Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chodzenie po wodzie, co o tym myślicie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

emin88

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chorzów
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Chodzenie po wodzie, co o tym myślicie ?
Znalazłem ciekawy filmik na necie. Jak grupa naukowców stara się chodzić po wodzie. Co o tym myślicie ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Alumix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzemeszno
  • Zainteresowania:Siłownia, Armwrestling, boks, mma, strong-man, telefonia komórkowa, fotografia itd.

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie po wodzie, co o tym myślicie ?
Jedna wielka ściema, są prawa natury i fizyki których złamać sie nie da bynajmniej nie w tej chwili i nie z aktualną ludzką technologią :P Woda owszem posiada tak zwane NAPIĘCIE POWIERZCHNIOWE niestety jest one słabiutkie więc korzystają z tego tylko niewielkie i bardzo lekkie organizmy żywe takie jak pająki wodne czy nartniki (widzisz je czasem w małych jeziorkach czy stawach chodzące po powierzchni wody) największym znanym nauce "chodzącym" czy raczej używając właściwszego określenia biegającym żywym stworzeniem jest jaszczurka bazyliszek płatkogłowy (Basiliscus plumifrons)



To że on tak może wcale nie znaczy że ty też :hyhy:
  • 0
Kto stawia sobie za cel doskonałość, osiąga więcej niż przeciętność; kto stawia sobie za cel przeciętność nie osiągnie nawet tyle...

emin88

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chorzów
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie po wodzie, co o tym myślicie ?
Mnie się wydaje, że to kwestia szybkości oraz doskonalenia techniki. Jaszczurka z tego co zauważyłem ma coś na wzór pletwy oraz ogon również się przyczynia do sprawnego biegania po wodzie. Myślę, że jestem w stanie uwierzyć w filmik z bieganiem po wodzie :) trzeba zmerzyć, czy po jakims pomostku nie biegaja :)
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: Chodzenie po wodzie, co o tym myślicie ?
Jakby osiągnęli prędkość 70km/h, troszkę szersza podeszwa butów o jakieś 3cm i dłuższe o tyle samo, to z 20 metrów może by ktoś przebiegł.
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024