Skocz do zawartości


Zdjęcie

TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

kinia094
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hameryka

Napisano Ponad rok temu

TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA
WITAM !!
Jestem 15 letnią dziewczyną.
Mam ok.168cm wzrostu i wagę ok.55kg.
Chciałabym wyrobić sobie..no może nie kaloryferek (choć marzę o tym,
ale nie wiem czy jest to możliwe)..no chciałabym mieć widocznie podkreślone
mięśnie brzucha
Dotychczas mówmy szczerze..nie ćwiczyłam regularnie, ale zazwyczaj robiłam; rozgrzewkę, rowerek i brzuszki.
Potem sporo poczytałam na różnych forach i znalazłam cudowny system A6W ćwiczę nim już 10dni, ale szczerze mówiąc nie przypadł mi do gustu ponieważ te ćwiczenia się strasznie żmudne

Ułożyłam taki swój trening:

Skłony tułowia w leżeniu tyłem:
Kładziemy się na plecach ,nogi zaparte o stabilny sprzęt(np. pod szafą, jak na rys.,lub kaloryferem)mogą być wyprostowane w kolanach lub ugięte(zmniejsza ryzyko kontuzji dolnego odcinka grzbietu). Ręce nad głową i unosimy tułów w górę. Pierwsza do góry unosi się głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia. Dla lepszego zaangażowania mięśni skośnych brzucha, w końcowej fazie unoszenia tułowia można wykonywać nim skręty. Jest to jednak wersja trudniejsza i bardziej narażająca na ewentualne kontuzje(mocniej obciąża dolne partie grzbietu).Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia tułowia.
Unoszenie nóg w leżeniu tyłem:
Kładziemy się tyłem płasko na podłodze ramiona za głową(najlepiej, jeśli trzymamy jakiś punkt oparcia np. szafa, kaloryfer), tułów przylega do podłoża. Z tej pozycji unosimy nogi do klatki jednocześnie zginając je lekko w kolanach. Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia nóg. Pod koniec unoszenia można skręcać nieco tułów i biodra dla zaangażowania mięśni skośnych brzucha.
Spięcia leżąc:
Kładziemy się na plecach. Dłonie trzymamy przy skroniach. Nogi ugięte opieramy na całych stopach. W czasie ruchu odcinek lędźwiowy pleców cały czas oparty na podłożu. Ruch zaczynamy podniesieniem głowy w kierunku kolan, za nią idą barki i klatka piersiowa.

np: 3 serie po 15/20 powtórzeń

Jeszcze nie testowałam tego treningu, proszę o jego ocenę

Jeśli ktoś wie jak skutecznie wyżeźbić mięśnie brzucha i ma przykładowe treningi bardzo proszę o pomoc
  • 0
Nawet Gdyby Wszyscy W Ciebie Zwątpili - Pokaż Że Się Mylili [!]

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA

WITAM !!
Jestem 15 letnią dziewczyną.
Mam ok.168cm wzrostu i wagę ok.55kg.
Chciałabym wyrobić sobie..no może nie kaloryferek (choć marzę o tym,
ale nie wiem czy jest to możliwe)..no chciałabym mieć widocznie podkreślone
mięśnie brzucha
Dotychczas mówmy szczerze..nie ćwiczyłam regularnie, ale zazwyczaj robiłam; rozgrzewkę, rowerek i brzuszki.
Potem sporo poczytałam na różnych forach i znalazłam cudowny system A6W ćwiczę nim już 10dni, ale szczerze mówiąc nie przypadł mi do gustu ponieważ te ćwiczenia się strasznie żmudne

Ułożyłam taki swój trening:

Skłony tułowia w leżeniu tyłem:
Kładziemy się na plecach ,nogi zaparte o stabilny sprzęt(np. pod szafą, jak na rys.,lub kaloryferem)mogą być wyprostowane w kolanach lub ugięte(zmniejsza ryzyko kontuzji dolnego odcinka grzbietu). Ręce nad głową i unosimy tułów w górę. Pierwsza do góry unosi się głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia. Dla lepszego zaangażowania mięśni skośnych brzucha, w końcowej fazie unoszenia tułowia można wykonywać nim skręty. Jest to jednak wersja trudniejsza i bardziej narażająca na ewentualne kontuzje(mocniej obciąża dolne partie grzbietu).Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia tułowia.
Unoszenie nóg w leżeniu tyłem:
Kładziemy się tyłem płasko na podłodze ramiona za głową(najlepiej, jeśli trzymamy jakiś punkt oparcia np. szafa, kaloryfer), tułów przylega do podłoża. Z tej pozycji unosimy nogi do klatki jednocześnie zginając je lekko w kolanach. Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia nóg. Pod koniec unoszenia można skręcać nieco tułów i biodra dla zaangażowania mięśni skośnych brzucha.
Spięcia leżąc:
Kładziemy się na plecach. Dłonie trzymamy przy skroniach. Nogi ugięte opieramy na całych stopach. W czasie ruchu odcinek lędźwiowy pleców cały czas oparty na podłożu. Ruch zaczynamy podniesieniem głowy w kierunku kolan, za nią idą barki i klatka piersiowa.

np: 3 serie po 15/20 powtórzeń

Jeszcze nie testowałam tego treningu, proszę o jego ocenę

Jeśli ktoś wie jak skutecznie wyżeźbić mięśnie brzucha i ma przykładowe treningi bardzo proszę o pomoc


Kolejny temat?

