Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak pomóc bratu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

kojoott
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak pomóc bratu?
Witam, jestem tutaj nowy i nie wiem czy umieszczam ten temat w dobrym dziale.
Moj(a wlasciwie brata) problem polega na tym ze strasznie wciagnal sie w ten swiat kulturystyki. Silownia 4 razy tygodniowo plus cwiczenia w domu juz mu nie wystarczaja, a ponadto zaczal brac (nie jestem pewny bo w tych tematach jestem zupelnie nieobeznany) metanabol. Bierze tego coraz wiecej. Rodzice zaczeli sie o niego martwic poniewaz przestal rosnac(ma 16 lat i 162 wzrostu) i na praktycznie calym ciele ma rozstepy, lekarz zabronil mu cwiczyc ale on i tak nie przestaje... Zadne rozmowy nie pomagaja, ja juz nie wiem jak mu pomoc. Ma ktos jakies pomysly jak go z tego wyciagnac?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak pomóc bratu?
To że ćwiczy to w sumie nie taki problem, prawie wszyscy z nas są uzaleznieni od siłowni, a niektórzy także od saa.
Najwiekszy problem to fakt, iz ma 16 lat i za sterydy sie łapie.
Njgorszy wiek na przetłumaczenie czego kolwiek.
Młodziez w tym wieku uwaza ze jest najmądrzejsza i nie trzeba ich pouczać.

Prawda jest niestet taka, że on i właściwie tylko on jest w stanie sobie samemu pomóc.
Otoczenie moze zrobic to raczej tylko przy uzyciu siły,zabronić. (NIE POLECAM)
Rozmawiać,rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać.
Ja niestety go nie znam, byc moze cos bym poradzil.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

kojoott
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak pomóc bratu?
Problem tkwi w tym ze on nie chce sobie pomoc bo uwaza ze wszystko jest OK, nie zauwaza tego ze niedlugo bedzie bardziej szerszy niz wysoki...
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak pomóc bratu?

Problem tkwi w tym ze on nie chce sobie pomoc bo uwaza ze wszystko jest OK, nie zauwaza tego ze niedlugo bedzie bardziej szerszy niz wysoki...



Oczywiście,że tak uwaza i z całą pewnościa zauważa i mało tego zapewne do tego dązy.

Moge Tobie tylko powiedziec, iz nie ma sensu zabraniać mu trenowac, to jest sport i dla wielu ludzi jest czyms naprawde bardzo ważnym.
Sam znam kilka osób które dzieki siłowni wróciły do normalnego zycia, nabrały pewnosci siebie i wyzbyły sie wielu kompleksów.
Powinienes starać sie pomóc bratu w zaprzestaniu brania saa, gdyz to tym bardziej w jego wieku moze pociagac za sobą negatywne skutki zdrowotne.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

kojoott
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak pomóc bratu?
Nie mam zamiaru zabraniac mu cwiczyc. Dokladnie tak jak mowisz nabral pewnosci siebie i poznal nowych ludzi na silowni. Mowilem ze ja nie zabraniam mu cwiczyc ale mi tu glownie chodzi o te sterydy, bierze je od 6 miesiecy (przynajmniej ja zauwazylem mniej wiecej 6 miesiecy temu ze to bierze a kiedy tak naprawde zaczal to nie wiem) i od tego czasu zaczely sie problemy typu rozstepy na ciele i zastoj wzrostu przez ktory rodzice zaczeli sie martwic. Po wizycie u lekarza chcieli mu zabronic bo naopowiadal im ze nabawi sie nadcisnienia, nie urosnie itp. ale on niewiele sobie z tego robi...
  • 0

LukaS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak pomóc bratu?
To juz nie chodzi o to jak bedzie wygladal tylko niech sobnie poczyta jakie ma skutki uboczne metanabol jeszcze w takiej ilosci jak on go dawkuje w wieku 30 lat bedzie mial problemy z watroba nie chce wymieniac wiecej chorób bo po co. pozniej nie bedzie mogl jesc tlustych zeczy i ciezko strawnych ze wzgledow zdrowotnych .


a tak pozatym mam kilku znajomych co jedli metanabol,, urosli szybko i na chwile sie utrzymywala sila i masa jak przestali jesc mietka to sila i masa spadla ... no i oczywiste jest to ze nie ladnie to wyglada..


znam tez kolesia co tez dawkowal w takiej ilosci jak twoj brat metanabol teraz z niego jest wrak. nie nadaje sie do rzycia bardzo malo zeczy moze jesc. nie moze sie przemeczac bo ma problemy z sercem,

mysle ze to wystarczy, moze chlopak zmadzeje troche jak to przeczyta napisane byle jak ale na faktach
  • 0
Waga: 68
wzrost: 172

kark: 39
Klatka: 102
talia: 86
Ramię: 34
przedramię: 29
biodra: 84
udo: 61
łydka: 40

Rekordy:
Klatka: 90kg
Biceps sztanga: 47kg
Przysiad: 120kg
MC: 160kg



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024