Skocz do zawartości


Zdjęcie

tramwaj i autobus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

tramwaj i autobus
Sytuacja z ktora spotykam sie stosunkowo czesto: widze kieszonkowcow "pracujacych" wlasnie nad jakas torebka lub dopiero tworzacych sztuczny tlok. Co robic? Wiem ze prosta odpowiedzia jest strzelic pierwszego a drugiemu przykopac tylko, ze ich bywa nawet 7 (naprawde tylu naraz widzialem). Z Doswiadczenia wiem iz nikt mi nie pomoze.

Mozna powiedziec trudno ale przeciez zal sie robi starszego czlowieka ktoremu wyciagaja jego byc moze ostatnie pieniadze.
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
jedyne co możesz zrobić to w tramwaju zaciągnij ręczny hamulec , zrobi sie zamieszanie a kieszonki tego nie lubią , wiem że to słaba propozycja , ale w naszych realiach ( szybkość policji , brak pomocy od innych , znikoma szkodliwośc takiego czynu itp.) chyba jedyna
jak sie odezwiesz to cie otoczą i jeszcze kose wyłapiesz
takie nasze realia są , niestety
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Ja kiedyś dużo miałem do czynienia z kieszonami. Najlepsze co można zrobić to krzyknąć "kieszonkowcy w tramwaju!". Każdy zładpie sie za kieszeń, torebkę czy co tam innego nosi. Kolesie zwieją na najbliższym przystanku. Tylko uważaj, żeby ci nikt kosy nie sprzedła w tłumie albo co najmniej ciuchów nie pociął.
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
no taaaaaak , lordzie milusi , no to posłuchaj:
w-wa , tramwaj 24 , most poniatowskiego , 2 kolesi , jeden krzyknął - "uwaga kieszonkowcy'" , na przystanku kieszonki (6)wywlokły kolesia z tramwaju , dostał po buzi , kieszonki polazły na drugi przystaneczek( w drugą stronę)
to tyle
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Życie, zdarza się i tak. Żadna metoda nie jest skuteczna na 100%. Znaczy jest jedna: nie dawać okazji do kradzieży, nie nosić portfela na dupie, trzymac torebke przed sobą itd. Jak nie damy chujom okazji to sie przerzucą na handel kwiatami na ulicy, jak to jeden u nas zrobił. Beke teraz z niego kręcą :grin: .
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus

no taaaaaak , lordzie milusi , no to posłuchaj:
w-wa , tramwaj 24 , most poniatowskiego

Dla niewtajemniczonych, jest to trasa, którą podrózuja handlarze na trasie DW. Centralny - Stadion X lecia.
Dlugie przystanki, z jedna przerwa na odludziu. Jest na niej pelno kieszonek, falszywych kanarów trzepiacych obcokrajowców i innych atrakcji.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
mozecie jeszcze kierowce lub motorniczego zawiadomic ,jesli nie zaraguje mozecie zlozyc skarge na petli na niego lub zglosic to samemu policij




(ulica jest mym domem streetfighting jest mym zyciem)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Sorry, a co kierowca ma zrobić? Wstanie i powie: "dzień dobry państwu, życzę przyjemnej podróży a panów kieszonkowców proszę o oddanie portfeli i opuszczenie autobusu"? :lol:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus

mozecie jeszcze kierowce lub motorniczego zawiadomic ,jesli nie zaraguje mozecie zlozyc skarge na petli na niego lub zglosic to samemu policij

a) z drugiego wagonu to ciezko (dlatego zwykle nie wsiadam do drugiego)
B) motorniczy w warszawie ma taki komunikator i moze dac cynk do centrali, ale go to g... obchodzi.

Pól roku temu byla chryja, 4 pijanych meneli teroryzowalo tramwaj. Nawalone bydlo, jeden sie nawet brandzlowal, kanar udal, ze ich nie widzi, motorniczy tez. A linia 24 przejezdza jakies 50m od komisariatu policji na Grenadierów. Mogli dac cynk i komitet powitalny by czekal. Byl szum w prasie, skargi, ale chyba nikt z roboty nie wylecial.
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
a co ? dziwisz sie ? w tym kraju bezkarnie morduje sie generala policji i gówno to kogo obchodzi
no , może troche przegiąłem , ale dziw sie motorniczemu
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
znaczy sie , NIE dziw sie motorniczemu :D
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus

Pól roku temu byla chryja, 4 pijanych meneli teroryzowalo tramwaj. Nawalone bydlo, jeden sie nawet brandzlowal, kanar udal, ze ich nie widzi, motorniczy tez. A linia 24 przejezdza jakies 50m od komisariatu policji na Grenadierów. Mogli dac cynk i komitet powitalny by czekal. Byl szum w prasie, skargi, ale chyba nikt z roboty nie wylecial.


