Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Panowie spokojnie kazdy ma prawo do wlasnej interpretacji tego co robi i nie musi podkreslac tego bluzganiem innych uzytkownikow.

Yamabushi ,
piszesz o niesamowitej skutecznosci paznokci czy zebow , ale to przeciez potrafi byle kurewka z ulicy , a tym bardziej ktos kto trenuje BJJ.
Piszesz tez o skutecznosci Combat , na jakiej podstawie , problemem combatu jest to ze ciezko go zwerifikowac w walce treningowej czy turniejowej , bo przeciez nie wydlubisz partnerowi oka ani go nie ugryziesz.
Osobiscie bralem udzial w szkoleniach chyba wszystkich bardziej znanych szkol combat , czy sa skuteczne , nie wiem .Na pewno jest tam duzo materialu , wasko wyspecjalizowanego , jezeli chodzi o taktyke , i to z bronia czy bez , czego nie znajdziesz nigdzie.
CZy gryzienie jest takie skuteczne , tak np. sadzi czolowy "gryzon" amerykanski Paul Vunak , nauczajacy wlasnie Kino.
Ja jednak byle gryziony dwukrotnie , i nie skonczylo sie to dla gryzonia dobrze.
Teraz BJJ , kiedy po latach praktykowania roznych SW , zetknolem sie z BJJ ( i to od razu z wysokiego polapu, JJ Machado ) , szczena mi opadla kiedy zobaczylem co oni robia , pozniej mi sie zamknela i zaczolem sam to robic.CZy lubie BJJ tak od serca , chyba nie , nie przepadam za turlaniem , ale niestety jest ono tak niesamowite ze trzeba je polubic.
Niestety , czy dla innych stety , obecnie jest BJJ rulez , i nic na ten temat nie poradzisz.Ogladajac jakiekolwiek zawody , chocby ostatni PRIDE , latwo zauwazyc ze kazdy , naprawde kazdy odrabia wieczorami lekcji z BJJ , i niektorym ( np. Hendersonowi ) coraz bardziej to wychodzi.
Oczywiscie , to wszystko jest cross trenningiem , i to nawet ze strony zawodnikow BJJ , jezeli nie jest to znowu wroce do PRIDE mozna skonczyc jak legenda "czystego" BJJ Mario Sperry , ktory wygladal jak zderzeniu z ciezarowka.
BJJ daje bron do reki ludzom slabszym fizycznie , pozwala spokojnie czuc sie w konfrontacji z miesniakami.
Ostatnia rzecz , to BJJ kontra 10 , to juz bylo nie raz i chyba zostalo wyjasnione , nie ma takiego stylu , ale jest noz i dlatego zawsze go nosze.
THE END
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Ktos moze cwiczyc 40 lat aikido i mienmiejsze pojecie o walce kto cwiczy 1 rok np Boks wiec nie sciemniaj. Wiem ze wrzystkich rozumow nie pozjadalem ale powiedz co zle powiedzialem a nie krytykuj.
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Do Yamabushi!!!
Jesli piszesz o zwyciestwach sakuraby i jemu podobnych,ktorzy nie sa z Bjj to pamietaj,ze rzeczywiscie nie sa bo nie zaczynali od Bjj.Ich pierwotne style sa inne,ale trenuja i uzywaja technik Bjj lub cwicza mutacje Bjj-takie jak shootfighting i podobne.Bjj jest do pokonania jesli jestes bardzo dobrym uderzaczem i masz konfrontacje ze slabym Bjj-owce.Ale w walce rownych sobie pod wzgledem wytrzymalosci psychicznej i wytrenowania fizycznego gosci to Bjj jest gora-pokazaly to pierwsze Ufc.Tam sie lali wlasnie czysci uderzacze i graplerzy.Teraz zawodowcy tacy jak Igor Vov. czy Saku cwicza mixy-Bjj+zapasy+boks+thai.Pisanie o zwyciestwach zaodnikow,ktorzy rzekomo sa nie z Bjj jako dowodu,ze Bjj jest do pokonania to bzdura.To,ze nie sa z Bjj oznacza,ze ich wyjsciowym stylem ktory trenowali jako pierwszy nie jest Bjj.Ale nie oznacza to,ze oni Bjj nie cwicza!!!!!Mark C0oleman-znakomity zawodnik walk bez regol,wicemistrz olimpijski w zapasach stwierdzil,ze teraz trenuje Bjj.Patrzac na dzisiejsze walki nie sposob ocenic,ktorystyl jest lepszy bo wszyscy cwicza to samo czyli wszystko po trochu,ze wszystiego co skuteczne biora najlepsze techniki i je trenuja.A wkonfrontacji styli i sztuk walki Bjj jest nie do pokonania :evil:
To fakt :evil: :evil:
A co do combatu to juz Boruta opowiadal kiedys jak w Poznaniu zapasnik trenujacy Bjj znokautowal suplesem instruktora kravata. :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Drodzy Panowie.
Widzę, że swoimi wywodami podniosłem wrzawę.
Bardzo mnie to cieszy, może to skłoni was do głębszych przemyśleń.

