Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementy i odżywki - redukcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

bloniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 708 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:dziwki, wino i pianino

Napisano Ponad rok temu

Suplementy i odżywki - redukcja
Witajcie,

robię kolejny raz redukcję :) Od nowego roku 16kg w dół.
3-5 x tyg siłka (3 razy minimalnie) +aeroby (35min. minimum).

Biorę już 2 tygodnie reduktor Lipo Burn.

Problem jest taki - już kiedyś robiłem spore redukcje (na tym forum można poczytać o nich w dziale motywacja) i wówczas mocno spadałem na sile i mięśniach.

Zależy mi, żeby tak nie było tym razem, a do zjechania mam jakieś 22kg jeszcze. Jadę z wagi wyjściowej 125kg.

Trenuję zawsze na czczo. Piję małą kawkę z ekspresu no sugar i lecę na siłkę. Robię trening siłowy i potem bieżnia.

Wpadam po siłce do domu, wrzucam banana. Za 15 min posiłek z białkiem, węglami złożonymi i warzywem. 10:00

13:00 Kolejny posiłek o 12stej - zwykle sałata z czymś białkowym i razowym pieczywem.

16:30 Kolejny posiłek - obiad: mięcho kurczaka bez skóry, ziemniaki lub makaron, sporo warzyw.

2h (ok. 21:00) przed snem owoc plus jogurt. Piję sporo czerwonego wina (no cóż lubię).

Trening robię:

Klata+biceps+brzuch góra
Plecy+triceps+brzuch dół
Barki+nogi+kaptury+brzuch skos

4 serie duże partie, 3 serie małe. Każda seria 12 powtórzeń (brzuch i szrugsy więcej).

Niestety od dwóch treningów czuję się chu.jowo. Spada nastrój, czasem boli łeb, czasem niedobrze mi się robi. Różnie - przeszkadza w treningu. Obawiam się, że to objawy osłabienia organizmu.
Dodam, że na razie siłą lekko idzie, a więc zwiększam sukcesywnie ciężar (przy redukcji!) - i trenuję na tyle ciężko, żeby za każdym razem jednak mieć rozwalone włókna mięśniowe i czuć ból po treningu na drugi dzień.

Pytania:
1. Jakie suple dokupić, żeby a. chronić mięśnie b. mieć lepszy nastrój c. o ile to możliwe delikatnie budować przy redukcji beztłuszczową masę mieśniową.
2. Co dołożyć do diety? (może jakaś odżywka, ale nie wiem czy wysoko białkowa to najlepszy pomysł - przy ostatniej redukcji przesadzałem z białkiem, a miałem deficyt węgli - białko było trawione na energię, stąd nie było energi, a siła i masa mięśniowa leciała na łeb na szyję.
  • 0
Zapraszam Cie [you] do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja
siema

wedlug mnie to kipeski pomysl z tym treningiem na czczo
jakies aero pokrecic z rana 20min. to jeszcze ujdzie , ale nie trening silowy
czyli popracuj nad dieta

co do treningu to powiem szczerze ze wybrales najgorsza z mozliwych opcji - split 3dniowy , zmienilbym to na 5 dni i wtedy polecisz np:

1.klata
2.plecy
3.wolne
4.barki
5.nogi
6.bic , tric
7.wolne

albo FBW i wtedy np;
1.FBW
2.aero
3.FBW
4.wolne
5.FBW
6.aero
7.wolne

Niestety od dwóch treningów czuję się chu.jowo. Spada nastrój, czasem boli łeb, czasem niedobrze mi się robi. Różnie - przeszkadza w treningu

kiedy ostatnio robiles roztrenowanie , albo jakolwiek wolne od silki ?

Jakie suple dokupić, żeby a. chronić mięśnie

bcaa - ok. 30 min. przed treningiem 10-15g i druga taka porcja popijana w trakcie treningu

b. mieć lepszy nastrój

odpocznij od treningow , zregeneruj sie , mozesz dowalic kolejne suple ktore cie pobudza ale w ten spsob zajedziesz sie totalnie i bedzie jeszcze gorzej pozniej

c. o ile to możliwe delikatnie budować przy redukcji beztłuszczową masę mieśniową.

mozliwe , ale to trzeba miec duze doswiadczenie , znac swoj organizm doskonale , miec dopracowana diete , suple trening

2. Co dołożyć do diety?

najpierw sobie policz ile z tej diety wychodzi B/W/T , policz swoje zapotrzebowanie i dopiero wtedy siegaj po odzywki ktorymi uzupelnisz braki , jesli takie beda
  • 0

bloniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 708 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:dziwki, wino i pianino

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja
Roztrenowania nie robilem chyba nigdy :) A jak się robi roztrenowanie. Wolne od siłki - za krótko chodzę chyba - 6tyg. Od nowego roku odchudzałem się bez siłki.

Ja wyznawałem zawsze zasade, żeby spalić najpierw gliko podczas treningu siłowego, a potem aeroby spalające tłuszcz.

Kurde to nie wiem jak mam robić, bo ja rano mam czas na siłkę jedynie. Ew. może kawka rano, na czczo aeroby, a potem siłka tylko kiepsko to widzę, bo na bieżni robię sobie totalnie ostry trening, że po wszystkim mokry mam cały tshirt i bluzę :) Jak trenować to ostro.

Powiedzmy, że trening siłowy i potem aeroby zostaje. Pytanie co z bcca na czczo i popijane podczas treningu. Czy nie zostaną spalone w ramach energii skoro trening na czczo?

