Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sparingi w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Leje na stojąco bo jestem do tego technicznie dostosowany. Oszczędzam czas dzięki temu i nie muszę małyszować na dworcu PKP

LOL :)
Ale wiecej takich jak Ty i juz trzeba małyszować ponieważ oszczają wszystko dookoła bo mają wielkie "ego" i nie są w stanie utrzymać go w ryzach :)

Hmm?
Zaraz, to ty musisz na Malysza lać jak klapa oszczana? No w sumie Ninja to ta ninja ;)
Fakty panie, fakty, a Ty mi tu imputujesz jakieś małostkowe złośliwostki względem aikido. Prawda się broni sama przecież.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Leje na stojąco bo jestem do tego technicznie dostosowany. Oszczędzam czas dzięki temu i nie muszę małyszować na dworcu PKP

LOL :)
Ale wiecej takich jak Ty i juz trzeba małyszować ponieważ oszczają wszystko dookoła bo mają wielkie "ego" i nie są w stanie utrzymać go w ryzach :)

Hmm?
Zaraz, to ty musisz na Malysza lać jak klapa oszczana? No w sumie Ninja to ta ninja ;)
Fakty panie, fakty, a Ty mi tu imputujesz jakieś małostkowe złośliwostki względem aikido. Prawda się broni sama przecież.


  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Leje na stojąco bo jestem do tego technicznie dostosowany. Oszczędzam czas dzięki temu i nie muszę małyszować na dworcu PKP

LOL :)
Ale wiecej takich jak Ty i juz trzeba małyszować ponieważ oszczają wszystko dookoła bo mają wielkie "ego" i nie są w stanie utrzymać go w ryzach :)

Hmm?
Zaraz, to ty musisz na Malysza lać jak klapa oszczana? No w sumie Ninja to ta ninja ;)
Fakty panie, fakty, a Ty mi tu imputujesz jakieś małostkowe złośliwostki względem aikido. Prawda się broni sama przecież.

Jak dla mnie na Małysza to się robi jedynie "dwójkę" jak klapa oszczana i o to mi chodzilo :) Kurna, zmieńmy temat. Zła droga :)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

A zderzyłeś się kiedyś z pociągiem...? :twisted:

Nie. A co to ma do rzeczy?
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido
Dowiesz się jak wjedzie w Ciebie iriminage z tori o masie 100kg :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Nie. Widocznie malujemy co innego. Takie gadanie pomiedzy powiedzmy impresjonizmem a kubizmem. Cięzko sie dogadac.


nie, puki co obaj machamy pedzelkiem w powietrzu, no moze ja juz cwicze mazniecia na sucho, pedzlem po pludnie, ale bez farby :) styl nie ma tu puki co zastosowania ...


Dowiesz się jak wjedzie w Ciebie iriminage z tori o masie 100kg :)

rczecz w tym co napisales - "jak wejdzie" :)

AIKIDO jest po to by ćwiczyć AIKIDO

zgadza sie, tylko taka odpowiedz nic kompletnie nie daje i aikido staje sie czyms wybiurczym i ulotnym, bez jakiegokolwiek odniesienia do czegokolwiek
moze tak pozostac, mnie to w Tobie nie przeszkadza

Weźcie sie lepiej za trening zamiast teoretyzować...czegokolwiek, co tam lubicie trenować - Aikido, Bjj, dymanko...wszystko jedno! Marnujecie czas na pierdoły...

chcesz sie sprawdzic ktory z nas w tygodniu ma wiecej godzin treningow? :D
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Nie jest prawdą, że w Aikido nie da się przeprowadzić sparringu. Ja sam mogę go bez problemu przeprowadzić podobnie jak każda osoba trenująca karate. Polega to na tym, że atakujący stosuje pojedyncze techniki i kombinacje natomiast Aikidoka próbuje je przerwać, zablokować, uniknąć ich - bez stosowania **kontrtechniki. To nie jest dowód czyjejś przewagi w walce, tylko ćwiczenie sprawdzające stabilność, dynamikę, pracę nóg, taktykę walki. Obie strony korzystają, kontuzyjność niska.


Dowiesz się jak wjedzie w Ciebie iriminage z tori o masie 100kg :)


Czy masz jakieś problemy z rozumieniem tekstu? Czy może to taka psychologiczna zagrywka?

Nawiasem mówiąc sparring z człowiekiem, który waży kilkadziesiąt kilogramów więcej ode mnie to nie jest nic nowego, ani bardziej niebezpiecznego. Powraca pytanie - jak to jest, że 100 kilowy karateka potrafi się kontrolować, a 100 kilowy aikidoka nie?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Nawiasem mówiąc sparring z człowiekiem, który waży kilkadziesiąt kilogramów więcej ode mnie to nie jest nic nowego, ani bardziej niebezpiecznego. Powraca pytanie - jak to jest, że 100 kilowy karateka potrafi się kontrolować, a 100 kilowy aikidoka nie?

