Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Na rozegranych wczoraj w Poznanium MP Seniorow w taekwondo WTF Tomasz Idzikowski zdobyl tytul mistrza Polski w kat.-84 kg. Piotr Kania byl drugi w kat. -54, a Iwona Idzikowska trzecia w -63 kg. Dorota Majorkiewicz poza podium.

I po co ich bylo wyrzucac z PZTkd ITF... i tak poszli, gdzie chcieli, a tylko niesmak pozostal :(

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
nie zostali wyrzuceni sami odeszli
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Niezbyt skomplikowanym systemem jest chyba WTF skoro po 3 miesiącach treningu można zostać Mistrzem Polski w walkach rozgrywanych zupełnie inną metodą :grin:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!

nie zostali wyrzuceni sami odeszli


Powaznie nie zostali wyrzuceni? Zajrzyj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Ukasz: chlopak od nas z klubu mial braz na MP kung fu modliszki, ktorego to systemu nigdy nie cwiczyl. Nie przesadzajmy - zawodnicy z jednej wersji taekwondo moga sobie spokojnie dawac rade w innych odmianach, jesli sa na odpowiednim poziomie. A w przypadku Tomka Idzikowskiego chyba taki poziom jest. Niestety, dopoki jedna z organizacji dzialajacych w Polsce nie przestanie wokol siebie budowac zasiekow, i tak do konca sie nie dowiemy, kto w polskim taekwondo w czym moze byc dobry ;)

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Masz troche racji Gizmo, jednak musisz przyznać że łatwiej "przesiąść" się z ITF na WTF a nie odwrotnie :lol:
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Pewnie każdy z was słyszał o niejakim Stefanie Tapilatu. Dla niewtajemniczonych - jeden z najlepszych zawodników na świecie w kat 71 kg w Taekwondo ITF, mistrz świata i inne takie :grin: . Pochodzi on z Holandii, dzis walczy równiez w zawodach Mixed Martial Arts (tak jak w UFC). Otóż pan ten posprzeczał się kiedyś z władzami WTF-u w Holandii, twierdząc że ITF jest lepsiejszy. Stwierdził że może to udowodnić startując w MŚ WTF odbywających się w Grecji. Tak tesz zrobił. Bez trudu doszedł do finału gdzie uległ wprawdzie zawodnikowi koreańskiemu (ponoć bardzo utytułowanemu), ale wg niektórych był od niego dużo lepszy. W ten sposób całe laury zebrał WTF mogąc chwalić się Wice Mistrzem Świata.
Temat zostawiam otwarty do dyskusji :D

Pozdrówka.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Ukasz: jak na razie jedynymi ludzmi w Polsce, ktorzy po przejsciu na WTF od razu zaczeli od zbierania laurow, sa wlasnie zawodnicy Startu i to nie wszyscy, bo jak widzisz D. Majorkiewicz nie weszla na podium. Pozostali przechodzacy musieli sporo sie napracowac. Nawet mistrz swiata Piotr Szymanowski, jak jeden raz wystapil na WTF, to polegl od razu w pierwszej walce. A co do tego, czy trudno sie przestawic z WTF na ITF - niestety w historii polskiego taekwondo znam jednego dobrego zawodnika, ktory przeszedl z WTF na ITF (Krzysztof Pawlik), wiec sa male szanse na dokonanie porownan. Nieraz widzialem jednak zawodnikow WTF walczacych w turniejach GTF czy tez spotykajacych sie z reprezentantami ITF na turniejach otwartych. Nie widzialem u nich specjalnych klopotow z walka.

Co do Stefana Tapilatu, znam go osobiscie, choc niezbyt blisko. Jest to akurat facet, ktory startowal w przeroznych stylach, jak i caly klan Tapilatu. Doswiadczenia w obu systemach ma tez Patiparu i Django. Mysle, ze splendory za ich wyniki zbieraja przede wszystkim oni sami, a sa w o tyle lepszej sytuacji od olsztyniakow, ze jak widac od startow na WTF swiat w Holandii sie nie zawalil i nikt nikogo ni poprosil o zamkniecie drzwi od zewnatrz. Czyli - mozna. Jak najbardziej. A propos tej walki - mam ja na wideo. Owszem, ciekawa, ale Stefan przegral.

