jest ruch na zewnątrz, do góry i trochę do siebie)
4 w tym momencie drugim barkiem energicznie go odpychasz
5 druga ręka idzie na twarz takim zamachem na odlew, jednocześnie się podnosisz
6 w tym momencie stoisz trzymając jego lewą nogę na zgięciu twojego ramienia ( gość stoi na prawej nodze)
7. jednocześnie robisz rękoma wiatraczek, odwracasz go do góry nogami- twoje prawe ramię idzie wciąż w górę,w bok a lewe sciąga jego głowę w bok i w dół
8 gość sie przewraca a ty cały czas trzymasz jego nogę kontynując obrót aż osignie pozycjępoziomąlewe odpycha jego głowę

9jego ciężar wymusza na tobie zrobienie wypadu jedną nogą, więc z całej siły opuszczasz go na wystawione w ten sposób swoje kolano -wali w nie końcami żeber
sorry za skomplikowany opis ale to trwa niecała serkundę, a działa na każdego gościa który nie jest od was cięższy więcej niż jakieś 5 kg i wcale nie wymaga dużej siły

robię to na gościu (bjj owcu) o tyle ode mnie cięższym
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
To mort: brzmi profesjonalnie i skutecznie.
Dziekuje i prosze o wiecej takich numerow.
Jak sie tego uzbiera troche, wydamy podrecznik :)
  • 0

budo_billy_lo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mińsk Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Jeśli starasz się nie wyglądać na wrogo nastawionego ale chcesz być przygotowany na ewentualne starcie to sugerowalbym nie stać na wprost przeciwnika.

Postaraj się stanąć tak aby wasze stopy nie znajdoały się w jednej linii a kolano którym możesz mu wjechać w krocze wysuń lekko do przodu.

Zaletami takiego ustawienia są:

1. Nie wyglądaz bojowo :D
2. Masz idealnie ustawione kolano na szybkie zakończenie walki.
3. Zmniejza sie ryzyko dostania z bańki bo twoja głowa znajduje sie na wprost ramienia przeciwnika.
4. Możesz zaatakować od dolu łokciem w szczękę.
5. Przy ataku łatwiej jest odsunąć się na bok i wtedy droga do jego karku, nerek i tyłu głowy stoi otworem.

Nie jest to metoda na 100% pewna i zależy od szybkości i refleksu. Mimo wszystko jednak zmniejsza ryzyko otrzymania pierwszego ciosu.

Pozdrawiam i życzę szczęścia.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Podczas przenoszenia postów natrafiłem na Waldka.
Pamiętacie go?

Dołączona grafika
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
fajna mial ksywke :P
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Pierwsze co można zrobić to odepchnąć i natychmiast zaatakować
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

Podczas przenoszenia postów natrafiłem na Waldka.
Pamiętacie go?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ja tylko z VB. Nie kojarzę postaci z TV (oprócz tych z Discovery i Animal planet :wink: )

Zawsze mnie dziwił jego avatar. Dopiero po śmierci się dowiedziałem co robił.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

fajna mial ksywke :P


Z tego co kojarze, to to nie byla ksywka tylko imie i nazwisko.

Nie ma sie co szczerzyc :?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
niestety, zginal zanim zarejestrowalem sie na Vortalu. Dopiero po jego smierci dowiedzialem sie, ze to byl TEN Waldemar Goszcz...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

niestety, zginal zanim zarejestrowalem sie na Vortalu. Dopiero po jego smierci dowiedzialem sie, ze to byl TEN Waldemar Goszcz...

zastanawiałem się kiedyś, czy to "ten" czy nie.(czy po prostu wycofał się ze względu na nicka ,po tym tragicznym zdarzeniu...

Nie znam jego ról i działalności, niemniej jednak szkoda człowieka. RIP.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
zwlaszcza ze, jak widac, byl jednym z nas
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Jego wypowiedzi kojarzę głównie z Samoobrony Kobiet - czytałem zanim się zarejestrowałem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024