Polećcie jakieś dobre BCAA.

Z kalkulatora na stronie wychodzi, że zapotrzebowanie, żeby schudnąć przy 3 razy w tygodniu na siłce to 2800kcal jak dla mnie.

B 107
W 395
T 94

Banan - 1 szt. 180g (108 kcal)
Wino czerwone - 3 kiel. 125g (255 kcal)
Jabłka - 1 szt 150g (51 kcal)
Chleb żytni - 1 kromka 40g (96 kcal)
Musztarda - 1 łyż. 15g (24 kcal)
Jogurt naturalny 2% tł. - 1 szkl. 250 ml (167 kcal)
Ziemniaki gotowane - 3 100g (216 kcal)
Makaron spaghetti gotowany - 3 100g (312 kcal)
Sałata - 2 gł. 200g (56 kcal)
Pomidor - 1 100g (17 kcal)
Ogórek zielony - 1 100g (10 kcal)
Czosnek - 1 100g (98 kcal)
Pomarańcz - 72kcal
Parówka - 1sztt. (154kcal)
Kurczak - 150g (300kcal)
Surówka - 300g (150kcal)
Ok 2100-2400 kcal wynika, że mało szamię jeszcze, ale dla mnie jest to ok - nie potrzebuję więcej.
Odżywkę w takim razie wysokobiałkową dołożę do diety, bo ewidentnie mało białka. Tłuszczów nie będę dokładał - tyle co jest w tym co jem.

Jak dawkować bcaa razem z odżywką w dzień treningowy i w nietreningowy?
  • 0
Zapraszam Cie [you] do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja

Ja wyznawałem zawsze zasade, żeby spalić najpierw gliko podczas treningu siłowego, a potem aeroby spalające tłuszcz.

dobra zasada , ale... po calej nocy zapasy gliko juz sa na wyczerpaniu, cisniesz trening silowy i praktycznie organizm juz czerpie energie z tluszczu ale to nie trwa za dlugo i katabolizm cie doslownie zjada
jesli nie zalezy ci na miechu to spoko

Moja rada to FBW i aero tak jak rozpisalem wyzej

w FBW tylko i wylacznie cwiczenia zlozone na wolnych ciezarach , ilosc powt. nie za duza czyli dowalisz troche kg. na patyku co pozwoli utrzymac miecho ( a moze i zbudowac jeszcze troche miecha jesli dieta bedzie git ) dodatkowo taki trening spali wiecej kalorii niz krecenie aero

i zamiast nudnego aero , ktore szczerze mowiac jest najgorszym wynalazkiem do palenia fatu zacznij robic interwaly :)

co do zarcia to pamietaj ze obliczasz swoje zapotrzebowanie do beztluszczowej masy ciala
czyli np. wazysz 100kg ale masz 20% fatu czyli liczysz do 80kg wszystko
  • 0

bloniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 708 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:dziwki, wino i pianino

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja
Hmmm. Mogę spróbować FBW. Ale co zrobić gdy:
- na siłce mogę być tylko rano - jeżeli nie na czczo to jak to ogarnąć? Co zjeść? Jak dobrać suplementację, żeby nie zmarnować supli?
- nie dam rady trenować FBW aeroby FBW aeroby... trzeba przyjąć, że 3 razy na siłce w tygodniu - co wówczas? FBW i potem aeroby?

Full Body Workout - jaki? Ile powtórzeń? Piszesz, że niewiele i dużo kg. To znów nie to, co wiem o treningu na redukcję :) czyli zawsze się mówiło - 12 powtórzeń w każdej serii, mniejszy ciężar.
  • 0
Zapraszam Cie [you] do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

arturowski
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja
witam wszystkich jestem tu nowy ale problem mam jak wielu musze pozbyc sie zimowych zapasów tluszczu mam 27lat i waze 120kg przy wzroście 187cm potrzebuje pomocy w ulozeniu treningu i doborze odpowiednich suplementów które pomogą w spalaniu tej masy tłuszczu i jaki trening byłby najlepszy w tej sytuacji dodam jeszcze ze kiedys ćwiczyłem ale zaprzestałem i po tamtych ćwiczeniach mam tylko tłuszcz którego ciezko sie mi pozbyc z góry dziekuje za porady
  • 0

bloniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 708 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:dziwki, wino i pianino

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja
Żyje to forum??
Odpiszcie :)

Hmmm. Mogę spróbować FBW. Ale co zrobić gdy:
- na siłce mogę być tylko rano - jeżeli nie na czczo to jak to ogarnąć? Co zjeść? Jak dobrać suplementację, żeby nie zmarnować supli?
- nie dam rady trenować FBW aeroby FBW aeroby... trzeba przyjąć, że 3 razy na siłce w tygodniu - co wówczas? FBW i potem aeroby?

Full Body Workout - jaki? Ile powtórzeń? Piszesz, że niewiele i dużo kg. To znów nie to, co wiem o treningu na redukcję :) czyli zawsze się mówiło - 12 powtórzeń w każdej serii, mniejszy ciężar.
  • 0
Zapraszam Cie [you] do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bloniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 708 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:dziwki, wino i pianino

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy i odżywki - redukcja
Ależ to forum przestało być żywe. 5 lat temu było mega dużo odpowiedzi po kilkunastu minutach... Kto to zrobił? :)
  • 0
Zapraszam Cie [you] do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024