Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rano czy przed treningiem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

wrb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Rano czy przed treningiem?
No właśnie, jak to z tą kreatyną jest... ze po treningu to każdy sie zgadza, ale teraz pytanie czy lepiej jest brac kreatyne przed treningiem czy rano i dlaczego?
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
wszyscy na tym forum twierdza zgodnie ze rano......ale nie ja, ja uwazam ze przed treningiem i po treningu a w dnt rano. Dlaczego ? A jak ktos bierze stacka to go bierze rano ? czy przed treningiem ? Wydaje mi sie ze jak wezmiesz krete rano to nim bedziesz mial trening za te powiedzmy 5, 6 godzin, to kreta sie juz dawno wchlonie, czesc wysikasz, wysrasz i gdy jej najbardziej bedziesz potrzebowal to juz jej nie bedziesz mial w organiźmie. Takie moje zdanie....pewnie mnie tu zaraz za to zjadą równo :hyhy:
  • 0

datulus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3363 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piwniczanka FC

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
stacka sie bierze dlatego przed treningiem, bo sa w nim jeszcze inne skladniki (pompery pobubdzacze it.d) ktore wplywaja na komfort trenowania, a jak bierzesz kreatyne mono przed tr to ona ani nie pobudza ani nie pompuje a ni nic wiec nie ma sensu
  • 0
wakacyjne, bez spinki :)

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
no pewnie ze nie pobudza , bo pobudza np. kofeina albo guarana, pompowac tez nie pompuje bo typowym NO boosterem jest arginina i jej zwiazki, generalnie kreatyna ma za zadanie zeby miesnie rosly, powoduje retencje wody w miesniach - co wg wielu BŁĘDNIE uwazane jest za efekt uboczny a ponad to pełni funkcję magazynu i transportera ATP a ATP skolei jest uniwersalnym przekaźnikiem energetycznym dzieki czemu kreta wzieta przed treningiem (30 - 60 minut przed) powoduje "podtrzymanie" odpowiedniego stopnia energetycznego dzieki czemu mozemy cięzej trenowac.

Poza tym to co napisales nie ma sensu za bardzo, to ze nie pobudza i nie pompuje to nie warto brac ? To po treningu tez jej nie warto brac bo nie pobudza i nie pompuje, białka tez nie warto brac bo nie pobudza ani nie pompuje ?
  • 0

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
samael, ale pier*olisz :rotfl:

kreatyna to jakis niby ma okres półtrwania ?! he he najwazniejsze jest to by brac ją możliwie na pusty bebech. gdy weźmiemy zwykła pojeyńcza forme przed treningiem to w zaden sposób tego nie odczujemy inaczej sprawa ma sie ze stakami które jak była wczęsniej gadka maja różnego rodzaju pobudzacze i bostery. kreatyne warto brac jest po treningu gdyż mamy wtedy tzw okno anaboliczne. a w gruncie rzeczy efekt końcowy bedzie identyczny kiedy ta kreatyna by nie była brana. pozdrawiam
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
Czyli najlepiej zainwestować w kreatynę rano i po treningu. A przed treningiem dać NO booster.
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?

samael, ale pier*olisz


sam pier.... to jest twoje zdanie ze lepiej krete brac rano, to ja bierz rano, ja mam swoje zdanie i robie po swojemu. A wrb, zrobi co zechce

gdy weźmiemy zwykła pojeyńcza forme przed treningiem to w zaden sposób tego nie odczujemy


no pewnie ze nie odczujemy ale czy kur... je.. mac zrozumiecie ze niktore suple bierze sie nie tylko po to zeby je jakos odczuwac tylko zeby dzialaly , zeby sie po nich rosło!!!!! Zaleca sie brac rowniez bcaa przed treningiem i co odczujesz je jakos ?? Jak bierzesz białko to odczuwasz ze go wzioles ? czujesz ze rosniesz ? takie per...do..lenie. Dla was przed treningiem to tylko pobudzacze i pompowacze i nic wiecej. Jak juz napisalem kreta przed treningiem nic nie da jesli mowimy o pobudzeniu czy pompie ale jest potrzebna z innych powodów*** i oczywiscie ze nie odczujemy tego w widoczny sposob (typu pompa czy pobudzenie) ale za to spowoduje ze bedziemy mieli wiecej pary na treningu tzn siły, dzieki temu wycisniemy wiksze ciezary, a dzieki temu wiekszy przyrost miesnia.

