Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła uścisku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Siła uścisku
Witam.

No więc jest taka dziwna sprawa: :D

Nie wiem jak to jest możliwe - ale uścisk w prawej ręce mam dużo słabszy niż w lewej ręce, mimo że jestem praworęczny i ogólnie prawą rękę mam silniejszą. Nawet jak kumpla ścisnę za rękę to mówi, że w lewej ręce mam dużo silniejszy uścisk, a w prawej bardzo słaby.

Mam w domu takie gumowe kółko do ściskania i napierdalam sobie tym codziennie 3 serie po 80 powtórzeń na każdą rękę tzn. prawa ręka 80 razy, potem od razu lewa ręka 80 razy i znowu prawa ręka itd. nie robię żadnych przerw, ręka wtedy odpoczywa kiedy druga ściska.

W ogóle jak zaciskam pięści przy obydwu rękach to czuję, w prawej dłoni taką ,,niemoc"

Parę lat temu miałem złamaną prawą rękę w dwóch miejscach, tak że aż mi się skrzywiła :] Był gips, pocierpiałem troche, potem mnie jeszcze przez pół roku bolała, ale wylizałem się i już jest ok i nic mnie nie boli. Wydaje mi się, że to złamanie chyba nie ma nic do tego.

Może ktoś wie czemu to tak jest że ten uścisk w prawej ręce jest taki słaby? No i oczywiście jak wyćwiczyć żeby był bardzo mocny?

Druga sprawa nadaje się raczej do działu ,,Trening" ale nie chciałem już nowego tematu zakładać.

Chcę ogólnie zwiększyć siłę przedramion i pomyślałem, że będę ćwiczył przedramie na siłowni 3 x w tyg. Wczoraj zrobiłem pierwszy trening:

Na rozgrzewkę zrobiłem ściskaczem 3 serie tak jak opisałem wyżej, bo fajnie się po tym pompują przedramiona, a następnie:

Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem 3x 15

Uginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem 3 x 15

Uginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną z tylu podchwytem 3 x 15

Trening wszedł zajebiście, pompa masakryczna i w ostatnich seriach każdego ćwiczenia straszny ból w przedramionach.

Co o tym myślicie?

No i oczywiście mam pytanie czy takie ćwiczenia przedramion mogą mi zaszkodzi jeśli chodzi o szybkość w SW?
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
Myślę, że bardzo skutecznymi ćwiczeniami na siłę uścisku są wszelkie ćwiczenia oparte na skurczach izometrycznych. Czyli po prostu trzymanie jak najdłużej napiętych mięśni palców, dłoni i przedramion. Dobrze się przy tym sprawdza trzymanie naprawdę ciężkiej sztangi, zwis na drążku (w razie potrzeby z obciążeniem, wiadomo) czy np. trzymanie ściśniętych takich własnie ściskaczy (tylko mam tu na myśli nie takie pierdołki ze słabą sprężyną na których idzie robić dziesiątki czy setki powtórzeń, jakie sam mam w domu, tylko takich naprawdę zajebiście twardych, nazywało się to "cośtam GRIP" chyba i można było kupić w różnych wersjach sprężynowych, w tym o obciążeniu odpowiadającym 90-ciu czy nawet 150-ciu kg).

Edit: żeby nie było - sam wykonuję głównie właśnie uginania podchwytem i nachwytem, lecz mi zależy na rozbudowaniu zajebiście wielkich łap. Siła akurat ma dla mnie drugorzędne znaczenie :P A większość ludzi ćwiczących siłowo, poleca na forach właśnie ćwiczenia izometryczne. Tak samo na YT można zobaczyć wiele filmów z ćwiczeniem zwanym "pinch grip" czyli po prostu trzymaniem przy pomocy samych palców ("szczypnięcie") np. dwóch krążków po ileśtam kilo. :)
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
Tutaj jest ten Heavy Grips:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale kurewsko drogie są...

Jeśli chodzi o takie zwykłe ściskacze, to słyszałem, że po dłuższym okresie ściskania ta sprężynka pęka... Może źle słyszałem.

A co myślicie o Iron Hand?
  • 0

Olek1418048788
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Krakowa
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Taniec, Gry Pc

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
Ja mam to samo tylko że w lewej a prawej więcej "mocy" mam mimo iż była 3 razy złamana.

Sam chyba muszę kupić jakieś ściskacze ale nie za 100 zł :o

Poszukam czegoś na allegro i wkleje tu linka ;D
  • 0
Kickboxing
Formuła K1

Ogółem sztuki walki to mnie kręci :]

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
A co myślicie u długotrwałym zwisie na drążku? Idzie od tego wyrobić silny uścisk?
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
^^ Iron hand dobre, ogólnie zależy też od długości palców siła uścisku, bo małą silnie nie uściśniesz. A co po Ci to? :D
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
No o to chodzi, że mam słaby uścisk, a tak po za tym chce być lepszy w ,,Arm Wrestling"

ogólnie zależy też od długości palców siła uścisku

Z tym akurat nie mam problemów, bo palce mam długie :P
  • 0

carlorozzi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:raczej nie balet :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku

Iron hand

bardzo dobre ale drogie.poszukaj na forum bo byl juz taki temat i wiecej chlokaki sprzetu podali i bylo w czym wybierac
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku
Iron hand numero uno ale na allegro obecnie kosztuje ponad 150 zł :/

wiszenie na drążku na czas (im dłużej tym lepiej) też wzmacnia chwyt

trzymanie razem dwóch talerzy od sztangi ściskasz dwa talerze
w opuszczonej w dół dłoni i tak trzymasz aż ci wypadną
w miarę postępów chwytasz coraz cięższe talerze.

są też ściskacze takie sprężynowe ale z regulacją siły
też można sie zaopatrzyć zamiast IH
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła uścisku

poszukaj na forum bo byl juz taki temat

Szukałem, ale jakoś nie mogłem znaleźć. Jak możesz to podeślij linka.

Iron hand numero uno ale na allegro obecnie kosztuje ponad 150 zł :/

Dokładnie 175 z dostawą :]

Bodzio a Ty ile dałeś za Iron Hand?

trzymanie razem dwóch talerzy od sztangi

Tego też muszę spróbować, ale nie wiem za bardzo jak to wrzucić do treningu przedramion, czy to nie będzie już za dużo...?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024