A jak ITF w Polsce kiedykolwiek zorganizuje turniej otwarty dla wszystkich odmian taekwondo, to na pewno tam bedziemy z cala brygada. Nie dlatego, zebysmy uwazali sie za najlepszych, ale dlatego, ze lubimy startowac dla samego zdobywania doswiadczen. Niestety, patrzac na to, co sie dzieje, watpie, zebym takiego turnieju w Polsce dozyl ;)

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Krzysztof Pawlik - boss sędziów w PZTKD przeszedł z WTF :o !?? Kurde jak to mało człowiek wie :o :o :o Musiało to być bardzo dawno, mógłbyś napisać kiedy i dlaczego.

Pozdrówka.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Krzysztof Pawlik do ok. 1982 roku cwiczyl WTF (mial 1 dan). Byl zreszta mistrzem Polski w tej wersji taekwondo. Mniej wiecej w tym okresie przyjechali do Polski pierwsi instruktorzy taekwondo ITF z Korei Polnocnej. Dlaczego dokladnie zmienil przynaleznosc - nie wiem. Ale mozesz zapytac go o jego doswiadczenia z WTF, do ktorych zawsze sie przyznawal. Zreszta w sprawach "miedzyfederacyjnych" byl zawsze wywazony.

Kiedys podzialy miedzyfederacyjne byly mniej wyrazne. Zawodnicy z ITF startowali na WTF, zreszta jednym z pierwszych mistrzow Polski WTF byl legendarny Miroslaw Sobczyk z lodzkiego ITFu. Zmienilo sie to dopiero po przyjezdzie Koreanczykow z Polnocy. W sumie podobne klimaty sa teraz np. w Polskiej Unii Taekwondo (GTF) - przyjezdzaja ludzie w roznych dobokach, jedni walcza troche inaczej, drudzy inaczej, ogolnie jest ciekawie. Podobnie niektore kluby GTF startuja na WTF. Na sali zas kazdy robi swoje i o to chodzi.

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_andrzejj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nidzica

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
mistrzem polski został także kolega Damian Mróz wcześniej cwiczył ITF
Największy poblem ITF-u to nie zezwalanie swoim członkom na starty w innych federacjach ( chociaż Argentńczycy z ITF-u startowali na ubiegłorocznym pucharze świata TI w Opolu)
Według mnie nie ważne kto i skąd ale jeśli Polak mógłby wystartować na olimpiadzie i zdobyć .......... to powinniśmy się cieszyć wszyscy.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!

( chociaż Argentńczycy z ITF-u startowali na ubiegłorocznym pucharze świata TI w Opolu)


Nie tylko Argentynczycy. Z ITF pamietam tez Irlandie i Wegry. Irlandczycy nawet chyba mieli druzynowke zlaczona z dwoch federacji.

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Zastanawiam się właśnie czy są znane jakieś przypadki aby ktoś z innej federacji zdobył medal na Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Świata ITF.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Ukasz: nie mam w tej chwili czasu na szczegolowe grzebanie w archiwum, ale nazwisko, ktore wpada mi do glowy to Retze Faber (Holandia), byl mistrzem badz wicemistrzem swiata w Taekwondo International (bylem na tych zawodach, ale naprawde nie pamietam - chyba 8 lat temu), a pozniej zostal mistrzem swiata w taekwondo ITF (w walkach w superciezkiej). Pamietam dobrze bo kiedys w Holandii nocowalismy w dojang, w ktorym cwiczyl, i tam na scianie byl taki wielki plakat z jego zdjeciem na podium. Ostatnio, jak zauwazylem, w ITF zaczela startowac takze inna czolowa zawodniczka holenderskiego TI - Dana Stokhof. Widzialem jej nazwisko wsrod medalistek jakichs ostatnich otwartych mistrzostw ITF - Slowenii chyba? Faktem jest jednak, ze takich wypadkow nie ma zbyt wiele i dotycza glownie ludzi z roznych "post-ITF-owskich" grup, ktorzy wracaja do ITF albo tez w innej formie nawiazuja z nim wspolprace.

