Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta w dni nietreningowe ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Advanced
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Dieta w dni nietreningowe ?
Elo. Krotko i na temat chodzi o to czy dieta w DNT powinna byc taka sama jak w DT ? Podejrzewam ze nie ale nie wiem czego dokladnie to dotyczy. Ma byc wegli mniej czy jak ?
Cwicze 3 razy w tygodniu a moja obecna dieta to dieta na mase z dzialu odzywianie (70-75kg). Znalazlem cos na forum anorektykow (sfd) ale tam nigdy nei ma krotko i na temat.


I odrazu zapytam o druga rzecz bo nie chce zakladac nowego tematu. Problem jest taki ze bede pracowal od przyszlego tygodnia od 7 do 15 na budowie z 1 przerwa na sniadanie o 10 . 1 i 2 posilek mi gra ale gorzej z 3 bo pozniej od 10 do 15 musze robic a 3 posilek zawsze jem o 13. Jezeli juz chcialbym go zjesc to musi to byc cos na bardzo szybko bo nie moge se juz pozniej przerwy zrobic ino cza robic. Myslalem nad mlekiem z platkami zeby je zmiksowac i wsypac do shakera z mlekiem tylko problem w tym czy sie nie zepsuje bo w budzie gdzie trzymam rzeczy jest zwykle cieplo a do 13 to troche czasu jest. Wiec co innego moglbym na szybko zjesc ? Piszcie swoje sugestie . Pozdro
  • 0

abs
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
o wlasnie a wy jak jadacie w dnt macie takie same posilki jak w dt ?
chodzi mu glownie o to czy macie w dni wolne posilek przedtreningowy i po treningowy czy jakos inaczej :)
  • 0

Dr.Joint
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
Ja jem tak samo caly czas :)
  • 0

fighterkoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
Advanced, abs,
Poprostu zazwyczaj ukladajac diete sie uklada w ten sposob ze dzien nie treingowy a gdzien trenngowy to jest to samo z tego powodu ze w dzien treingowy idziesz na silownie a w dzien nie treingowy uprawia sie aeroby jezdzi sie na rowerku lub biega i wychodzi na to samo ale jzeli nie robicie aerobow to powinno sie obiaciac z wegli troszke bo zaleje
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje fotki :)

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
odpada posiłek bezpośrednio potreningowy ja ucinam także posiłek potreningowy ww o 1/2
  • 0

Moralezz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Sport, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
Ja jem tak samo codziennie
  • 0

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
czyli jadasz węglowodany proste typu carbo banany w porze potreningowej w celu ... odbuowy zapasów glikogenu?:D
  • 0

GLOBALUS
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Biochemia żywienia, trener osobisty, własna firma

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta w dni nietreningowe ?
Jak widać są to posty z roku 2009 niemniej może coś wniesie dla przyszłych którzy będą szukać to tylko dopiszę dla pomysłowości i rozpatrzenia.

W gruncie rzeczy to co piszecie, to co napisaliście w 2009 roku może mieć dobre odbicie w praktyce. Zwróćcie też uwagę na kilka spraw. Mogą się przydać dla innych. O co chodzi:
Wiadomo że robiąc masę przy jednoczesnej sile pamiętamy o dodatnim bilansie azotowym o którym tak wielu przebudzonych "pieje" z myślą że odkryli Amerykę.
Sprawa do tego którą trzeba pamiętać a która z pewnością przyda się w trakcie nietreningowych dni to fakt, że w tym czasie starać się trzeba aby nie być głodnym pomiędzy posiłkami. Owszem, być sytym ale nie przejedzonym a z pewnością aby nie być głodnym.
W taki dzień o ile dni treningowe są posiłki dosłownie zimne z uwagi na kilka posiłków zabieranych do szkoły czy pracy i brak możliwości odgrzania, to w dni nietreningowe skupić się na ciepłych posiłkach. W utrzymaniu dodatniego bilansu azotowego jest to o tyle ważne bo łatwiej utrzymuje bilans z uwagi na temperaturę. Poza tym długie i ciepłe posiłki są rozluźniające łagodniej przechodzi się stagnacje w tych momentach.

Jeśli w takich dniach jest mniej stresu to przyłożyć się do zwiększonej ilości białek - tutaj sprawa indywidualna, ale jeśli jest tak że są stresy wynikające z różnych innych spraw to śmiało można dorzucić węglowodany aby rozłożyć insulinę i nie doprowadzać do uruchamiania hormonów stresu jak np. kortyzol. Ale wówczas węglowodany dawać w momencie stresu troszkę więcej aby zaabsorbować w chwili stresu zamiast stwarzać sytuację przeenergetyzowania organizmu. Tutaj musi być ta różnica uwidoczniona.

Mam nadzieje że choć to stary temat z 2009 to wniesie coś więcej dla Waszych doświadczeń które można je zawsze wykorzystać. Jeśli są lub rodzą się jakieś protesty i coś się nie zgadza, proszę się tym nie sugerować.

Pozdrawiam
  • 0
2011 rok to dobry czas

Chcę sprawdzić redukcje w porze zimowej i wpływ warunków na organizm. Zatem od 3 stycznia (poniedziałek) 2011 roku - REDUKCJA.
Dziennik podam na stronie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024