Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Jest to prawda ale w drugiej walce Shemrock przygotowal sobie strategie na bjj i Royce juz nie wygral.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
:) Czy ty czasem nie masz wykształcenia uniwersyteckiego,Yama? Tak składnego języka polskiego to ja na sieci dawno nie widzialem poklon "Drogi El Primo"aż się wzruszyłem :D
Co do Boruty. Istotnie cieszy się moim szacunkiem jako doświadczony fighter i propagator BJJ.Z drugiej strony jego wystąpienia słynęły z gwałtowności - admin uznał nawet za konieczne usunięcie go z forum i wycięcie wszystkich jego postów :(

Niemniej sądzę, iż pogróżki jako arument są nie na miejscu.

- jakie pogróżki?? Absolutnie moim celem nie było ci grozić czy cię obrażać 8)

Zamiast czekać na kolegę Borutę przedstaw mi własny pogląd.

- obawiam się że na Borutę się niedoczekamy. A mój pogląd jest dosyć jasny:
1. Są style lepsze i gorsze. Nie wszystkie są jednakowo dobre.
2. Bardzo wiele zależy od człowieka. Ale średni bokser rozniesie dobrego aikidokę.

Przykład podany przez ciebie (bramkarze) jest istotnie dobrym argumentem. Bramkarze jednak rzadko leją się na solówkach - zwykle dym jest paroosobowy a wtedy parter jest ostatecznością. Jestem jednak przekonany, że wykorzystują w swojej pracy techniki dojścia do zwarcia i walki w klinczu - a te w BJJ są bardzo dobrze dopracowane.

Powtarzam na koniec - każdego można pokonać. Tylko, że niektórych jest łatwiej a innych nieco ciężej :wink:
Pozdrawiam
El Primo

P.S. NIe atakowałem cię. No może troszeczkę :snipersmile:
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Drogi EL PRIMO

Dzięki wielkie za komplement, ale niestety nie mam wyższego, na studia będę dopiero zdawał. Niemniej dzięki.

A co do BJJ to widzę, że powoli dochodzimy wszyscy do porozumienia. Ciesze się, że moje argumenty (czyt- zamysły argumentót ) zostały poparte, a te które nie, zostały sprostowane.

Powtarzam na koniec - każdego można pokonać. Tylko, że niektórych jest łatwiej a innych nieco ciężej


Święta prawda.

A więc do boju......... :!: :!: :) :!: :!:

POZDROWIONKA
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
uuuuuuuuuu zagalopowałem się w tych pozdrowionkach a zapmniałem jednej rzeczy.

Bardzo wiele zależy od człowieka. Ale średni bokser rozniesie dobrego aikidokę


Ból, ból. Ale niestety prawda. Trenuję Aikido u sensei'a Jacka Wysockiego, dzięki niemu mam pewne pojęcie o tej pięknej sztuce.
I na przekór niektórym uważam, że jest to berdzo realna sztuka walki.
Trzeba niestety poświęcić jej kolosalnie wieleczau i zmodyfikować sposób jej trenowania.

Wybaczcie tę małą dygresję.

Saluto Acompaneiro.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Powtarzam na koniec - każdego można pokonać. Tylko, że niektórych jest łatwiej a innych nieco ciężej


nie sposob sie z tym nie zgodzic.

Na koniec przytocze , slowa ktore napisane byly kiedys na Gorinkanie :
sztuki walki dzielimy na sztuki WALKI i SZTUKI walki
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Do Sventevitha!
Wiesz na czym polegalo przygotowanie Shamrocka na Bjj Royca?
Ken przygotowywal sie trenujac Bjj.Trenowal w gi :!: Walka byla remisowa bo mimo,ze Ken posiadl pewna wiedze o Bjj i przewyzszal Royca fizycznie,to jego umiejetnosci byly zbyt ubogie zeby wyjsc z gardy Royca i nie dac sie przekulnac-dlatego tkwil w niej przez wiekszosc walki i dzieki temu byl remis.Prawda jest wiec nastepujaca:Silniejszy i wiekszy koles posiadajacy pewna wiedze o Bjj nie mogl rozwalic dwa razy mniejszego kolesia-czarnego paska Bjj.Zabraklo umiejetnosci,koncepcja Bjj realizowana przez Royca obronila sie przed niepohamowana sila Shamrocka.Zwyciestwo i remis dawida z goliatem-porownajcie te dwie postacie a stwierdzicie ze to jednak styl wygrywa,tylko trzeba potrafic go uzyc a wtedy bedziecie gora.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