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Witam wszystkich,

bylem na Ogolnopolskiej Olimpiadzie Mlodziezy w Zielonej Gorze. Organizatorzy zrobili mila niespodzianke i zaprosili reprezentantow ITF i WTF na wspolny mini-bankiet. Przy tej okazji mialem tez okazje porozmawiac z prezesem Loboda (z ktorym nb. znamy sie od lat). Rozmowa przebiegla w bardzo przyjemnej atmosferze. Dowiedzialem sie m. in., ze sprawy zwiazane z przejsciem Tomka Idzikowskiego i jego kolegow na WTF na szczescie nie wygladaja tak drastycznie, jak moznaby wnioskowac po lakonicznych komunikatach w internecie. Sprawa zostala zalatwiona spokojnie i bardzo dobrze, tak wiec nie do konca sprawdzily sie moje oceny i przewidywania (obym zawsze mylil sie na korzysc ;) . Przy okazji pogadalismy na tematy "ogolnofederacyjne", wymienilismy poglady na rozne aspekty TKD i chociaz dalej zostalismy przy swoich punktach widzenia, to spotkanie bylo na pewno pozyteczne. Pozwolilem sobie tez zaprosic Prezesa, aby od czasu do czasu cos tu do nas napisal, bo jak sie dowiedzialem - gosciem jest czestym. Moze jak mnie poprzecie, to prosba odniesie skutek...

Pozdrowka wszystkim - Gizmo
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Ja jaknajbardziej popieram
  • 0

budo_surikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Panie prezesie prosimy o częste wpisy na naszym forum.
Pańska wiedza jest mile widziana.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
taaak, zapraszamy!
taekwon! 8)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Gizmo mam do Ciebie pytanko, bo Ty się najlepiej z nas orientujesz.

Powiedz mi jak to jest z przejściem Idzikowskiego na WTF. W ITF-ie był on posiadaczem stopnia bodajże 2 Dan. Po zmianie federacji został mu stopień czy też musiał zaczynać od nowa ? Czy w WTF przy startach na ME lub MŚ wymagany jest czarny pas ?

Jako przykład mogę przytoczyć historię jednego z instruktorów TKD w moim mieście, który mając w ITF chyba 1 Dan po zmianie federacji stał się automatycznie posiadaczem 2 Dan GTF (info nie pewne na 100%, a było to w początkach GTF w Polsce, i nie wiem czy tak to sie nadal odbywa).

Pozdrówka.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Idzikowski mistrzem Polski WTF!
Ukasz:

Przy przejsciach na WTF istnieje mozliwosc potwierdzenia posiadanego
stopnia w zakresie do 3 dan. Czyli jesli ktos przechodzi majac np. 4
dan ITF, to i tak potwierdzic moze maksymalnie 3 dan, a na 4 musi juz
zdawac od nowa. O ile wiem, ekipa "Startu" ma juz potwierdzone stopnie
w WTF, ale czy w przypadku Idzikowskiego jest to 2 dan, czy 1 dan, nie
mam pojecia. Do startu w ME i MS jest wymagany czarny pas WTF.

Co do przejsc ITF->GTF, zatwierdzany jest automatycznie aktualny
stopien w taekwondo. Na kolejny trzeba zdawac.

Jako ciekawostke powiem, ze mam w klubie paru ludzi, ktorzy przyszli
do mnie z innych federacji, a mimo to nie potwierdzaja stopni w WTF,
bo nie jest im to do niczego potrzebne, a kosztuje kupe kasy (bo tak
czy inaczej oplaty egzaminacyjne obowiazuja).

Pozdrowka - Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024