***Oto te powody, poczytaj sobie:

"Kreatyna poprawia zapotrzebowanie w energię podczas wysiłku

Ludzki organizm rozporządza dwoma "magazynami" natychmiast dostępnej energii: adezynotrójfosforan (ATP) i fosfokreatyna (CP). Kreatyna występuje w mięśnaiach w większej części w postaci fosfokreatyny. Do skurczu mięśni, a więc właściwej pracy mięśni, organizm może wykorzystywać jedynie ATP. ATP jest przy tym rozkładany do ADP (adezynodwufosforan) i fosforanu (P): ATP -> ADP + P +energia. Zapasy ATP są jednak bardzo małe i wyczerpują się już po około 1-2 sekundach. Zapasy fosfokreatyny są mniej więcej 5 razy większe. Są wykorzystywane do ponownego uzyskiwania ATP, potrzebnego mięśniom. Fosfokreatyna przekazuje przy tym swoją grupę fosforową ADP tworząc ATP w reakcji: ADP + CP -> ATP + C. ATP i fosfokreatyna wystarczają razem na około 5-10 sekund intensywnej pracy mięśni. Póżniej mięsień skazany jest na inne źródła energii, np. węglowodany i tłuszcze.

Regeneracja ATP, uzyskiwana dzięki fosfokreatynie, przynosi dalszą korzyść w postaci rozkładu kwasów, które powstają w wyniku intensywnej pracy mięśni. Duże zasoby fosfokreatyny przeciwdziałają przedwczesnemu zmęczeniu, zwłaszcza przy dużych obciążeniach. "

Ja widzisz nie tylko pompa i pobudzenie jest wazne. Pozatym idac twoim tokiem myslenia po co brac ta dawke rano ?? skoro jak piszesz zwyklej pojedynczej formy wcale nie odczujemy przed treningiem to odczujemy ja rano ?? puknij sie w glowe.

Oczywiscie ze sa pewne zalety brania krety rano na czczo, ale moim zdaniem wiecej jest zalet branie krety przed trenigniem (30 - 60 minut przed). Nie mieszkam w polsce i jadlem i widzialem wiele kreratyn, przegladam wiele tutejszych stron z suplami i jeszcze nigdy nie widzialem zeby pisalo na krecie zeby ja brac rano i po treningu tylko zeby ja brac przed i po. Jak to wytlumaczysz ? Producenci krety tez pier... ?? :rotfl:

kreatyna to jakis niby ma okres półtrwania ?!


i tak i nie. Wyobras sobie sytuacje. Wstajesz rano, bierzesz krete, dzieki temu zwiekszasz zapasy fosfokreatyny, a co za tym idzie zwiekszasz zapasy energii dla miesni. Potem idziesz do pracy, tyrasz 8 godzin, wracasz do domu, robisz inne rzeczy, jakies porzadki czy cos i wkoncu idziesz na silke....myslisz ze wciaz masz te same zapasy fosfokreatyny ?? Jak myslisz ? Co innego jak ktos cwiczy rano , jakies 3, max 4 godziny po obudzeniu, a potem po silce idzie do roboty, szkoly itd. to wtedy ok, wtedy mozna se wziasc krete rano na czczo i po treningu.
  • 0

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
samael, ogarnij sie człowieku. nie zamierzam nikomu narzucać swojego zdania ale i za długo w tym siedze zeby dla mnie wpajać czyjeś racje. pozdrawiam
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?