Potrafi, potrafi... :evil:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

[ Powraca pytanie - jak to jest, że 100 kilowy karateka potrafi się kontrolować, a 100 kilowy aikidoka nie?


Skoro wiesz, ze nie potrafi, to po co sie pytasz?
Aha, i skromne pytanie: skąd to przekonanie? Z własnego doswiadczenia?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido
To nie jest moje przekonanie, tylko twierdzenie implikowane wypowiedziami kolegów. Oczywiście wypowiedzi kolegów mogą być fałszywe albo nonsensowne, jeśli trenujesz obecnie aikido to masz pełne prawo je kwestionować. W moim przypadku byłoby to pochopne.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

W moim przypadku byłoby to pochopne.

Nie krępuj się. Pochopność w internetach to norma.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

To nie jest moje przekonanie, tylko twierdzenie implikowane wypowiedziami kolegów. Oczywiście wypowiedzi kolegów mogą być fałszywe albo nonsensowne, jeśli trenujesz obecnie aikido to masz pełne prawo je kwestionować. W moim przypadku byłoby to pochopne.


Hej, nie radzę opierać sie w swojej wiedzy wyłacznie na wypowiedziach tutejszych kolegów :D
To zgraja przesmiewców, filozofów, mistrzów i miszczów, których sens wypowiedzi mozna zrozumiec po jakis 20 latach spedzonych na macie. :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

[ Powraca pytanie - jak to jest, że 100 kilowy karateka potrafi się kontrolować, a 100 kilowy aikidoka nie?


Skoro wiesz, ze nie potrafi, to po co sie pytasz?
Aha, i skromne pytanie: skąd to przekonanie? Z własnego doswiadczenia?

Przecież to "niepotrafienie" wynika wprost z argumentu "Nie ćwiczymy aikido w walce i sparingu bo byśmy się pozabijali, uke by się skończyli itp."
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

chcesz sie sprawdzic ktory z nas w tygodniu ma wiecej godzin treningow? Very Happy

Kazdy trenuje na ile starcza mu czasu. Z czystej ciekawosci zapytam. Ile godzin tygodniowo trenujesz? ;) Nie po to żeby sie sprawdzać kto więcej, bo jest tu wielu ktorzy trenują wiecej, albo z tego zyją...
U mnie wychodzi że zwyklych codziennych treningów - prawie 6h (możliwość mam zwiększenia do 8,5h) + do tego staże w zasadzie co tydzień ostatnio :)
Ostatnio miałem już dość...Co za dużo to niezdrowo. Czasami trzeba też odpoczywać i regenerować organizm. ;)
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

U mnie wychodzi że zwyklych codziennych treningów - prawie 6h (możliwość mam zwiększenia do 8,5h) + do tego staże w zasadzie co tydzień ostatnio :)
Ostatnio miałem już dość...Co za dużo to niezdrowo. Czasami trzeba też odpoczywać i regenerować organizm. ;)


6h - 8,5h w tygodniu i "co za dużo to niezdrowo"? :) No to poczułem się lepiej :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido
hej Ninja, ok 6-8 godzin dziennie, w weekendy odpoczywam, bo ostatnio malo stazuje
oczywiscie nie chodzi o to kto wiecej, ale chodzi o argument ze marnujemy czas na forum i lepiej byloby isc pocwiczyc :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido
8O Nieźle. A te 6-8 godzin dziennie trenujesz, czy jest to głównie prowadzenie zajęć?
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

marnujemy czas na forum i lepiej byloby isc pocwiczyc :)


Czy to troche nie przesada? Piszę posty np. o 24, czasem pożniej (nie ma gdzie cwiczyc o tej porze :D ) a czasem skrobne cos w chwili relaksu z pracy, albo przez komórkę z podróży. Co to ma wspólnego z ćwiczeniem?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

...prawie 6h

Ninja, leniu jeden...Wstydź się :D :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

marnujemy czas na forum i lepiej byloby isc pocwiczyc :)

Czy to troche nie przesada? Piszę posty np. o 24, czasem pożniej (nie ma gdzie cwiczyc o tej porze :D ) a czasem skrobne cos w chwili relaksu z pracy, albo przez komórkę z podróży. Co to ma wspólnego z ćwiczeniem?


Aikia - nie wiem, spytaj Ninje, to byl jego zarzut, ja tylko cytowalem :)

Irimi, wiekszosc cwicze, ba nawet jak prowadze to cwicze, no moze ukemi na rozgrzewce mi sie nie chce robic czasami :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024