1. Akira Shoji ( judo ) skopal Walli Ismael'a w 2 rundzie na Pride 4. Wallid Ismael byl 8 razy mistrzem swiata BJJ, pokonal miedzy innymi Renzo, Ralph'a i Royca.
2. Igor Zinoviev ( judo ) pokonal Mario Sperry 3-krotnego mistrza swiata w BJJ oraz Ensona Inoue w ciagu 44 sekund pierwszej rundy na turnieju Vale Tudo w 1996 roku w japonii
3. Don Frye ( judo ) pokonal Amaury Bitetti ( mistrz BJJ z 95') podczas UFC8
4. Yasuichi Ono zadusil Jorge Gracie ( starszego brata Helio ) kolo roku 1950'
5. Masahiko Kimura pokonal Helio Gracie lamiac mu dwie kosci lewego ramienia przez udegarami. Helio nie wrocil juz do formy z powodu urazu.
6. Wilhelm Ruska ( zloty medalista olimpijski z 1972 w kat pow 95 kg oczywiscie judo ) zlal Iwana Gomes'a

Czy w oparciu o powyzsze moglbym napisac judo leje wszystkich? BJJ to kicha? Nie.
Czy w parterze kroluje judo, sambo, BJJ? Nie.
Liczy sie czlowiek!!!!
Pamietajcie, ze judo w swych poczatkach mialo bardzo rozbudowane techniki parterowe ( pochodzace w calosci z tradycyjnego ju-jitsu ), ale na skutek przepisow punktujacych rzuty ze stojki techniki te ulegly degeneracji.
Pamietajcie, ze judo wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Pamietajcie, ze BJJ wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Jezeli ktos mysli, ze Helio Gracie siedzial sobie na plazy w brazylii i nagle doznal illuminacji i "wymyslil" styl, to nadaje sie do leczenia klinicznego.

Jak myslisz ze ci ludzie nie cwiczyli Bjj to sie mylisz .




Otrząśnij się. Rozmowa z tobą przypomina nawracanie Taliba na katolicyzm. A on swoje i swoje i swoje.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Popatrz na to z drugiej strony - zwykly wielki "drwal" po paru lekcjach bjj, nie zostal pokonany przez mistrza bjj.
Ostatnio bylem dosc chory i obejrzalem sobie te walke kilka razy (mialem czas). Royce tez tam nie zachwyca - w nieskonczonosc probuje zrobic jedni i to samo - trojkat z rak i nie wychodzi mu to. Pomyslalem sobie, ze jesli by zamiast pasywnego Kena, bylby tam np. Don Fry (dla mnie mistrz "mikrourazow"), to twarz Royce wygladalaby znacznie gorzej.
Czesto pada argument, ze trening silowy nie jest konieczny w bjj, a pozniej wielu przedstawicieli bjj (lokalanych) "placze", ze np. Coleman, to przewazal masa i sila. Kto Wam panowie broni robic te mase i sile? Przeprosic sie z ciezarami i jechac.
K_P
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Omawiane przez was walki sa bez gi. Zalozcie shemrokowi gi i zobaczymy. Ponadto Royce byl w gi wiec jeszcze gozej dla royca. Majac tak wielka przewage shemrok powinien skonczyc raz dwa a nie skonczyl. Powalczcie kiedys gi przeciw bez gi i pogadamy.
Sprobujcie ubrac w gi jakiegos zapasnika. Bedzie sie bronil jak ognia. :)
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Bronson qrcze swiete slowa
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Omawiane przez was walki sa bez gi. Zalozcie shemrokowi gi i zobaczymy. Ponadto Royce byl w gi wiec jeszcze gozej dla royca - napisales B.
Zeby nie bylo niejasnosci - uwielbiam Royce'a, te jego niewinna, przestraszona gebe. Cenie za caloksztalt..... Chcialbym miec jedna setna jego umiejetnosci...
Ale... Z tego co wiem to Royce zostaje w gi - bo tak chce, a nie, ze go ktos zmusza do tego. Poza tym potrafi ten fakt genialnie wykorzystac (m.in. do duszen rekoma np. patrz wlka z Severnem), nie przypominam sobie natomiast zeby Ken natomiast wykorzystal, z korzyscia dla siebie, w jakikolwiek sposob gi Royce'a.
Nie chodzi zreszta o personalne przytyki. Chodzi o cos innego:
- jednak sila i masa maja wielkie znaczenie (po to na profesjonalnym poziomie wymyslono podzial na wagi)
- o wiele latwiej nauczyc sie bronic, niz atakowac, a kontry, to juz znamionuja mistrza
- prawdopodobienstwo, ze w "walce na smierc i zycie" spotkamy kogos ubranego w gi jest (????)
K_P
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Powtarzam na koniec - każdego można pokonać. Tylko, że niektórych jest łatwiej a innych nieco ciężej

Święta prawda.


