Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczenie podaży białka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Liczenie podaży białka
Siemanko ;)

MD właśnie rozwiało wszelkie wątpliwości: w podaży białka liczymy białko każdego pochodzenia. Dla braku odpowiedzi anabolicznej musielibyśmy spożywać tylko białka o niepełnym profilu aminokwasowym i to przez kilka dni.

Jak wiadomo z białkami o niepełnym profilu aminokwasowym są spożywane (przez nas ludzi przerzucających żelastwo) wraz z białka mi zwierzęcymi, które zawierają pełny profil.

Cytat:

"Nawet jeśli jedno ze źródeł białka w posiłku jest niepełne, to i tak nie ma ono wpływu na syntezę białek, ponieważ w posiłku znalazło się też pełne źródło białka. Dlatego też należy wliczać niepełne źródło białka do bilansu, ponieważ i tak spożywa sie wystarczającą ilość kompletnych źródeł białka. "

Zapraszam do dyskusji ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie podaży białka
Ja się zgadzam z większością tego stwierdzenia.

Produkty roślinne posiadają zdecydowanie większe deficyty niezbędnych aminokwasów ale można je uzupełniać innymi produktami, które akurat tych brakujących amin w poprzednim produkcie mają więcej i je uzupełnią. Np. pieczywo posiada mało lizyny, ale dużo lizyny ma nabiał, więc łącząc obydwa produkty można uzyskać niemalże pełny aminogram. Ważne, żeby takie uzupełnianie odbywało się możliwie jednocześnie (maxymalnie do ~4-6h produkt od produktu).

Ciekawą informacją jest to, że ser twarogowy, który jest tak często spożywany jako ostatni posiłek, przeważnie solo, posiada bardzo mało metioniny i cysteiny (zaledwie ~50% z potrzebnej aby nazwać "pełnowartościowym") ;)
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie podaży białka

Np. pieczywo


pieczywo, poza razowym nie powinno istnieć ;)

Jeśli chodzi o twaróg to ja znowu słyszałem, że dość słabo się on wchłania.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie podaży białka
Ja od pół roku w ogóle nie spożywam nabiału :) Robiłem sobie testy na nietolerancje pokarmowe. Wyszła mi duża nietolerancja na nabiał no i mniejsza na jajka niestety, więc je też ograniczyłem do minimum. Jest ciężko ale czuje się lepiej. Poprawiły mi się wyniki badań, mam lepsze samopoczucie, nie czuje zmulenia po posiłkach.

Najgorzej oczywiście jest z białkiem. Odpadają wszelkie twarogi, serki wiejskie, wpc, itd. Zostało mięso pod każdą postacią, ryby, fasola, soczewica, a z odżywek białko sojowe.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024