samael, ale pier*olisz :rotfl:


jestem tego samego zdania... Do chuja..zawsze bralo sie krete rano na czczo i po treningu. Nie ma zadnej roznicy pomiedzy takim braniem, a braniem bezposrednio przed treningiem...Wiem bo bralem tak i tak.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
kreatyna jest transportowana do mięśni i tam jest magazynowana , nie wykazuje żadnych właściwości w krwioobiegu podczas treningu , chodzi tylko o jej stałe magazynowanie , nie znika tak po prostu że trzeba brać ją przed treningiem , więc samel z całym szacunkiem ale jesteś w błędzie , przed treningiem bierze sie coś co wykazuje aktywne działanie tylko przez pewien czas , a kreatyna jest magazynowana i wykorzystywana tylko wtedy kiedy jest potrzebna organizmowi (np trening )

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
Co prawda zazwyczaj nie sugeruję sie "sztucznymi" badaniami
ale ostatnio przeczytałem że:

wypijając szejka białkowego z 5g kreatyny
(czyli jak widać stereotyp o białku i kreatyne też podważony)

na 30 min przed treningiem
oraz 30 min po (wcześniej zapewne wegle) daje nawet o 87 % większy przyrost
masy mięśniowej niz takie samo picie białka z kreatyną
rano na czczo i przed snem...
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
wiesz chuj z badaniami , bo każdy pisze co innego , trzeba samemu rozumować :hyhy: choć białko z kretą ja bym nie nazwał mitem dawno sie o tym pisało że porcja białka uniwersalnego i kreatyna po treningu to dobre rozwiązanie

a te pierdolenie 87% więcej to głupota ;) bo jak bym tak nie robił to co zrobił bym 4 kilo a jak bym sie dostosował do tego to co było by 7kg ? :hyhy: jak to powiedział Jay Cutler najważniejszy posiłek spożywamy po treningu i tam ma być wszystko :hyhy:

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?

(czyli jak widać stereotyp o białku i kreatyne też podważony


oczywiscie ze to tez mega bzdura, utarta miedzy innymi na tym forum, kreta ma pusty zoładek, owszem, ale mozna ja brac i z aminami, i z białkiem i z weglami z czym sie chce. Tutaj wiele naprawde wiele firm robi potreningowe stacki w sklad ktorych wchodza: kreta , bialko i wegle.

nie znika tak po prostu że trzeba brać ją przed treningiem


zalezy co robisz przez 8 godzin w pracy !!!!!!! załozmy ze robisz fizycznie i co wtedy ??

"ATP i fosfokreatyna wystarczają razem na około 5-10 sekund intensywnej pracy mięśni."

samael, ogarnij sie człowieku. nie zamierzam nikomu narzucać swojego zdania ale i za długo w tym siedze zeby dla mnie wpajać czyjeś racje. pozdrawiam


jestem ogarniety, ty zaczałes to piszac ze pie.rdole wiec to byla riposta. Tak a ile w tym siedzisz, co zaczałes juz pakowac jak miales 15 ? I tez jak ty bralem i mono na czczo i przed treningiem i zaobserwowalem minimalną róznice.....na kozysc przed treningiem. Ja wiem ze roznica jest niewielka ale skoro jest tak mala to czemu sie klocicie i za wszelka cena radzicie mu zeby bral rano ???? skoro sami stwierdzacie ze roznica zadna (

) Nie ma zadnej roznicy pomiedzy takim braniem, a braniem bezposrednio przed treningiem

)? Sami sobie zaprzeczacie....ogarnijcie sie.

Dobra pora zeby brac rano to moim zaniem w dnt, bo jesłi to dnt to znaczy ze poprzednim dniem bym dzien treningowy i wtedy po treningi i przespanej nocy wstajemy i jestesmy udupieni i nie ma sil na nic a do tego zakwasy, wtedy dobrze walnac wegle, krete i bialeczko z ranca.
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?

