Skocz do zawartości


Zdjęcie

ITF czy WTF ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_kage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?
chyba jednak nie sprawdziłem :)
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?
ITF
Jest to peirwotne Taekwondo, taki sam nacisk na ręce jak i na nogi, można powiedzieć ze tkd ITF w mojej sekcji może przypominać kickboxing, tyle że prawie robi duża różnice i tkd jest o wiele lepsze od tego amerykańskiego wymysłu :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?
szalenstwo :wink:
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?
A byłeś seborth w jakiejś sekcji kicka, aby tak oceniać, jak tak jest faktycznie, to wy macie mieszanke kicka z tkd, a tak pozatym to ja osobiście słyszałem ( niewiem czy dobrze, specem nie jestem, jak powiem głupote to niebijcie :wink: ), że kick tak naprawde ma większy nacisk na ręce, niż na nogi, podobno kiedyś prawie się nieużywało nóg dlatego też zostały wprowadzone zasady, że musi być ileś tam procent kopnięć, pozaym w tkd uczy się raczej bardziej zawiłych technik, a na kicku raczej prostszych, przydatnych na ringu technik ( jeszcze raz mówie, że niejestem znawcą, więc moge się mylić, jak coś to mnie naprostujcie ), a ja tak nawiasem mówiąc chodze na tkd WTF, i uważam, że jest bardzo fajne, coprawda nieuczymy się technik ręcznych ( póki co, może potem ), ale zato mamy dużo kopnięć ( naprawde dużo ), i jest jeszcze jedna ( jak dlamnie ) zaleta mianowicie praktycznie nieuczymy się układów ( tylko przed egzaminami mamy mieć ), dzięki czemu na każdych zajęciach przerabiamy takie żeczy jak kopnięcia, trzymanie gardy ze zmianą pozycji pozycji, etc., czyli żeczy które są przydatne w walce, a jak ktoś chce dodatkowo nauczyć się walki rękami, to zapisze się dodatkowo na boks, albo właśnie kicka, i będzie miał jakby dwie specjalizacje, tkd od nóg i np boks od rąk, więc dlamnie WTF the best :wink: , aha w woli wyjaśnienia, oczywiście nieuważam, że ITF jest frajerski, a jedyne prawdziwe tkd to tkd WTF, żeby niebyło :wink:
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?

ITF
Jest to peirwotne Taekwondo, taki sam nacisk na ręce jak i na nogi, można powiedzieć ze tkd ITF w mojej sekcji może przypominać kickboxing, tyle że prawie robi duża różnice i tkd jest o wiele lepsze od tego amerykańskiego wymysłu :D


kazdy chwali swoje... ;-)
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?

ITF
Jest to peirwotne Taekwondo, taki sam nacisk na ręce jak i na nogi, można powiedzieć ze tkd ITF w mojej sekcji może przypominać kickboxing, tyle że prawie robi duża różnice i dla mnie tkd jest o wiele lepsze od tego amerykańskiego wymysłu :D


kazdy chwali swoje... ;-)

Dodałem to co pogrubione myśle że teraz nie będzie problemów x)

Ja trenowac zacząłem niedawno więc nie jestem jakims znawcą - wręcz początkujący jestem. Napisałem że ITF może przypominać kickbox, a nie że go przypomina, a napisałem to gdyż faktycznie sekcje kicka odwiedziłem, oraz na podstawie opinii trenujących.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?
A ja trenuje bardziej WTF niż ITF, do tego jeszcze jest u nas Kick-Boxing a i na zwodach w GTF'ie sobie dość dobrze klub radzi.....i nie sądze aby to albo tamto było bardziej do czegoś zbliżone, bo jak sie ma dobrego trenera to Cie będzie uczył wszechstronnie i kwestią jest taka, ze trzeba kogoś kto CHCE coś robić i to robi z zaangażowaniem i jesli ma w miare dobrego trenera to federacje nie mają już tak wielkiego znaczenia jakby sie mogło wydawać.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?

i nie sądze aby to albo tamto było bardziej do czegoś zbliżone, bo jak sie ma dobrego trenera to Cie będzie uczył wszechstronnie


Mimo wszystko - cos takiego jest możliwe, kiedy ćwiczy sie przekrojowo, łącząc metody i założenia różnych odmian taekwondo czy nawet innych dyscyplin. Trenując zgodnie z kanonem sportowego TKD WTF nie będziesz uczył się uderzeń ręką na głowę, co jest podstawą tak w ITF/GTF, jak w kick-boxingu...

Osobiście wychodzę z założenia, że na poziomie młodszych kategorii wiekowych czy też startów typowo rekreacyjnych można sobie bez problemu startować równolegle np. w WTF i PUT czy kicku. Walka sportowa w taekwondo WTF jest jednak nieco "niekompatybilna" z PUT, ITF, kickiem - od pewnego poziomu równoległe przygotowywanie się może być utrudnione...

Gizmo
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF czy WTF ?
W sumie racja Gizmo, natomiast jeśli chodzi osobiście o mnie to dla mnie start w zawodach jest sprawą nawet nie drugorzędną....nic nie mam do zawodów, ale nie ciągnie mnie do startowania w nich......ćwiczę TKD tylko i wyłącznie dla siebie, dla rozwoju własnego ciała i dla jeszcze kilku innych powodów, więc odpowiada mi to, ze trener mój kładzie spory nacisk na techniki nożne(pod kątem WTF) ale nie zapomina o rękach... :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024