W kwestii odpowiedzi. W natłoku odpowiedzi i argumentów widzę, że mój pierwszy post nie został zauważony. Toteż raz jeszcze wyjaśnię cóż miałem na myśli.

BJJ jako czysty styl jest do pokonania. Powodem tego jest to, że skutecznych styli nie ma. Skuteczni są ludzie.

W swojej wypowiedzi poruszam aspekt walki realnej, w której brak jest wszelkich zasad. Nie mówię tu o turniejach (posiadają one oczywiste ograniczenia), na których istotnie BJJ ma pewną przewagę.

Nie mylmy ogółu walki w parterze z BJJ, które stanowi jedynie część (obszerną ale zawsze część).

A wkonfrontacji styli i sztuk walki Bjj jest nie do pokonania


To nie jest argument, lecz twoje zdanie. Niestety nie poparte.

zawodowcy tacy jak Igor Vov. czy Saku cwicza mixy-Bjj+zapasy+boks+thai.Pisanie o zwyciestwach zaodnikow,ktorzy rzekomo sa nie z Bjj jako dowodu,ze Bjj jest do pokonania to bzdura.To,ze nie sa z Bjj oznacza,ze ich wyjsciowym stylem ktory trenowali jako pierwszy nie jest Bjj.Ale nie oznacza to,ze oni Bjj nie cwicza!!!!!


Nie lubię się powtarzać i przez to marnować waszego i mojego czasu.
Niemniej ci zawodnicy (jaki pisałem już wcześniej) mają wiedzę w innych dziedzinach walki. BJJ służy jedynie ich dalszemu rozwojowi.

Poza tym panowie, szanuję wasze argumenty, lecz uważam, że nisetety nie ma i nigdy nie będzie najlepszego i niepokonanego stylu.

Jeśli się mylę to

NIECH NAM ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Ale się rozpisałem 8O

Naszła mnie jeszcze refleksja, która może rozładuje trochę napięcie.

Wielmożni Panowie gdyby walka w parterze była najskuteczniejsza,
to jaką mamy szansę wzniesienia się na WYŻYNY umiejętności.

Miłego dnia.
poklon
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Ktos moze cwiczyc 40 lat aikido i mienmiejsze pojecie o walce kto cwiczy 1 rok np Boks wiec nie sciemniaj. Wiem ze wrzystkich rozumow nie pozjadalem ale powiedz co zle powiedzialem a nie krytykuj.

To bylo do Hasta
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Drodzy Panowie.
Widzę, że swoimi wywodami podniosłem wrzawę.
Bardzo mnie to cieszy, może to skłoni was do głębszych przemyśleń.

W kwestii odpowiedzi. W natłoku odpowiedzi i argumentów widzę, że mój pierwszy post nie został zauważony. Toteż raz jeszcze wyjaśnię cóż miałem na myśli.