Już tłumaczyliśmy... Ja nie wierzę w brzuszki itp. Mięśnie brzucha widać przy 14 procentowej tkance tłuszczowej w org. Jeśli chcesz znaleźć ćwiczenia na brzuch to podawałem w tamtym temacie konkretny link do atlasu ćwiczeń, gdzie znajdują się także ćwiczenia na mięśnie brzucha ( IMO, bardzo dobre) Jeśli będziesz robić aeroby + kilka podstawowych ćwiczeń to brzuch będzie widoczny.... co do a6w który nie przyniósł Ci efektów. Primo, 14-15 dni to jest jeszcze nie tak dużo, i czasem nie widać jeszcze efektów (kwestia generyki). Secundo, musiała byś robić co najmniej 3 tyg a6w żeby stwierdzić, że nie działa. Bo dopiero po 14,15 dniach zaczyna się prawdziwy hardcore... Tertio odpowiedz sobie na pytanie, jeśli robiłaś a6w, które de facto jest na wyrzeźbienie istniejących już mięśni brzucha i to nie działa, to czy nie znak, że problem tkwi w tym że są one po prostu za słabo rozwinięte żeby się w to bawić? Ale kończąc. Porządne ćwiczenia (spójrz w atlas ćwiczeń na google) + aeroby = dobry, widoczny brzuch. I nie jakieś gówniane brzuszki, które i tak nic nie dają.
  • 0

kanar
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA

Kolejny temat?

Już tłumaczyliśmy... Ja nie wierzę w brzuszki itp. Mięśnie brzucha widać przy 14 procentowej tkance tłuszczowej w org. Jeśli chcesz znaleźć ćwiczenia na brzuch to podawałem w tamtym temacie konkretny link do atlasu ćwiczeń, gdzie znajdują się także ćwiczenia na mięśnie brzucha ( IMO, bardzo dobre) Jeśli będziesz robić aeroby + kilka podstawowych ćwiczeń to brzuch będzie widoczny.... co do a6w który nie przyniósł Ci efektów. Primo, 14-15 dni to jest jeszcze nie tak dużo, i czasem nie widać jeszcze efektów (kwestia generyki). Secundo, musiała byś robić co najmniej 3 tyg a6w żeby stwierdzić, że nie działa. Bo dopiero po 14,15 dniach zaczyna się prawdziwy hardcore... Tertio odpowiedz sobie na pytanie, jeśli robiłaś a6w, które de facto jest na wyrzeźbienie istniejących już mięśni brzucha i to nie działa, to czy nie znak, że problem tkwi w tym że są one po prostu za słabo rozwinięte żeby się w to bawić? Ale kończąc. Porządne ćwiczenia (spójrz w atlas ćwiczeń na google) + aeroby = dobry, widoczny brzuch. I nie jakieś gówniane brzuszki, które i tak nic nie dają.

jezu ile ty masz lat dziecko udajesz ze wiesz wiecej niz wiesz :!: brzuszki daja wiecej niz ci sie wydaje znam kolesi ktorzy nie praktykowali innych cwiczen a maja taki "kaloryfer'' o ktorym ty mozesz tylko pomazyc :P
  • 0

marcin9732
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA
brzuszki dają dużo tylko trzeba je robić parę setek dziennie
  • 0
Ćwiczenia powinny stać się częścią długoterminowego programu poprawy zdrowia.Regularne uprawianie sportu rok w rok-oto co się naprawdę liczy. Krótkotrwałe ćwiczenie daje krótkotrwałe efekty.

