Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w dobraniu odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Nutli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w dobraniu odżywki
Witam wszystkich!
Jestem na tym forum nowy!
Nie wiem czy do dobrego działu piszę:)

Otóż mam 16 lat(jeszcze troszkę i 17), warze gdzieś 54/55kg, mój wzrost wynosi jakoś 170cm. Jestem szczupłej budowy(od zawsze), co mi się już bardzo nie podoba. Kiedyś uprawiałam jakieś sporty, lecz je po prostu przerwałem.
Jeszcze ważną rzeczą jest to, że mam problemy z klatką piersiową(mam wklęsłą) oraz przez to trochę wystające obojczyki.

Postanowiłem to zmienić! I mam nadzieje, że dzięki odpowiednim odżywką przyspieszę to. Po pierwsze to chyba muszę pierw przytyć(ja myślę że z 10kg). Chciałbym aby już tak w maju/czerwcu było wszystko dobrze.
Jeśli chodzi o dietę, to widziałem już parę artykułów tego dotyczących i już wiem co nieco. Niestety tak myślę, że mam szybką przemianę materii, bo jem właściwie podobnie jak mój brat, który warzy gdzieś przynajmniej 15kg grubszy!!!
Rozumiem, iż dieta i chęci to za mało. Należy ustalić sobie jakiś trening. Otóż mam w domu jakiś sprzęt. Posiadam takie coś, gdzie mogę ćwiczyć tak na barki, na klatę i na nogi(nie wiem jak to się nazywa). Mam również ciężarki 4kg, 5kg, 10kg oraz taką ławeczkę , na której można podciągać swoje ciało(z takimi rączkami jak łuk), można je wyjąć i użyć do sztangi, którą zamierzam kupić! Posiadam także rowerek.
Wiem, że chyba powinienem chodzić na siłownię, ale nie za bardzo chcę, ponieważ wielu ludzi/kolegów, których znam chodzi do niej, a powiedzmy, że się trochę wstydzę.

Jako że jak już pisałem , iż mam problemy z przytyciem i woglę z ciałem, postanowiłem kupić sobie jakąś odżywkę, aby szybko przytyć i nabrać masy, żeby przykryć moje wady! Polecał mi ktoś Mass XXL, ale nie jestem pewien, wolałbym zasięgnąć porady ekspertów.

Co powinienem zrobić? Co kupić? I wogle, jakie macie dla mnie porady?

Dzięki za pomoc z góry!
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki

których znam chodzi do niej, a powiedzmy, że się trochę wstydzę.


no to niech ci powiedza jak oni zaczynali :)
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Nutli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
No tak właściwie masz rację, nawet mógł bym się zdecydować na tą siłownię. A co z tymi odżywkami?
  • 0

randy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:51°28'N 22°36'E
  • Zainteresowania:Życie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki

Po pierwsze to chyba muszę pierw przytyć(ja myślę że z 10kg). Chciałbym aby już tak w maju/czerwcu było wszystko dobrze.


to nie wiesz na co sie porywasz:) chociaz jak wczesniej nigdy nie cwiczylem, to kto wie, na poczatku szybko sie lapie kilgoramy

Uloz jakas dietke, to zobaczymy co i jak

Z supli, to gainerek jakis i carbo i jedziesz, generalnie same podstawowe, nie ma co brac sie za co bardziej zlozonego
  • 0

Nutli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
Ja tak sobie myślałem nad Mass XXL ( ma dużo kalorii! ).
To czy kupować jakieś wtedy carbo, a jak tak to jakie?
A jakieś dodatkowe rzeczy mam brać poza tym?
A czy ten gainer pomoże przyspieszyć jakby proces powiększania tej masy mięśniowej?
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
gainer przyspieszy proces pozyskiwania masy ogolnie czyli znaczy ze nie beda to same miesnie napewno :) ale przytyjesz ogolnie czyli ok, jak masz gainer to carbo nie musisz
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

Nutli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
To w miarę dobrze, w końcu chcę przytyć, jestem dość chudy. A to na przyspieszenie powiększania masy mięśniowej na początek coś poradzicie?
  • 0

randy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:51°28'N 22°36'E
  • Zainteresowania:Życie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
bcaa, gainer, glutamina, omega 3-6, carbo, bialko ale przede wszystkim JEDZENIE
  • 0

Nutli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
A jakie produkty z tego polecacie?
  • 0

Czarektoja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Zainteresowania:statek dziwki wóda lasery

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
kup sobie gain bolic 6000 i wcinaj takie moje zdanie a reszte odstaw (chodzi mi o bcaa itp) na to jesszcze bedzie czas a jak juz nie masz co robic z kasa to kup sobie witaminy zeby nie zachorowac w trakcie cyklu bo wtedy juz lipa
  • 0

randy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:51°28'N 22°36'E
  • Zainteresowania:Życie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
Mozesz mi wytlumaczyc dlaczego wg Ciebie na aminokwasy bedzie mial czas? Wg mnie to jest podstawa suplementacji, obok witamin i kwasow tluszczowych
  • 0

Czarektoja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Zainteresowania:statek dziwki wóda lasery

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
bo na aminkokwasach masy nie zrobisz a on chce mase
aminki moze brac jak masz redukcje czy cos takiego
wydaje mi sie ze gainer starczy i git moze po czasie mono a potem juz wysza pulka
a co ty moze do kazdego cyklu omege 3 witaminy i aminy bierzesz ??
szkoda kasy
jezeli masz wydac 100 zł na aminokwast lepiej wydac na kreatyne lub gainera jak mase robisz
  • 0

randy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:51°28'N 22°36'E
  • Zainteresowania:Życie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki

bo na aminkokwasach masy nie zrobisz a on chce mase


To jakis zart jest? Glutamina nie wplywa na rozwoj masy miesniowej? Pierwsze slysze.

a co ty moze do kazdego cyklu omege 3 witaminy i aminy bierzesz ??