Mozna pokonac kazdego tylko do tego potrzeba dobregio stylu :)

Koles z Kung-fu moga do usranej smierci cwiczyc kung-fu i tak nigdy nie pokaonaja kolesie z Bjj.Cyba ze sie naucza czegos skutecznego na Bjj ale samo Kung-fu niac takiego nie posada.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Kubus to jak to ken nigdy za chwycil royca za kimono? oj chyba sie mylisz. Ja nie pisze, ze ktos Roycowi kazal zalozyc kimono. Ja tylko pokazuje rzecz bardzo wazna, ze ten w kimonie ma trudniej i to sporo. Jak myslisz dlaczego nhb walcza w takich obcislych gaciach (toz to nie klub gejowski) a nie chocby w spodenkach ano po to aby nie dac mozliwosci zlapania za cokolwiek bo to daje duza przewage. Tyle
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Oczywiscie, ze ubranie przeszkadza. Wierze w to, ze w walce w kimonach taki Coleman, czy Shamrock mieliby o wiele mniej do powiedzenia. No, ale walczy sie bez kimon, i nalezy przyjac do wiadomosci, ze ktos jest napakowany i piekielnie silny - nie robmy z tego zarzutu.
A same sterydy tez z nikogo nie zrobily ani atlety, ani fajtera. Trzeba jeszcze "cos" dodac od siebie. Zeby byla jasnosc jestem przeciwko farmakologii zwlaszcza na poziomie amatorskim. A to co widze nawet na swojej silowni, to co robia poczatkujacy nastoletni chlopcy - to juz wola o pomste do nieba.
K_P
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

1. Akira Shoji ( judo ) skopal Walli Ismael'a w 2 rundzie na Pride 4. Wallid Ismael byl 8 razy mistrzem swiata BJJ, pokonal miedzy innymi Renzo, Ralph'a i Royca.
2. Igor Zinoviev ( judo ) pokonal Mario Sperry 3-krotnego mistrza swiata w BJJ oraz Ensona Inoue w ciagu 44 sekund pierwszej rundy na turnieju Vale Tudo w 1996 roku w japonii
3. Don Frye ( judo ) pokonal Amaury Bitetti ( mistrz BJJ z 95') podczas UFC8
4. Yasuichi Ono zadusil Jorge Gracie ( starszego brata Helio ) kolo roku 1950'
5. Masahiko Kimura pokonal Helio Gracie lamiac mu dwie kosci lewego ramienia przez udegarami. Helio nie wrocil juz do formy z powodu urazu.
6. Wilhelm Ruska ( zloty medalista olimpijski z 1972 w kat pow 95 kg oczywiscie judo ) zlal Iwana Gomes'a

Czy w oparciu o powyzsze moglbym napisac judo leje wszystkich? BJJ to kicha? Nie.
Czy w parterze kroluje judo, sambo, BJJ? Nie.
Liczy sie czlowiek!!!!
Pamietajcie, ze judo w swych poczatkach mialo bardzo rozbudowane techniki parterowe ( pochodzace w calosci z tradycyjnego ju-jitsu ), ale na skutek przepisow punktujacych rzuty ze stojki techniki te ulegly degeneracji.
Pamietajcie, ze judo wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Pamietajcie, ze BJJ wywodzi sie w prostej linii z tradycyjnego ju-jitsu.
Jezeli ktos mysli, ze Helio Gracie siedzial sobie na plazy w brazylii i nagle doznal illuminacji i "wymyslil" styl, to nadaje sie do leczenia klinicznego.

Jak myslisz ze ci ludzie nie cwiczyli Bjj to sie mylisz .




Otrząśnij się. Rozmowa z tobą przypomina nawracanie Taliba na katolicyzm. A on swoje i swoje i swoje.

To ty sie otrzasnij. Nie twierdze ze bjj jest nie do pokonania i sam nie skupiam na czystym bjj . Wrzyscy co napisales z bjj byl bol ze nie sa mistrzami stojki (pare wyjatkow).Ptrzac na dzisiaj albo ci wygrani zawodnicy nie walcza albo cwicza ROWNIEZ bjj.
Jest to temat Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Odpowiedz brzmi:
Jesli czlowiek z bjj walczy POPRAWNIE to osoba nie zna bjj nie ma szans. Kazdemu zdaza sie pomylic tym bardziej ze Judo a Bjj sa najbardziej do siebie podobne. Ile wymieniles przykladow 6. Przykladow ze Bjj wygralo z Judo bylo z 100 . Zawodnicy nie sa bogami nie sa nieomylni wiec sie nie dziwie ze pare razy przegrali.
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Fox : trenujsze bjj i uwazasz ze zaden boxer, karateka, judoka, czy zapasnik nie ma z Toba najmniejszych szans?
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Ja po Bjj czuje sie penwie ale widomo ze dlugletni boske by mnie rozjechal jak chcial.

Chodzi oto ze jestem pwenie cze rozjechal bym kolese ktory trenuje tyle smao co ja z inengo stylu.

A najbardzie bym sie bal zapasnikow i judokow i daltego trenuje tez boks i zapsay zeby z nimi sobie tez poradzic :)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
He he wlasnie musze zabrac sie z treningi a nie tyle kacapal pierdolic :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Ma lecz jak bym nie popelnil bledu ( po to cwicze ) to raczej nie ale na to wpywa za duzo czynikow.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Nie jest to do nikogo lecz daje przykladowy post Boruty .
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024