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA
mięśnie brzucha dają bardzo dużo, np. biorą ogromny udział w procesie defekacji :P. więc jeśli chcesz mieć z rana dobrą kupę, że się tak wyrażę, to brzuszki lepsze niż śmietana :P

co do brzuszków, to dają zaj***ście dużo, tylko trzeba je umieć robić. zupełnie inną kwestią jest to, czy widać je zza fałd tłuszczu. ja np. wiem :), że mam dobre mięśnie, ale mam też kałdun i widać tylko tyle, że tam coś się kryje pod zbroją tłuszczową.

a temat jest zdublowany i moja odpowiedź jest też w drugim
  • 0
Atlas ćwiczeń

kinia094
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hameryka

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA

mięśnie brzucha dają bardzo dużo, np. biorą ogromny udział w procesie defekacji :P. więc jeśli chcesz mieć z rana dobrą kupę, że się tak wyrażę, to brzuszki lepsze niż śmietana :P

co do brzuszków, to dają zaj***ście dużo, tylko trzeba je umieć robić. zupełnie inną kwestią jest to, czy widać je zza fałd tłuszczu. ja np. wiem :), że mam dobre mięśnie, ale mam też kałdun i widać tylko tyle, że tam coś się kryje pod zbroją tłuszczową.

a temat jest zdublowany i moja odpowiedź jest też w drugim


Tak, temat jest zdublowany bo wstawiło mi go dwa razy, ale już pisała w tej sprawie do admina.
Dzięki za odpowiedź na temat bo niektórzy chyba przyszli tu by skrytykować mentor921. Mi też nie podobała się jego wypowiedź, ale onni też mogliby zostawić jakieś rady ;)
  • 0
Nawet Gdyby Wszyscy W Ciebie Zwątpili - Pokaż Że Się Mylili [!]

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA

jezu ile ty masz lat dziecko udajesz ze wiesz wiecej niz wiesz :P brzuszki daja wiecej niz ci sie wydaje znam kolesi ktorzy nie praktykowali innych cwiczen a maja taki "kaloryfer'' o ktorym ty mozesz tylko pomazyc :P


Po pierwsze DZIECKO proponuje najpierw do szkoły a nie bawić się wielkiego 'guru' kulturystyki... Ty możesz 'pomażyć' ja ewentualnie''pomarzyć''.

I nie wydaje mi się żebyśmy przeszli na ''ty'' więc daruj sobie DZIECKO takie uszczypliwości, bo chu** wiesz, w chu** byłeś, chu** widziałeś

A teraz stricte tematu... wiadomo... brzuszki nie są takie że zupełnie, kompletnie nic nie dają.... tylko tak jak marcin9732 musiałabyś ich robić całą wuchtę żeby dało to jakiś efekt, IMO zupełna strata czasu.

Więc zostaje przy tym co wyżej napisałem

Kinia... Jedna osoba skrytykowała :) Poza tym tak mało warta co zeszłoroczny śnieg.

PS. Mentor odmienia się najnormalniej w świecie przez przypadki (kogo, czego nie ma? Mentora) ;)
  • 0

orzech305
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:kartonowe pudło
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-wierny
    -poszukiwacz
    -odpowiedzi
    -na pytanie
    -jak zostać
    -bogatym
    -bezrobotnym ;)
  • Staż [miesiące]:19
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:O ponad 100cm;p
  • Pas [cm]:R poniżej 100cm
  • Udo [cm]:Z za grube;/
  • Przysiad [kg]:E 120x6 (max?)
  • Wyciskanie [kg]:C 100x2 (max?)
  • Martwy ciąg [kg]:H 140x6 (max?)
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA
To co mogę Ci poradzić to A6W, ja też myślałem że to jest g***o, ale dziś jestem już po 18 dniach i efekty widać.. a prawdziwa udręka dopiero się zaczyna :P wiem że jest to strasznie nudne.. ale naprawdę polecam!! Nie układaj własnych treningów po prostu spróbuj czegoś naprawdę skutecznego :P pozdrowiam i życzę sukcesów
  • 0
Dołączona grafika

kinia094
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hameryka

Napisano Ponad rok temu

Re: TRENING NA RZEŹBĘ BRZUCHA

To co mogę Ci poradzić to A6W, ja też myślałem że to jest g***o, ale dziś jestem już po 18 dniach i efekty widać.. a prawdziwa udręka dopiero się zaczyna :P wiem że jest to strasznie nudne.. ale naprawdę polecam!! Nie układaj własnych treningów po prostu spróbuj czegoś naprawdę skutecznego :P pozdrowiam i życzę sukcesów


A6W daje efekty-nie powiem że nie, bo czuję że moje mięśnie ładnie się kształtują, ale nie widać ich bo jeszcze nie zrzuciłam tłuszczyku który je zakrywa :)
Ale te ćwiczenia są strasznie nudne...i nie wiem ile jeszcze bym nimi trenowała.
do końca lutego ćwiczę swoim tokiem (co drugi dzień) potem miesięczna przerwa bo w marcu wyjeżdżam do sanatorium, a potem zobaczę jak będzie...czy powrócę do A6W..? Nie wiem ;)
  • 0
Nawet Gdyby Wszyscy W Ciebie Zwątpili - Pokaż Że Się Mylili [!]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024