Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na redukcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Elektron
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na redukcji

Chciałbym zrzucić trochę tłuszczu dlatego chciałbym się Was doradzić jaki trening wykonywać. Split, FBW czy może coś innego? Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

I najważniejsze pytanie, ile razy w tygodniu aeroby i o jakiej porze?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na redukcji

Na redukcji lepiej moim zdaniem sprawdzi się trening FBW robiony 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, na średnich i dużych obciążeniach (jeden dzień ciężko, drugi lżej, etc)

Do tego aeroby robione początkowo 2, a z czasem 3 razy w tygodniu, najlepiej w dni wolne od siłowni, ale jeśli chcesz, to w ostateczności mogą być po siłowni.

Najlepsze formy aerobów, to bieganie (po w miarę równej i miękkiej nawierzchni, np. na bieżni boiska szkolnego, zdala od spalin) LUB pływanie w basenie LUB skakanie na skakance.

Ewentualnie może też być ergometr wioślarski LUB rower stacjonarny z regulacją siły nacisku na pedały LUB orbitrek.

 

Z czasem w miarę poprawy kondycji (jak już będziesz w stanie przebiec 30 - 40 minut non stop, w tempie conajmniej 12 - 13 km/h) należy robione 3 razy w tygodniu aeroby zamienić na interwały robione 2 razy w tygodniu, co drugi dzień, koniecznie po zjedzeniu przynajmniej jednego pełnowartościowego posiłku (nigdy na czczo).

 

Jeśli zaś chodzi o aeroby, to dobrze by było aby trening aerobowy był krótki i w miarę możliwości intensywny - lepiej robić 20 - 30 minut biegania szybszym tempem, niż 40 - 60 minut biegania wolnym tempem.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024