Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
119 odpowiedzi w tym temacie

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Sorki ze czasami nie pisze wyraznie ale mam zrobna klawiature robie mi sie spcja "a".
  • 0

GośćGuest_budo_kiełbasa_*

Guest_budo_kiełbasa_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Thor_N napisal

szczerze mowiac licze na to , ze jak najdlozej polska bedzie pod wrazeniem Karate Kid'a - lepiej dla Nas czyz nie ?!
To my cwiczymy BJJ i my mozemy zaskoczyc



Lepiej dla nas ? z jednej strony tak, z drugiej nie. Jesli wiecej osob bedzie przychodzilo na treningi, bedzie wiecej pieniedzy w sensie ogolnym . Mozliwe bedzie orgaznizowanie seminariow , stazów i tym podobnych, a co za tym idzie poziom zawodniczy w Polsce bedzie lepszy . Wiekszy potencjal ekonomiczny Bjj Polsce napewno nie zaszkodzi, przeciwnie.
Jesli nawet duza ilosc osob zaczela by cwiczyc bjj w Polsce w krotkim czasie...powiedzmy roku, nie ujelo by to nabytej juz wiedzy, nam ludziom obecnie bjj trenującym. DO czego zmierzam ?
MAm wrazenie ze sporo osob na forum Budo niepotrzebnie obawia sie potencjalnej "konkurencji", przeciez aby byc dobrym trzeba cwiczyc lat kilka, nie wystarczy wpasc na trening raz czy dwa...

Heem ? mam racje ? papieros

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Wiecie co mysle, temat jest napisany: "czy bjj jest wogole do pokonania przez inne sztuki walki?".
Wiec odpowiedz brzmi nie: czysty box, albo thai nie wygra z bjj. Czyste karate, taekwondo, kick, judo, itd. itp. tez nie wygra z bjj.
Dopiero gdy kilka styli jest zmieszanych, to szanse rosna, ale w starciu
"czysty na czysty" bjj prowadzi.
pozdro 8)
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Temat który umieściłem na forum BJJ i GRAPPLING wywołał wiele kontrowersji. Umieściłem ten temat po przeczytaniu artykułu w Budokanie nr8

"Jak pokonać bjj?
Brazylijskie jiu jitsu dzięki zwycięstwom w klatkach szybko zyskało renomę niepokonanego stylu. Wydaje się jednak, że poszukiwania odpowiedzi na pytanie "Jak pokonać bjj?" zaczęły przynosić rezultaty"


Uważam że ten temat wzbudził wasze niezadowolenie z tego powodu że wielu z was trenuje BJJ. ( Może powinnienem ten temat umieścic na innym forum)
  • 0

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
ja nie jestem niezadowolony.... 8)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Myśle że w krótce rozwinie się nowa sztuka walki złożona z BJJ, Sambo, zapasów i innych


Taka "styl" własciwie juz powstał , ale nie ma nazwy , jego jak na razie najwłasciwsza nazwą jest UFC lub PRIDE 8)
Pozdrowienia
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Niewiem jak jest w Brazyli ,w Polsce box czy tez kick jest integralna czescia treningu .


Byc moze tak jest w wiekszosci sekcji - zwlaszcza tych prowadzonych przez Grzeska Jarzabka, w koncu bylego boksera i karateke - ale my np. cwiczymy tylko czyste BJJ.
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Grzegorz Jarzabek rulez ;)
  • 0

budo_felis silvestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
jeżeli powstało takie pytacie to juz coś w tym musi byc,
zadajmy sobie lepiej pytanie jaka sztuka walki w swej czystej formie jest w stanie przewyższyć bjj moim zdaniem żadna i zaznczam ze w każdej hybrydzie sztuk walki jest bjj i to jest wystarczajacy dowód na to iz jest to najlepszy styl wariat
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Niewiem jak jest w Brazyli ,w Polsce box czy tez kick jest integralna czescia treningu .


Byc moze tak jest w wiekszosci sekcji - zwlaszcza tych prowadzonych przez Grzeska Jarzabka, w koncu bylego boksera i karateke - ale my np. cwiczymy tylko czyste BJJ.