Jakis czas temu w krakowie w tramwaju w okolicy placu zgody byla zadyma, motorniczy dal znac policji i na nastepnym przystanku palkarze byli juz na miejscu. Zalezy od motorniczego
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Jak kierowca czy motorniczy ma radio i jest kumaty to jest git. Ale jak ma pietra (a nie dziwię się) to się nawet nie odwróci. Ja tam jestem za własnoręcznym zwalczaniem chamstwa i kurestwa. Gdyby wszyscy normalni ludzie, którzy fizycznie moga pozwolić sobie na szarpaninę, reagowaliby na przejawy demolki czy ataków na innych to chamstwo zniknęło by z ulicy dawno dawno temu. Gdyby całe społeczeństwo było za a nie odwarcało się mówiąc "nie moja sprawa" to wyjście na ulicę o godz. 01.00 byłoby przyjemnością a nie lekcją survivalu. Podam Wam ekstremalny przykład: w Izraelu nie notuje się praktycznie przestępczości chuligańskiej - wyrw torebek, pobić itp. Dlaczego? Bo tam każdy nosi przy sobie Uzi lub M16 i takiego wyrostka po prostu zastrzeli. Nastawienie społeczna zadziałało z niewiarygodną skutecznością... ale jak mówiłem to ekstremum. Ten post tak w ogóle to zaczyna oscylować wokól Hyde Parku a nie walki na ulicy.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Czasem warto po prostu zwrócić uwagę, bo chamy liczą na to, że każdy się będzie bał. Kiedyś jechałem tramwajem, a na końcu drugiego wagonu jechało 3 pijanych gnoi; zachowywali sie głośno i chyba szukali zaczepki. gdy jeden zapalił papierosa powiedziałem mu, żeby zgasił, bo mi przeszkadza. Ten coś chciał mówić, ale w tym momencie podeszło do mnie 2 napakowanych gości z drugiego końca wagonu i zaczęli im się wyzywająco przypatrywać. I gnoje wymiękli, zgasili papierosy, przeprosili, usiedli na podłodze i grzecznie jechali aż do końcowego.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Jak motorniczy nie ma pietra a w tramwaju jest trochę ludzi to mówi: "nie ruszę póki nie opuścisz tramwaju", w końcu koleś wychodzi jak ludek się zirytuje. Raz tak było, sam widziałem.
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus

Jak motorniczy nie ma pietra a w tramwaju jest trochę ludzi to mówi: "nie ruszę póki nie opuścisz tramwaju", w końcu koleś wychodzi jak ludek się zirytuje. Raz tak było, sam widziałem.


Ja miałem taką sytuację. Opierałem się o drzwi w autobusie, no i kierowcy się to nie spodobało i bez uprzedniej prośby o to: abym się nie opierał o drzwi kazał mi wyjść z autobusu. Jak ja się wtedy czułem. Ludzie się wkurzają bo chcą jechać dalej, a ja twardo stoję na stopniach :)
Niestety nie polecam takiego przeżycia nikomu jakie wtedy odczuwałem, gdyż wszyscy byli po stronie kierowcy nie znając do końca całej sytuacji i od razu byłem winny. Byłem tak napiętnowany !! Wogóle teksty o tej dzisiejszej młodzieży. :) Niestety wymsknęło mi sie słowo "kurwa" do kierowcy i tym troszkę przegiałem. Wyjść i tak wyszedłem bo widziałem moją mamę idącą do tego autobusu i nie chciałem robić jej przypału. Poczekałem grzecznie z mamusią na następny autobus, ale byłem tak wkurwiony, że chciałem iść na przystanek i dorwać tego gościa jak będzie jechał w powrotną stronę. No, ale pomyślałem, że mógłbym go za bardzo uszkodzić w przypływie gniewu, ostudziła nieco me zamiary i olałem ciecia ciepłym sikiem. :) :) :)

A co do pasażerów jeżeli wszyscy będą twardo postulować przy swoim bez strachu, no to agresor powinien skulić dupę i wyjść z autobusu sam na następnym przystanku.