BJJ jako czysty styl jest do pokonania. Powodem tego jest to, że skutecznych styli nie ma. Skuteczni są ludzie.

W swojej wypowiedzi poruszam aspekt walki realnej, w której brak jest wszelkich zasad. Nie mówię tu o turniejach (posiadają one oczywiste ograniczenia), na których istotnie BJJ ma pewną przewagę.

Nie mylmy ogółu walki w parterze z BJJ, które stanowi jedynie część (obszerną ale zawsze część).

A wkonfrontacji styli i sztuk walki Bjj jest nie do pokonania


To nie jest argument, lecz twoje zdanie. Niestety nie poparte.

zawodowcy tacy jak Igor Vov. czy Saku cwicza mixy-Bjj+zapasy+boks+thai.Pisanie o zwyciestwach zaodnikow,ktorzy rzekomo sa nie z Bjj jako dowodu,ze Bjj jest do pokonania to bzdura.To,ze nie sa z Bjj oznacza,ze ich wyjsciowym stylem ktory trenowali jako pierwszy nie jest Bjj.Ale nie oznacza to,ze oni Bjj nie cwicza!!!!!


Nie lubię się powtarzać i przez to marnować waszego i mojego czasu.
Niemniej ci zawodnicy (jaki pisałem już wcześniej) mają wiedzę w innych dziedzinach walki. BJJ służy jedynie ich dalszemu rozwojowi.

Poza tym panowie, szanuję wasze argumenty, lecz uważam, że nisetety nie ma i nigdy nie będzie najlepszego i niepokonanego stylu.

Jeśli się mylę to

NIECH NAM ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE.

Wiesz co ty piszesz?
chyba nie
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Fox, ziomuś...
Nie ładnie oj nie ładnie.

Przedstawiłem w swojej wypowiedzi swoje zdanie oparte na swoim doświadczeniu. Jeśli się mylę to grzecznie czekam aż ktoś wyprowadzi mnie z błędu. Niech to jednak będzie osoba kompetentna, doświadczona, i niech to zrobi dobrym argumentem.

Rozumiem, ż moje poglądy kolidują z twoim światopoglądem. Niemniej zastanów się nad moimi argumentami na chłodno. Wtedy przedstaw mi swoje racjonalne argumenty, niodczucia.
Nie odbieraj tego jako obrazę.
Jeśli twoim zdaniem się mylę , wyprowadź mnie z ciemnogrodu.

SIEMIX.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
1. Akira Shoji ( judo ) skopal Walli Ismael'a w 2 rundzie na Pride 4. Wallid Ismael byl 8 razy mistrzem swiata BJJ, pokonal miedzy innymi Renzo, Ralph'a i Royca.
2. Igor Zinoviev ( judo ) pokonal Mario Sperry 3-krotnego mistrza swiata w BJJ oraz Ensona Inoue w ciagu 44 sekund pierwszej rundy na turnieju Vale Tudo w 1996 roku w japonii
3. Don Frye ( judo ) pokonal Amaury Bitetti ( mistrz BJJ z 95') podczas UFC8
4. Yasuichi Ono zadusil Jorge Gracie ( starszego brata Helio ) kolo roku 1950'
5. Masahiko Kimura pokonal Helio Gracie lamiac mu dwie kosci lewego ramienia przez udegarami. Helio nie wrocil juz do formy z powodu urazu.
6. Wilhelm Ruska ( zloty medalista olimpijski z 1972 w kat pow 95 kg oczywiscie judo ) zlal Iwana Gomes'a