Ok w takim razie sory ,te sekcje ktore ja znam wszystkie maja kick lub boks,i nimi sie sugerowalem.
  • 0

budo_~montech~
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stalowa wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Zajebiscie podoba mi sie to forum,kurwa jest super :lol: mniej tylko tych pedalskich wpisów i mord,bedzie cool :lol:
co do tematu to jest taka jedna sztuka walki:" Nindzitsu Duck Raju" załozona przez : Jean-Claude Van Dame w "Krwawym Sporcie" :D :D :D
Pozdro dla ciotek z bjj :o

  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Pytania tego typu powodują u mnie nieustanny opad szczeny. Każdy kto trenował cokolwiek powinien po jakimś czasie zwrócić uwagę, że skuteczni bywają ludzie, a nie style!! Walki wygrywa się połączeniem mocnej psychiki, determinacji, wyszkolenia technicznego i sprawności ogólnej. Nawet najlepiej wyszkolony technicznie ale strachliwy lub cherlawy zawodnik zostanie zmieciony przez fizycznego młota bez ograniczeń psychicznych.
  • 0

budo_człowiek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

Kurde to juz chyba kawal roku a napewno tego forum, BJJ jest do pokonania przez kazdego kto tylko potrafi zapukac BJJ-mana zanim ten sciagnie go do parteru (potem oczywisci bezdyskusyjnie BJJ-rules).
BJJ-man zeby nie skonczyc z zabkami w kieszeni musi przynajmniej umiec sie obronic w walce uderzanej przez min 2-3sek. i to bronic sie lepiej niz udezacz nawala. A jak widomo w walce uderzanej dominujaca role odgrywa inicjatywa i atak i ogolnie ofensywnosc jest bardziej skuteczna od defensywnosci. Nie spodziewm sie zeby czlowiek zajmujacy sie BJJ mial tyle czsu i sily zeby jeszcze trenowac walke uderzan na takim poziomie zeby sobie poradzic z czlekiem specjalicujazcym sie w nawalance. No chyba ze bjj bedzie wigóle lepszy, ale wtedy na co mu BJJ.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?

BJJ-man zeby nie skonczyc z zabkami w kieszeni musi przynajmniej umiec sie obronic w walce uderzanej przez min 2-3sek. i to bronic sie lepiej niz udezacz nawala.


Nie sadze zeby musial sie bronic lepiej niz nawala uderzezacz nie sadze zeby mosla przynajmniej w polowie bronic sie tak jak nawala uderzacz.
Wystarczy spojrzec na Royca jego umiejtnosci walki w stojce byly mierna a juz napewno w porownai z uderzaczami z ktorymi walczyl i jakis nie mial z nimi problemu i nie mal zembow w kieszeni.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Czlowiek! Mylisz sie w swoich wywodach! Zeby byla jasnosc, nie jestem kolejnym nawiedzonym bjj, po pieciu treningach, ale mam rodowod tzw. uderzacza i kopacza. I dlugie lata bylem przekonany, ze tego typu style poradza sobie z chwytanymi! I wystarczy tylko precyzyjny cios! (Ty mowisz o precyzjnym ciosie w 2-3 sekundy! Ogladalem niedawno walke Roy Jonesa Juniora, jednego z najwybitniejszych bokserow swiata! Taki precyzjny cios udalo mu sie zadac dopiero w 10 rundzie! Bilem sie nie raz i wiem, ze najwiecej jest obcierek, poslizgow, a nie celnych trafien!)
Z 7 lat temu zobaczylem UFC. Chwytacze byli gora! Zaroponowali bowiem tym pierwszym szczegolna strategie. Zobacz wiec jak R. Gracie walczy z G.Gordeuo, mistrzem kyokushin, taja i savate. R. Gracie nie mial wowczas pojecia o wymianie ciosow. I zeby tego nie robic, chodzil pieknie na nogach i w odpowiednim, wybranym przez siebie czasie, skrocil dystans, (w tym bjj jest genialne), a reszta jest juz historia.
Z drugiej strony bjj jest do pokonania. Caly swiat bjj przez wiele lat probowal "ugryzc" Colemana, ktory nie dysponowal zadna wyrafinanowana technika. Ale w koncu przyszla i kryska na tego zapasnika. Tak jak przyjdzie na kazdego. Nie sadze jednak, zeby to oznaczalo, ze Colemna "ogra" znowu kilku dowolnych bjj-owcow! Bo na walke sklada sie troche wiecej, niz sie to z pozoru wydaje.
K_P
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Coleman wygrywal z Bjj bo gorowal masa i sila ale trafil na duzego przeciwnika bjj i po Colemanie, Pride 16 walka z Nogueira :)