Adder
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
Ja miałem taką sytuacje. jade pociągiem (pospiechem) do gdańska i tuż przy stacji Gdansk głowny gdzie miałem wysiąść nagle robi się "tlok". już kumam o co chodzi i widze jak "kieszonki" skroiły babcie, no ale patrze a oni pchają sie w moim kierunku. podchodzi koles i oferuje pomoc w zniesieniu torby (pociąg już się zatrzymał), drugi pcha się z boku a jeszcze jeden z tyłu. no to ja pchnęłem tego z boku i wychodze, ale widze ze koles juz mi nadciął torbę (pewnie liczyli ze wysypie się zawartość ja bede zbierał i mnie skroją) no ale ja byłem na to przygotowany wyjelem swój pas (od aikido) i przewiązałem torbę. troszke się chłopcy zdziwili a już myśleli że bede zbieral rzeczy z ziemi. no ale odwrócili się i jeszcze skroili dziadka który wsiadał.
podobne sytuacje widze bardzo często. np ktoś rzuca hasło "uwaga kieszonkowcy !!!" jak ludzie wsiadają no i naraz wszyscy głupieją patrzą czy mają portfele itp. no a kieszonki mają już rozeznanie co gdzie jest.

A i poruszył bym kwestię wandalizmu. ostatnio (w długi weekend) wróciłem pojechałem do domciu (wkońcu trzeba odwiedzić rodzinę). akurat zrobili na osiedlu nowiutki plac zabaw. no i wieczorkiem poszedłem z pieskiem a tu 3 gnojków po 14-16 lat rozpieprza wszystko. widze ze mój stary ich opieprza przez okno a ci go wyzywają. no to już do nich biegnę a ci zaczynają spier... . troszkę się nagonilem i dorwalem jednego (pozostalych nastepnego dnia w kafejce internetowej). to go na glebę dźwignia na lapke (nikyo) i dzwonię na pały :) . Pieski przyjechały no i co? "a dlaczego pan stosuje przemoc? gliniarz mnie pyta :!: :?: . no to ja wqriony mówie mu że demoluja itd, a gówniarz że go napadłem 8O . już moglo być goraco ale naszczęście znalazl się sąsiad ktory widział całą sprawę i przybiegł i wszystko się wyjasniło. Gliny spisały gnoja i pojechały :!: :!: :!: :evil: .
No i jak tu w Polsce ma być porządek?
  • 0

budo_dakeyras
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
zales, czemu stosujesz przemoc :?: :?: :?:
joke :)
Masz niestety całkowitą rację. Policja często rzuca się do tych, którzy próbują powstrzymać huligaństwo. Tak już niestety jest w naszym "kochanym" kraju :( . W ogóle samoobrona też jest często postrzegana jako przestępstwo. Po prostu cudownie. A gnojom zdaża się dzięki temu uniknąć kary, gdy porządni ludzie się tłumaczą czemu używali przemocy broniąc się. Przecież jak bili to należało stać grzecznie i zbierać po mordzie.
  • 0

budo_atabaque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosmos .... ale obecnie wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus
ej ej ej nie zwalałam bym wszystkiego na policje , dlaczego ? przykład van banan jest tu idealne . bo poza wspólpracą policji ze społeczeństwem społeczeństwo pomaga sobie same i to daje perfekcyjne rezultaty . niestety polska słynie z egozimu i "dbania o własne dobro" i to jest właśnie prawda która wychodzi choćby w przypadku kieszonkowcą . U nas w polsce ludzie pomagają przestępcą a nie ofiarą . w takiej sytuacji policja nie ma szans ( należy jeszcze dodać ubóstwo ) . zmienić musi sie mentalność polaków . taka jest prawda . swoją drogą miałem zabawną sytuacje bo kierowca nie chciał ruszyć przez ze mnie dlaczego ? bo miałem trzymać otwierające sie drzwi co było trudne po spedzeniu 8 godzi na parkiecie :) ) i tak mnie opierdzielał co 2 przystanek bo nikt mi nie chciał pomóc. jeśli chodzi o mnie to w wrocławskim mpk raz sie spotkałem z akcją motorniczego wzywającego policją po 4 kolesi ( swoją drogą przyburali sie do mnie bo mnie nie lubili ) pobili jakiegoś delikwenta
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tramwaj i autobus

jeśli chodzi o mnie to w wrocławskim mpk raz sie spotkałem z akcją motorniczego wzywającego policją po 4 kolesi ( swoją drogą przyburali sie do mnie bo mnie nie lubili ) pobili jakiegoś delikwenta

Przypomniała mi się pewna sytuacja. Jechałem raz autobusem (daaaawno temu) i paru gości się awanturowało, nie pamiętam już o co poszło. W każdym razie kierowca powiedział "Albo wysiadacie albo jedziemy na policję". Goście nie chcieli wysiąść, to kierowca zamknął drzwi, wdepnał gaz i zatrzymał się dopiero pod komendą, gdzie zabrali tamtych gości, a autobus wrócił na trasę :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024