Czy w oparciu o powyzsze moglbym napisac judo leje wszystkich? BJJ to kicha? Nie.
Czy w parterze kroluje judo, sambo, BJJ? Nie.
Liczy sie czlowiek!!!!
Pamietajcie, ze judo w swych poczatkach mialo bardzo rozbudowane techniki parterowe ( pochodzace w calosci z tradycyjnego ju-jitsu ), ale na skutek przepisow punktujacych rzuty ze stojki techniki te ulegly degeneracji.
Pamietajcie, ze judo wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Pamietajcie, ze BJJ wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Jezeli ktos mysli, ze Helio Gracie siedzial sobie na plazy w brazylii i nagle doznal illuminacji i "wymyslil" styl, to nadaje sie do leczenia klinicznego.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
cytat

Przedstawiłem w swojej wypowiedzi swoje zdanie oparte na swoim doświadczeniu. Jeśli się mylę to grzecznie czekam aż ktoś wyprowadzi mnie z błędu.


Hmmm Yamabushi chłopie...odnoszę wrażenie, że jesteś czystym teoretykiem jeżeli chodzi o walkę realną, o której tyle piszesz :? Biłeś się kiedyś z kimkolwiek na poważnie? Z możliwością odniesienia obrażeń?
cytat

Niech to jednak będzie osoba kompetentna, doświadczona, i niech to zrobi dobrym argumentem


Wydawało mi się że Seiken właśnie to zrobił. Ciesz się kolego że nie ma z nami chwilowo Boruty. On by ci przedstawił bardzo konkretne argumenty :)

BJJ jako czysty styl jest do pokonania. Powodem tego jest to, że skutecznych styli nie ma. Skuteczni są ludzie.

Wszystko jest do pokonania. Np F 15 - też się da zestrzelić. Ale to chyba nie znaczy że jest on równie dobry co Spitfire?
A bokser z rocznym stażem jest równie dobry co aikidoka z takim samym stażem rotfl
Koleś... przyłączam się do pytania Foxa: czy ty wogóle wiesz co piszesz.
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Dobrze ze w koncu okresliles o jaki rodzaj walki tobie chodzi .
W streetfight , zgadzam sie ze nie ma jednorodnego stylu , gwarantujacego sukces , a zeby bylo jeszcze weselej czesto osoby trzesace dana dzielnica niegdy nie cwiczyly nic ze SW , tylko maja naturalne motoryczne zdolnosci do walki , jak chocby Jamie O'Keefe i Geoff Thompson , legendarni "bramkarze" z UK.
Jednak BJJ daje najlepsze podstawy do streefight , cwiczysz podobno u Linke , i nie wie mjak on uczy ale BJJ to nie tylko parter i otym chyba zapominasz albo po prostu trgo nie znasz.
Oczywiscie , Krav Maga , Defendu , Panic Atack , ATK ,Moosul i dziesiatki innych militarnych czy pseudomilitarnych straja sie przekonac ze tak na prawde oni sa najlepsi bo sa "militarni" , moze sa , ale na jakiej podstawie mozesz task sadzic , czy zaczepiony w barze bedziesz staral sie od razu wydlubac oko , a moze okaze sie ze tego po prostu nie mozesz zrobic , bo jastes za slaby psychicznie i nigdy tego sie nie dowiesz dopoki tego oka nie wydlubiesz.
Wiec o ile latwiejsze , jest miec pewnosc ze umiesz zalozyc "kimure" , czy kopnac low kicka tak zeby nie mogl chodzic.
Jeszcze jedno , nic nie mam do combatow ( jak juz zreszta wielokrotnie pisalem) , ale uczenie tego cywili to moim zdaniem pomylka ( pasy w KM , smiech ) , style militarne sa dla wojska i tylko tam moga miec zastosowanie.
dla normalnych ludzi zostawcie np. BJJ
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

