Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

adi61
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie
Witam, mam straszny problem gdyż mam nadwagę zawsze od małego lubiłem jeść przez co przełożyło się to na tłuszczyk, lecz teraz postanowiłem to zmienić.
Mam 16 lat 180 cm wzrostu waga 125kg.

aktualny stan zdrowia, zażywane leki, suplementy-
Stan zdrowia - Super(oprócz zagrażającej w przyszłości przez otyłość różnych choróB), zażywane leki - Żadne, Suplementy-żadne

problemy zdrowotne w przeszłości, urazy, kontuzje, operacje,-
urazy-złamania ręki, chrząstki biodrowej, operacje-żadne


obciążenia genetyczne jakimiś schorzeniami? choroby metaboliczne, układu krażenia w rodzinie?-
Żadne

jak w przeszłości kształtował się problem Twojej wagi? zawsze byłeś grubszy, pulchny, czy zacząłes tyć od jakiegoś czasu? jakas konkretna przyczyna, czy po prostu systematyczna "praca na aktualny stan" ?
-Praktycznie od zawszę byłem pulchny ale nie aż tak jak w tej chwili, dlatego chcę to zmienic.
aktualny rozkład dnia, aktywność, czym się zajmujesz itp
- Wstaję rano biorę prysznic, jem śniadanie, wychodzę do szkoły,wracam ze szkoły,odrabiam lekcje,wychodzę do znajomych,porobię coś na kompurerze,biorę prysznic,oglądam telewizje i idę spać tak mniej więcej wygląda mój dzień
aktualny jadłospis, czego ile o której zjadasz
Śniadanie-3-4 kanapki z serem lub wędliną + jakiś pomidor, ogórek
2 Śniadanie- bułka z serem lub wędliną
Obiad- Ziemniaki+Kotlet+surówka
podwieczorek- Jogurt albo owoc
Kolacja- 2-3 kanapki z serem lub wędliną + jakiś pomidor, ogórek
jakie sa Twoje możliwości czasowe na trening, do jakiego sprzętu, siłowni masz dostęp? preferujesz jakiś konkretny rodzaj aktywności, colubisz, czego nei znosisz?
-Postarałbym się przeznaczyć tyle czasu ile byłoby potrzebne, wytrzymałbym wszystko byle zrzucić wagę
możliwości i chęci zmodyfikowania jadłospisu, gotowania itp ?
Myślę że na każdy byleby był skuteczny i nie strasznie kosztowny.


Wcześniej uczęszczałem na zapasy, no i ta waga powoli malała, lecz złamałem chrząstke biodrową przez co musiałem przerwać treningi oraz wtedy przybrałem znów na wadze (0 ruchu)
i tu pytanie czy wrócić do zapasów ?
Wszyskie suplementy jakie będą potrzebne zakupię byleby ktoś mi właśnie doradził jak to wszystko ma prawidłowo wyglądać.
Te pytania wziąłem z innego forum ale niestety nikt mi jeszcze nie odpisał także pomyślałem że spróbuje w innym miejscu.
Dzięki z góry za pomoc, Pozdrawiam.
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie
Ogarnij temat diety redukcyjnej w FaQ na forum. I aeroby muszą być jakieś przy twojej wadze nie wiem jak z bieganiem będzie ale jakiś rower lub coś takiego. Te zapasy by była też dobra opcja jakby dało radę. Suplementy jakiś spalacz tłuszczu i białko też mogłoby być jego nigdy mało :].
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

adi61
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie
@up
Okej przeczytałem o Diecie Redukcyjnej czy ta jest odpowiednia ? http://www.forum-kul...showtopic=44532.
Biegać to i faktycznie nie pobiegam za długo, gdyż szybko się męczę przez nadwagę.
Zapasy tak da radę.
Spalacz tłuszczu jaki byś polecił bo ich jest dużo oraz jakie białko (chodzi o firmę itd)

@temat
Jeśli Dieta jest odpowiednia i wiedziałbym już jaki spalacz tłuszczu kupić oraz białko.
To nasuwa mi się pytanie jak mają wyglądać treningi oraz ile mają trwać.
1. Zapasy trening trwa około 1h do 2h max
no i dalej nie wiem jakby miało to wyglądać.
Dzięki z góry za odpowiedz, Pozdrawiam.
  • 0

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie
Co do diety to ogólnie pamiętaj: miej węglowodanów, więcej białka. 0 słodyczy i alkoholu, dużo kurczaka, ryb, twarogów itd. Jako spalacz polecałbym Ci np. SCORCH'A a jeśli chodzi o białko to różnie. Ja mam ostrowie i nie narzekam :)
  • 0

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie

aktualny jadłospis, czego ile o której zjadasz
Śniadanie-3-4 kanapki z serem lub wędliną + jakiś pomidor, ogórek
2 Śniadanie- bułka z serem lub wędliną
Obiad- Ziemniaki+Kotlet+surówka
podwieczorek- Jogurt albo owoc
Kolacja- 2-3 kanapki z serem lub wędliną + jakiś pomidor, ogórek


sniadanie - chleb bialy wywalasz , dajesz ciemny - razowy zytni
2sniadanie - jak wyzej , jak nie ma takich bulek dajesz chleb ( jakis ogorek do tego )
obiad - ok
podwieczorek - jogurt ( zadne albo owoc )
kolacja - serek wiejski + np. cebulka , pomidor

pij duzo wody , jakas mineralka niegazowana

Biegać to i faktycznie nie pobiegam za długo, gdyż szybko się męczę przez nadwagę.

biegac nie polecam , zacznij od marszow , na poczatek spokojnie przejdz jakis dystans np w 30 min. z czasem zacznij chodzic szybciej , potem dalej a potem waga powinna juz troche zleciec , kondycha poprawic i zaczniesz biegac...

spalacz olej , przynajmniej na poczatku , trzeba najpierw wykorzystac naturalny potencjal organizmu...
bialko jak chcesz dokupic to wypadaloby policzyc ile masz w diecie i czy potrzebujesz do uzupelnienia... osobiscie to tez odradzam ( przynajmniej na razie )

moja rada to powoli ale caly czas do przodu...
lekkie zmiany w odzywianiu + ruch , to na poczatek , z czasem zacznie sie zmieniac wszystko , jak sie rzucisz od razu na gleboka wode to utoniesz...
  • 0

Wrobelion
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:dietetyka prawo nurkowanie sporty walki etnobotanika filozofia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie
Zamiast ziemniaków polecam ryż brązowy lub ew kaszę.
  • 0
chaos się rządzi swoimi zasadami...

ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc z zrzuceniem wagi oraz zamienieniem masy na miesnie
...podstawa w twoim przypadku to 5-6 posiłków co 2,5-3 h
białko i tłuszcze ( zdrowe ) powinny stanowić podstawowe źródła....węgle tylko w pierwszych posiłkach .....przed snem nie jemy węgli ....

trening siłowy + aeroboway ( nawet codziennie ) ....i wtedy cos napewno sie ruszy...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024