Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONTRA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

KONTRA
KTO ZNA Z WAS JAKAS PROSTA KONTRE DO UCHI MATY (to sie chyba tak pisze)tylko nie tajo toschi bo to znam i mam troche złą opinie o tym żucie jak kiedys to zrobił wyjebałem sie na brzych i mi synek wyciagnół czysta dzwignie aha i jak mozna sie wydostac z duszenia jak sie zrobi (zapomniałem nazwy ten żut w nogi ci sie wchodzi ) :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
Kontra do Uchi-maty? hmm...
moze Ura-nage, Tani-otoshi

A to duszenie to gilotyna, a wejscie w nogi w judo to morote-gari.

Wyjscie:
1. O-soto-gari, potem kolano na brzuch i rozrywasz duszenie
2. Cos pomiedzy Obi-tori-gaeshi a Tomoe-nage, w kadym razie przekulanie przez noge i dalej tak samo jak w pkt. 1.
3. Najskuteczniejsze wedlug mnie - jak masz glowe tak, ze tulow goscia masz po prawej to prawa reka gleboko przez jego lewy bark na plecy, a druga reka miedzy nogi, podchodzisz pod niego i prostujac nogi go wynosisz.

Wrzuce zaraz filmik na jakis FTP, na ktorym wychodze z gilotyny na pokazie, mniej wiecej ta metoda.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
Cześć!!!
Jako kontrę na UCHI MATA możesz stosować np.: sukui-nage, ushiro-goshi, ura-nage (piękna kontra na uchi-mata przez ura-nage jest na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nr filmu 70). Możesz też stosować cłapy, czy UCHI-MATA-SHASHI.
Ten ostatni rzut polega na szybkim cofnięciu atakowanej nogi w tył i bok, dzięki czemu atakująca noga przeciwnika trafia w próżnię. Pociągnięcie (dokręcenie) rękami spowoduje, że przeciwnik upadnie na plecy. Na pewno zaletą tej kontry jest stosunkowo znikome użycie siły przez broniącego się (w przeciwieństwie do innych rzutów), oraz fakt, że w przypadku jeżeli ona wyjdzie to jest pewna dycha, a przeciwnik wygląda na ośmieszonego, który "sam się rzucił". Natomiast na pewno przy wykonaniu uchi-mata-shashi potrzeba mieć bardzo dobrą koordynację ruchową, być już zawodnikiem w miarę zaawansowanym technicznie, mięć duże wyczucie oraz refleks.
Powodzenia.

Misiek2
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
misiek2: wpadnij czasem na IRCa na kanal #mma...pogadalbym z Toba.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
Cześć Robaq!

Proponuję priva, ponieważ jestem żadko na internecie, a jeżeli już to o dziwnych porach.
Pozdrawiam
Misiek2
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
misiek czy mugłys mi dac adres jakiej strony z tym żutem lub podesłac zdjecie mi bo nie umiem sobie tego żutu wyobrazić :oops: :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
Cześć!
Zdaje się, że chodzi Ci o uchi mata shashi. Nie mam zdjęcia, ale postaram się opisać.

Wyobraź sobie, że tori wchodzi na uchi mata, robi zamach nogą, a uke w momencie mającego nastąpić uderzenia, podcięcia, podrzutu cofa swoją nogę (tę na którą skierowany jest atak). Tori robiąc mocny zamach trafia nie w Twoją nogę, a wpróżnię. Siła zamachu jest tak duża, że powoduje obrót wokół trzymanych rąk. Może inaczej, spróbuj sobie bez partnera stojąc przy drabince, pochylony w lewo zrobić zamach prawą nogą tak, jak na uchi mata mocny wysoki i wyobraź sobie,że ktoś Ci "pomoże" przekręcając ręce. Padniesz na plecy.

Wybacz, ale trudno mi to bardziej obrazowo wytłumaczyć, jak uprawiaż judo to zapytaj trenera zapewne nie odmówi Ci i zademonstruje.

Poz.
Misiek2
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
kuba Sz!
Wpadła mi w ręce stronka do kontry' o którą kiedyś pytałeś.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Misiek2
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: KONTRA
dzieki ma pytanie co to jest to Sz przed moim imieniem cjyba ci sie pomyliło jak by co to kuba Ż
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024