1. Akira Shoji ( judo ) skopal Walli Ismael'a w 2 rundzie na Pride 4. Wallid Ismael byl 8 razy mistrzem swiata BJJ, pokonal miedzy innymi Renzo, Ralph'a i Royca.
2. Igor Zinoviev ( judo ) pokonal Mario Sperry 3-krotnego mistrza swiata w BJJ oraz Ensona Inoue w ciagu 44 sekund pierwszej rundy na turnieju Vale Tudo w 1996 roku w japonii
3. Don Frye ( judo ) pokonal Amaury Bitetti ( mistrz BJJ z 95') podczas UFC8
4. Yasuichi Ono zadusil Jorge Gracie ( starszego brata Helio ) kolo roku 1950'
5. Masahiko Kimura pokonal Helio Gracie lamiac mu dwie kosci lewego ramienia przez udegarami. Helio nie wrocil juz do formy z powodu urazu.
6. Wilhelm Ruska ( zloty medalista olimpijski z 1972 w kat pow 95 kg oczywiscie judo ) zlal Iwana Gomes'a

Czy w oparciu o powyzsze moglbym napisac judo leje wszystkich? BJJ to kicha? Nie.
Czy w parterze kroluje judo, sambo, BJJ? Nie.
Liczy sie czlowiek!!!!
Pamietajcie, ze judo w swych poczatkach mialo bardzo rozbudowane techniki parterowe ( pochodzace w calosci z tradycyjnego ju-jitsu ), ale na skutek przepisow punktujacych rzuty ze stojki techniki te ulegly degeneracji.
Pamietajcie, ze judo wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Pamietajcie, ze BJJ wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Jezeli ktos mysli, ze Helio Gracie siedzial sobie na plazy w brazylii i nagle doznal illuminacji i "wymyslil" styl, to nadaje sie do leczenia klinicznego.

Jak myslisz ze ci ludzie nie cwiczyli Bjj to sie mylisz .
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Seiken jesli chodzi o streetfighting to moim skromnym zdaniem nie mozemy sie powolywac na walki NHB, poniewaz sa roznice (i wcale nie przepisy te sa ok); bede sie upieral przy tym, ze nie sa rozgrywane w ubraniach, kimonach lecz w gaciach a walka w gaciach to chyba nie street?
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
W i jeszcze jedno co do combat zgadzam sie calkowicie i moim zdaniem mozna nazywac oszustami ludzi, ktorzy robia nabory do sekcji combat. Combat to w swej zlozonosci moze robic tylko i wylacznie wojsko bo tylko ono dysponuje sprzetem i tyle. To tak jak ja bym u siebie w piwnicy szkolil na kosmonautow :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Seiken jesli chodzi o streetfighting to moim skromnym zdaniem nie mozemy sie powolywac na walki NHB, poniewaz sa roznice (i wcale nie przepisy te sa ok); bede sie upieral przy tym, ze nie sa rozgrywane w ubraniach, kimonach lecz w gaciach a walka w gaciach to chyba nie street?

eee bronson to na plaży jak się leją to też nie street? hmmm może piasek fighting :wink: :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

eee bronson to na plaży jak się leją to też nie street? hmmm może piasek fighting :wink: :)

Na plaży warto trenować w siatkówkę. Wyrabia to uderzenie z otwartej dłoni :D
Poza tym "sypnij mu piaskiem w oczy!" :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Tak wiec mam pytanie, twierdzisz ze owi panowie ( np. Fry , Kimura ) robili BJJ .. tak ? Podaj prosze jakis dowod. Z tego co wiem to Kimura to byl bardzo utalentowany zawodnik Judo. W owych czasach ( Helio ) Judo wygladalo zupelnie inaczej, glownie chodzi mi tutaj o ewolucje stylu pod wplywem regul walki sportowej. A natknalem sie na artykul w sieci w ktorym sa cytowane fragmenty wywiadu z Donem. O ile dobrze pamietam do walk trenowal on wlasnie Judo. Dlaczego ? Byl przekonany iz umiejetnosci zdobyte na Judo uchronia go skutecznie przed zawodnikami prezentujacymy Bjj. Udalo mu sie to. Nie bez znaczenia jest co prawda fakt iz byl on praktycznie pierwszym zawodnikiem w historii UFC ktory stosowal trening przekrojowy. Nie zaglebiajac sie w szczegoly podsumuje wywod. Fry a ponad wszelka watpliwosc Kimura , tak samo jak inni wymienieni, z Bjj mieli niewiele wspolnego. Podsumuje wywod pod koniec.