ATP i fosfokreatyna wystarczają razem na około 5-10 sekund intensywnej pracy mięśni.


no i co z tego ? to jest góra jedna seria ćwiczenia i tym sie nikt nie przejmuje , nie ważne co robisz przez 8 czy 12 godzin , kreatyna łączy cie z cząsteczkami wody i podnosi anabolizm a anabolizm nie spada dlatego że siedzisz w robocie 10 h czy przerzucasz ziemniaki na polu do wieczora , utrzymuje mięśnie w stanie że tak powiem gotowości do wzrostu i stwarza ku temu lepsze warunki
i przestańcie sie kłócić bo i tak każdy bierze jak chce :hyhy:

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?

i przestańcie sie kłócić bo i tak każdy bierze jak chce



no własnie, ale jestes pewien ?? :

anabolizm nie spada dlatego że siedzisz w robocie 10 h czy przerzucasz ziemniaki na polu do wieczora


ja bym sie z tym klocil, ja jak wracam z roboty nie czuje zeby moj organizm byl w stanie anabolicznym ani nie przypominam sobie zebym czul gdy bralem krete rano, jak wracam z roboty to jestem wypluty.
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
no bo tego kurwa nie czuć :hyhy: to nie teść że czujesz że jesteś na bombie :hyhy:

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
samael, poćwiczysz, pożyjesz, zobaczysz i wtedy pogadamy :) nie mam ochoty wykłucać sie z Toba na forum bo poprostu nie czuje sie z czymś takim dobrze. A na cały ten temat to troche spałzuj bo teoria teorią a zycie zyciem. Pozdrawiam
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
"samael, poćwiczysz, pożyjesz, zobaczysz i wtedy pogadamy"

ja juz tak na powaznie cwicze od 2 lat, rowniez od 2 lat interesuje sie i biore suple, jestem po 2 cyklach na mono, nitrobolonie, massakrze i stormie. Jednak cwicze juz od bardzo dawna. Juz w 2002 chodzilem na silke, czasem 3 razy w tygodniu, czasem tylko raz, ale cwiczylem juz wtedy. A wogole z cwiczeniami mialem stycznosc juz pod koniec podstawowki, juz wtedy łapałem za chantle i machalem w domu i robilem pompki, ponad to chodzilem na karate....ty wtedy bawiłes sie jeszcze klockami lego, wiec nie mow mi ze mam sobie pocwiczyc i pozyc, zyje juz 28 lat i troche juz wiem.

nie mam ochoty wykłucać sie z Toba


ani ja z Toba, nie lubie tylko jak ktos brzydko mi pisze ze pier.... na atak zawsze odpowiadam atakiem.

Pod koneic stycznia wale cykl na stacku i mono i chyba na cee i wogole bede bral inaczej, mam zamiar brac i rano i przed i po, z tym ze rano tylko 2 g krety, przypuszczam ze jesli chodzi o sktuki uboczne to te 2 g wiecej nie sprawi roznicy
  • 0

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?
samael, brales udział juz chociaz w jakis zawodach? ja oprucz tego, że ćwicze to temat suplemntacji nie jest mi obcy, kiedys pracowąłem wprawdzie niedługo ale jednak, w sklepie z suplami. nie mam zamiaru tu sie wywyrzszać w jakimś stopniu nad innych ale uwierz mi, ze siedze w tym wszystkim troche głębiej zapewne niz Ty.

o jakich skutkach ubocznych mowisz?!
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Rano czy przed treningiem?

o jakich skutkach ubocznych mowisz?!


no mnie też nurtuje to pytanie :rotfl:


PS tak na marginesie nie ma sie co chalic pracą w sklepie
z suplami bo zazwyczaj sprzedawcy mają delikatnie mówiąc średnie pojecie
o tym co sprzedają...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024