Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sparingi w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido
Klękaj do miecza :P
Rozumiem że obojgu Panom skończyły się jakiekolwiek argumetny (nie żebyśmy kiedyś jakieś rzeczowe widzieli) i wobec bezsilności przedmiotowej staracie się uratować resztki złudzeń co się dają z bitwy w całości wynieść?

PS. najbardziej mnie śmieszy że owo "potykanie" się o "kanty i platony" jest codziennym udziałem każdego, nie ma praktycznie myśli i poglądu którego ktoś onegdaj nie wypowiedział czy spisał. Niemniej każdy wzdraga się przed przyznaniem że jest możliwe że jego wizja świata i trzon moralny zawiera się w widzimisię jakiegoś gościa żyjącego XXX lat temu.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Pragmatyzm - system filozoficzny, którego podstawowym elementem jest pragmatyczna teoria prawdy, uzależniająca prawdziwość tez od praktycznych skutków, przyjmująca praktyczność za kryterium prawdy. Pragmatyzm przyjmuje wynikające z przyjmowania tez skutki i ich użyteczność za kryterium prawdy.

Potocznie pragmatyzmem nazywana jest także postawa, polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność.



Utylitaryzm (łacińskie utilis - użyteczny) – postawa zwana też filozofią zdrowego rozsądku, kierunek etyki zapoczątkowany w XVIII wieku, wg którego najwyższym dobrem jest pożytek jednostki lub społeczeństwa, a celem wszelkiego działania powinno być „największe szczęście największej liczby ludzi".

W potocznym znaczeniu utylitaryzm to dążenie do osiągania celów praktycznych, materialnych.


Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

PS. najbardziej mnie śmieszy że owo "potykanie" się o "kanty i platony" jest codziennym udziałem każdego, nie ma praktycznie myśli i poglądu którego ktoś onegdaj nie wypowiedział czy spisał. Niemniej każdy wzdraga się przed przyznaniem że jest możliwe że jego wizja świata i trzon moralny zawiera się w widzimisię jakiegoś gościa żyjącego XXX lat temu.

Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.

Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Klękaj do miecza :P

I tam, nie moja bajka. Do pochwy ciekawiej... :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Z waszej trójcy, to jeszcze kolegę Smile'a da się z przyjemnością poczytać,...:)

pod warunkiem ze za duzo bykow nie nasadze :)
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Klękaj do miecza :P
Rozumiem że obojgu Panom skończyły się jakiekolwiek argumetny (nie żebyśmy kiedyś jakieś rzeczowe widzieli) i wobec bezsilności przedmiotowej staracie się uratować resztki złudzeń co się dają z bitwy w całości wynieść?

Randallu jawisz się na tym forum swoisty purysta intelektualny a tu tymczasem taki kwiatek:
"obojgu Panom" - chyba chcąc nie chcąc stworzyłeś oksymorona , a mam cichą nadzieję, że chodziło o "obu Panów".
Może za dużo Smaila czytasz... :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Pa. Wymiękam :roll: Przynajmniej na jakis czas.
To juz przechodzi nawet moje cierpliwe pojęcie.


LOL. Doooopieeeero?? :roll: 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi w aikido

Klękaj do miecza :P

I tam, nie moja bajka. Do pochwy ciekawiej... :)

Ale by nie zawierało zawoalowanej sugestii.
Tia, obojgu dziękuję za uwagę :) tak bywa jak się po treningu mocne browarki walnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024