No nie nazywajmy Minaotauro czystego Bjj-twoca z heringiem pokzal jak dobrze moze walczyc w stojce i z tego co slycszalm zamierz startowac w k-1.
  • 0

budo_człowiek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Wystarczy spojrzec na Royca

Royce to Royce to realnie sprawdzony mistrz i wogole uwazam ze jest swietny i podziwjam go za umiejetnosc bezkarnego wchodzenia w zwarcie
(chyba moglby on byc dobrym a napewno zdrowym boxerem :) )
ale ani ja ani ty nie powinnismy sie przezucac nazwiskami ludzi do poziomu ktorych nigdy sie nie zblizymy
(zreszta nawet jemu moze sie zdazyc zebrac centre w brodke, po ktorej zasnie-szansa na to jest moze 1%-ale zawsze jest)
Mnie interesuje cos blizej mojej d... a tu niestety troche inne rzeczy zdaja sie sprawdzac. Zreszta popros kiedys kumpla uderzacza o taki sprawdzian - ile razy na np50 wejdziesz do zwarcia nie dostajac kontry. Tylko rob to z czlowiekiem nie z BJJ - bo oni nawet jak swietnie udezaja maja juz nawyk, takiego przyjaznego dopasowanie sie do wchodzacych graplerow.
Sprobuj z kick-boxerem, lub chocby boxerem - jak osiagniesz 20% wejsc to niezlu bedziesz. Ja w wolnej walce, nawet z duzo slabszym ogolnie kolega jak stosuje wejscie "na sila" to tak na 80% obrywam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
"Sprobuj z kick-boxerem, lub chocby boxerem - jak osiagniesz 20% wejsc to niezly bedziesz. Ja w wolnej walce, nawet z duzo slabszym ogolnie kolega jak stosuje wejscie "na sila" to tak na 80% obrywam - napisales Czlowiek.

Cos nie tak z tymi Twoimi wejsciami. Wybierasz niewlasciwy moment? Odkrywasz sie? Pchasz sie bezmyslnie? Bez zwodu? Przyspieszenia?Przemysl. Boruta powiedzialby Ci: - "idz na bjj". A ja dodam: "albo na zapasy w stylu wolnym".
Ja naprawde czesto ostatnio "wchodzilem" " na bokserow, karatekow kyokushin, czy kickbokserow, wsrod ktorych moze nie byli ludzie pokroju najwiekszych, co najwyzej mistrzowie Polski, aktorych wiekszosc kopie i uderza z sila konia. Prawie wszyscy duzo ciezsi ode mnie. Ale NIGDY zadnemu z nich nie udalo sie, tak mnie trafic, zeby to uniemozliwialo kontynuacje akcji, a przeciez NIE JESTEM SPECJALISTA od wejsc. Dopiero sie ucze i glownie sam. Za to garde jako tako umiem trzymac. Oczywiscie zawsze - na iles tam walk moze sie trafic, nawet przypadkowy cios konczacy, nawet z przedniej reki, ale to nie jest i nie bedzie regula. Malo tego - nikt sie w takim trafianiu nie wyspecjalizuje.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Ja mam najlepszy przyklad ze swoim trenerem ktory bez problemu sie ladowal i przwracal mistrza swiat KB :)
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ jest wogóle do pokonania przez inne sztuki walki?
Moim ulubionym zajeciem sa sparingi :) Zawsze jak zagadam z jakims kumplem i sie dowiem ze cos trenuje to zapraszam go na sparing, jezeli jest uderzaczem to daje mu rekawice, a ja mu mowie, ze nie zaloze swoich, bo nie bede go uderzal i zapraszam do walki. Stajemy na przeciwko siebie i kazdy, bez wyjatku, za pierwszym razem nabiera sie na wejscie w nogi. Za drugim, trzecim razem, jest juz duzo, duzo trudniej.

Moj ulubiony sparing-partner, wie na czym polega bjj, wie tez, jak zaczne kazdy sparing.... kazde wejscie konczy sie w ten sposob ze on odrzuca nogi i nawala mnie rekawicami po czaszce. Wiem, robie cos zle... kwestia czasu :D
Pozdrawiam - Clans
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024