Inna sprawa to slowa slowa mkimur'y.
Prawda to ze Judo jak i Bjj to siostry. Nikt nie ukrywa korzeni Bjj. Zarowno Judocy jak i zawodnicy Bjj robia techniki o korzeniach takich samych - jiu jitsu. Obecnie oba systemy roznia sie znacznie. Jestem silnie przekonany iz kardynalna przyczyna owego stanu byly i sa reguly walki sportowej ( jak dla mnie to one nadaja kierunek ewolucji systemu bardziej niz jaki kolwiek inny czynnik ). Niestety kolejne modyfikacje regulaminu walki sportowej w Judo wypaczaja sens uczenia sie technik parterowych w szerszym zakresie. A w Bjj , coz , wolno klasc sie na plecy wiec bez rzutow jako takich da sie zyc. Nie czuje sie kompetentny aby omawiac calosc za i przeciw regulaminow zarozno w Judo jak i w Bjj. W szerszej perspektywie mozna spojrzec na 3 systemy majace korzenie w jiu - jitsu. Aikido, Judo, Bjj. Wizualnie totalnie rozne, na przestrzeni lat ewoluowaly. Ich ewolucja do czego doprowadzila, widac. Aikido to piekna sztuka, Judo jest dyscyplina olimpijska, a Bjj jest bardzo mloda sztuka walki o nie przecietnych ( tak uwazam ) walorach w dziedzinie walki wrecz. Od razu wyjasnie, nie mialem nigdy okazji trenowac Aikido, moja wiedza opiera sie na publikacjach, moich obserwacjach jako obserwator ( nie uczestnik ) treningu aikido. Bjj robie juz 3 roczek, co prawda z przerwami lecz ostatnio nadrabiam zaleglosci. A co do judo to dopiero stawiam pierwsze kroki w tym sporcie ( trenuje je 2-4 razy w tygodniu ).
Moje pierwsze spostrzezenia, narazie bardzo luzne, odnoscie porowania Judo i Bjj. Dla mnie to zajedno. Glowna roznica jaka mnie uderzyla to to na co sie nacisk kladzie podczas treningow. Judo dominujaca role odgrywa stujka, w Bjj glownie cwiczymy techniki parterowe. Parter w judo z tego co mialem okazje zaobserwowac jest silnie dopasowany do regulaminu sportowego. Znaczy sie po rzucie nalezy niezwlocznie isc do techniki konczacej, dlugo sie nie bawic w parterze i wstawac w miare mozliwosci. Cos co jest raczej nie do pomyslenia w Bjj ( chodzi o przerywanie parteru ).

A teraz podumuje calosc. Judo i Bjj to siostry. Nie widze powodu aby licytowac sie ktora leprza. Obie sa wartosciowe i to bardzo. Spor o to co jest wazniejsze : styl czy czlowiek pozostawiam internetowym wojownikom.

Pozdrawiam
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Albo mi sie cosik tutaj piepszy, albo rzeczywiscie wszedzie na forum pisza o tym samym.... Ile razy juz byla walkowana skutecznosc bjj`u? Czy z jedym przeciwnikiem, czy z wieloma, czy na UFC, czy jeszcze gdzies. I zawsze wygladalo to w ten sposob, kazdy powiedzial co wiedzial a pozniej zeszlismy na offtopa. Wiele razy tez czytalem o czlowieku i stylu......

Nie wiem tez co wy macie do Yamabushi Fighter`a? Przeciez mial racje mowiac ze mozna pokonac kolesia ktory cwiczy bjj. Zapamietajcie, walczy sie z czlowiekiem, a nie ze stylem, a czlowiek jak czlowiek jest ulomny, popelnia wiele, wiele bledow.