Bez komentarza... Nie biore do kazdego cykly, biore ZAWSZE i to bez znaczenia czy jestem na cyklu czy tez nie, to jest podstawa suplementacji
  • 0

Czarektoja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Zainteresowania:statek dziwki wóda lasery

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
ok
powiem tak aminokwasy teoretycznie wplywaja ale w praktyce nie odczujesz wzrostu masy,
to napisał Joks "po aminach i hmb niema co liczyc na mase, są to srodki przewidziane do innych kuracji, tylko i wylacznie jako antykataboliki"
jezeli bierzesz to caly czas to widze ze nie masz co robic z kasa,
i jeszcze powiedz ze jak alkochol to tylko na sylwestra lampka szampana,
to jest temat ktory zalozyl poczatkujacy a nie zawodowy kulturysta
jezeli robisz w zimowym okresie mase i nie jestes srednio-zaawansowany to aminki mijaja sie z celem
np ja bede brał aminki od kwietnia bo na wakacje zawsze duzo trace na wadze cos ok 6-8 kg i nie chce tego powtarzac
zobacz jezeli wydajesz miesicznie niech bedzie 80 zł na te twoje witaminy itp np omegi dzialania nie odczujesz chyba ze na cyklu sterydowym jestes to dbac trzeba o uklad krwionosny ale o tak w mlodym wieku to przesada zjedz sobie w piatek troche ryby i git a nie wydajesz na to i za te pieniadze kup cos co naprawde dziala np kreatyna
  • 0

Czarektoja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Zainteresowania:statek dziwki wóda lasery

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
a to na temat glutaminy itp
to tez joks napisał
"no tak po hmb i glutaminie to tak urosniesz ze az spuchniesz a tauryna to juz wogule byka z Ciebie zrobi"
dokładnie z postu HMB revolution
  • 0

randy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:51°28'N 22°36'E
  • Zainteresowania:Życie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
teraz to zmienia postac rzeczy, w tym wypadku moge sie zgodzic, oczywiscie tutaj spierac sie nie ma co, ze gluta jest dobrym antykatabolikiem jak i generalnie aminki. powstrzymuja katabolizm przez co miesnie moga rosnac, wiec sprzyjaja budowaniu masy wiadomo tez ze gluta jest troche przereklamowana, natomiast nigdy nie zaszkodza. co do omega 3 i 6, to chyba sam wiesz czy jest potrzebne, czy tez nie i dobrze wiesz ze mozna dostarczac je z innych zrodel niz suple (tran, ryby)

jezeli robisz w zimowym okresie mase i nie jestes srednio-zaawansowany to aminki mijaja sie z celem

tutaj sie zgadzam, jednak nie bylo nigdzie mowy w pozniejszej dyskusji ze mowa o srednio czy slabozaawansowanych osobach

zobacz jezeli wydajesz miesicznie niech bedzie 80 zł na te twoje witaminy itp np omegi

dobrze wiemy ze mozna dostarczac je z innych zrodel, witaminy swoja droga, gluta jest niezlym antykatabolikiem a dla kogos kto nie moze rano zjesc praktycznie nic, jest wrecz zbawienna (obok bialka oczywiscie)

pozdrawiam
  • 0

Czarektoja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Zainteresowania:statek dziwki wóda lasery

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
no i sie dogadalismy wiec aminokwasy odpusc
  • 0

samael1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki

to napisał Joks "po aminach i hmb niema co liczyc na mase, są to srodki przewidziane do innych kuracji, tylko i wylacznie jako antykataboliki"


to tez joks napisał
"no tak po hmb i glutaminie to tak urosniesz ze az spuchniesz a tauryna to juz wogule byka z Ciebie zrobi"


a co joks jest doktorem medycyny ? albo farmakologiem ? albo dietetykiem ? Ludzie na tym forum mają go za Boga i debilnie oraz bez zadnego krytycyzmu powtarzaja jego teorie czy to te prawdziwe czy nie. Joks wie tyle co kazdy z nas - gówno, nie jestesmy doktorami. Owszem temu kolesiowi aminy moze i zbedne ale po aminach tez jest masa, przeciez to takie proste jest, jesli aminy są antykatabolikami (juz nawet nie pisze ze wzmagaja anabolizm, niech beda tylko antykatabolikiem) to znaczy ze skracaja i hamuja katabolizm, czyli rozpad bialek miesniowych, a dzieki temu wiecej bialek dla miesni, a dzieki temu wieksze miesnie. Oczywiscie ze bcaa czy gluta nie pompuja miesni jak kreta ale wspomagaja przyrost tkanki miesniowej a tym samym MASY i nie ma co do tego wątpilowsci. I pisanie ze aminy to dobre sa tylko na redukcji a tak to juz nie to sa bzdury jakich mało, jeden klepną głupote a reszta powtarza.
  • 0

Czarektoja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Zainteresowania:statek dziwki wóda lasery

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
brales kiedys aminokwasy bo ja tak i nie zauwazylem róznicy wiesz
on ma pojecie i zjadl tego troche wiec on wie co mowi a nie ze przeczytakl w gazecie takie moje zdanie
  • 0

Nutli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w dobraniu odżywki
To oprócz diety i treningu mam stosować coś jeszcze do gainera, bo już sam nie wiem?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024