Teraz o combatach w wersji cywilnej: czy ucza na nim jak bronic sie przed kolesiem ktory stoi kilka metrow przed Toba i gdy uslyszy dzwiek gongu wleci Ci w nogi? NIE ! Wlasnie dlatego instruktor kravki przegral z zapasnikiem.
Wyobrazcie sobie teraz taka sytuacje, do instruktora krav maga, na ulicy podchodzi jakis mistrz bjj`u i chce okrasc instruktora. Rzuca tekstami typu : "wyskakuj z komorki", "dawaj drobne" itp itd. W najmniej spodziewanym momencie dla bjj`owca instruktor kopie go w krocze, lub uderza w gardlo, pozniej jakas seryjka po najbardziej czulych punktach czlowieka. I kto wygra? Czy na tej podstawie mozna twierdzic ze krav maga jest lepsza od bjj`u? Juz wiecie kiedy combat jest skuteczny?

Pozdrawiam
clans
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Seiken

Jednak BJJ daje najlepsze podstawy do streefight , cwiczysz podobno u Linke , i nie wie mjak on uczy ale BJJ to nie tylko parter i otym chyba zapominasz albo po prostu trgo nie znasz.


Istotnie trenuję u Mariusza Linke. I jego treningi to, także nie tylko parter,
i cenię w nim oraz innych instruktorach z Berserkers Team to, że znają się na walce realnej. I przy każdej okazji podkreślają i zachęcają do uzupełniania wiedzy.

Co się zaś tyczy El Primo.

Ciesz się kolego że nie ma z nami chwilowo Boruty. On by ci przedstawił bardzo konkretne argumenty


Drogi El Primo, nie wiem kim jest ów nadmieniony Boruta. Musi się pewnie cieszyć szacunkim skoro został przywołany. Niemniej sądzę, iż pogróżki jako arument są nie na miejscu. Zamiast czekać na kolegę Borutę przedstaw mi własny pogląd. Jeżeli będzie trafny, z przyjemnością przyznam ci rację.

Hmmm Yamabushi chłopie...odnoszę wrażenie, że jesteś czystym teoretykiem jeżeli chodzi o walkę realną, o której tyle piszesz Biłeś się kiedyś z kimkolwiek na poważnie


Istotnie walczyłem i na tym opieram swoje wywody. Widzę jednak, że nie są one wystarczające. Posłużę się więc przykładem kolegów, bramkarzy znamienitych w mym mieście ( jednocześnie trenujących BJJ).
Otóż nigdy jeszcze nie słyszałem żeby podczas zadymy walczyli w parterze.

Poraz kolejny rozpisuję się znacząco, zajmując wiele cennego miejsca. Boli mnie, że musze to robić po to aby odeprzeć ataki i zarzuty a nie ciekawe argumenty.

Na koniec sądzę, że pointa rozważanego problemu został zawarta w wypowiedzi ^Hasta^ i Clansa. poklon

:smilecolros:
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Ja bym chcial cos sprostowac!
Jak juz pisalem jesli ktos jest duzo lepiej wytrenowanym fighterem niz jakis przecietny koles z Bjj to go pokona.I tu Bjj przegra ale tylko ze wzgledu na roznice w poziomie walczacych. :!:
Co do dyskusji styl czy czlowiek:zawsze wydawalo mi sie,ze czlowiek,ale...
Przyjzyjmy sie np. konfrontacji Royca z Shamrockiem.Porownajmy obu fighterow.Ken-potezny,nakoksowany zwierzak i wygladajacy przy nim jak kurczaczek wielkanocny Royce.Kto wygrywa?Odpowiedz wszyscy znacie.Royce.Dlaczego?To takie proste-sila stylu panowie,sila Bjj.Bez tego Roce nigdy by rady nie dal takiemu kafarowi jak Shamrock.Wygal styl i jego koncepcja,ktora Royce jedynie wprowadzil w zycie :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024