Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy CEE działa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy CEE działa ?
Czy ta forma krety działa ? Czy ona wogole istnieje ? Bo naczytalem sie ze nie, ze nie ma takiej krety bo jest niestabilna, ze wszystkie firmy oszukują, ze typowe "cee" zawiera niby monohydrat, wode i kreatynine. A tez czytalem opinie ludzi ze dziala i to ladnie. Co o tym sądzicie ?
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?
a czemu ma nie działać? etylowy ester kreatyny to jedna z najstabilniejszych ich form. Wystarczy juz jedyne 3g. ja polecam.
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?

a czemu ma nie działać?

]

bo czytalem takie arty jak ten :

"Creatine Ethyl Ester
Louis Geovani naukowiec Bio Ceutical Research & Development Analytical Laboratory oddział All American Pharmaceutical & Natural Foods


Jak powstaje ethyl ester ?
Tworzenie Ethyl Ester to stary chemiczny sposób na stabilizację substancji chemicznych. Niestabilną substancję poddaje się reakcji z kwasem chlorowodorowym i alkoholem.

Czy to jest dobre dla kreatyny?
Kreatyna poddana działaniu kwasu chlorowodorowego daje nam kreatynę HCL. To głupota gdyż nawet uczeń liceum wie, że kreatyna w płynach zachowuje się niestabilnie. Im niższe pH, tym konwersja kreatyny do kreatyniny przebiega szybciej. Kwas chlorowodorowy ma pH równe 1, więc reakcja przebiega natychmiastowo. Kreatynina to bardzo silna toksyna, której organizm nie strawi. Tworzenie ethyl estrów niektórych substancji, ma zastosowanie w produkcji leków, ale jest kompletnie nieprzydatne przy produkcji kreatyny. Poza tym, nawet gdyby kreatyna była stabilna w kwasach, pozostałości po reakcji z alkoholem są bardzo trudne do usunięcia. Otrzymalibyśmy, więc produkt albo bardzo zanieczyszczony, albo czysty i bardzo drogi.

Czy Ethyl Ester kreatyny to nowość, tak jak mówią reklamy?
Tak, jeżeli ciągle mamy rok 1922! Dobrze widzisz. Dwóch gentlemanów W. Dox i Lester Yoder próbowali w 1922 otrzymać ester kreatyny. Wyniki opublikowano w Journal of Biological Chemistry, Vol# 4. Odkryli oni, że w kwasach kreatyna zmienia się kreatyninę. W 1954 r. Potwierdziły to badania panów Molda, Gore`a, Lynca i Schantza. Więc, nie odkryto tego w 2004 roku jak twierdzi wiele firm w swoich reklamach.

Więc czym są estry kreatyny, które dostępne na rynku?
Podróbkami! Ethyl ester kreatyny nie istnieje! Poddałem testom wszystkie produkty mające w składzie tzw. „ethyl ester” oto, co było w środku:

a) Zwykły monohydrat kreatyny
B) Monohydrat kreatyny wymieszany z jakimś kwasem
c) Monohydrat kreatyny, kwas i trochę kreatyniny
d) Monohydrat kreatyny wymieszany z aminokwasami i kwas

Odnalazłem także pewną fabrykę w Chinach, która szczyci się tym, że produkuje Ethyl Ester kreatyny, porównałem to z wynikami przetestowanych suplementów. Wyniki były w większości takie same, maksymalne odstępstwa to 10%, oprócz ilości Ethyl Ester

Ethyl Ester kreatyny 0 mg w 1 gramie
Kreatyna 700mg w 1 gramie
Kreatynina 20 mg w 1 gramie
Woda 300 mg w 1 gramie

Skoro to wszystko podróbki to, dlaczego firmy to sprzedają?
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Można to tanio wyprodukować i łatwo sprzedać, a reszta ich nie obchodzi. Wydaje im się, że i tak tego nikt nie sprawdzi, bo w końcu to ciągle kreatyna. Zadzwoniłem do paru takich firm i spytałem, dlaczego do wielu produktów dołączają Ethyl Eester kreatyny, ale nie sprzedają tego jako oddzielnego produktu. Wszyscy odpowiadali, że sam Ethyl Ester może nie zadziałać, ale ładnie wygląda na opakowaniu. Im dłuższa lista składników, tym produkt lepiej się sprzedaje.

Jak można otrzymać stabilną kreatynę?
Tylko w jeden sposób: Kre - Alkalyn US Patend 6,399,661.

Jeżeli chcesz więcej informacji wejdź na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i sprawdź nową książkę Briana Andrewsa ”Creatine, Industry Insider secrets revealed”. Można ją ściągnąć z tej strony, całkowicie za darmo.

Kończąc, chcę żebyście wiedzieli, że jestem biochemikiem i wydawało mi się, że mogę otrzymać każdą formę kreatyny, jaką będę chciał. Gdy pan Jeff Golini odkrył Kre- Alkalyn, to właśnie robił. Bawił się kreatyną i różnymi kwasami. Wtedy dopiero dostrzegł, że kreatyna w płynach jest niestabilna, a im niższe pH roztworu, tym szybciej zachodzi przemiana w kreatyninę. Zapytałem pana Golini czy próbował kiedyś stworzyć ester kreatyny. Spojrzał mi prosto w oczy i uśmiechnął się pod nosem."

albo ten:

"Niezależne laboratorium przebadało pięć popularnych suplementów których producenci podają iz zawierają one w swym składzie CEE oraz dwa produkty mające być czystym CEE sprzedawanym na wagę.

W wyniku niezależnych badań ustalono że ŻADEN z siedmiu produktów nie zawierał deklarowanych dawek CEE, a niektóre produkty W OGÓLE CEE nie zawierały. We wszystkich badanych produktach stwierdzono obecność monohydratu kreatyny i kreatyniny.

Poniższy obrazek pokazuje wynik analizy laboratoryjnej jednego z badanych produktów."


Wiem ze to juz dawno sie o tym sie mowilo i pisalo i ze to byla glosna sprawa a wiekszosc z tych tekstow ktore podalem byly zdaje sie sponsorowane przez kre-alk. , ale ja jakos wczesniej o tym nie slyszalem i dlatego pytam teraz. Jak sie to skonczylo, czy jednak stwierdzono ze to bzdura i cee istnieje, no tak na chlopski rozum ta afera byla juz dawno a nadal produkuja cee wiec.....

Pisac ludzie, zapraszam do dyskusji, jak nic nie wiecie to chociaz pisac co myslicie
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?
nam zwyklym zjadaczom chleba ciezko ocenic co jest prawda a co nie, ktory produkt jest prawdziwy i zgodny z opisem i skladem podanym przez producenta. Dlatego jedyne jak mozemy ocenic czy cos dziala czy nie to poprostu to uzyc !!! i ja powiem ze dla mnie nigdy nie bylo zadnej roznicy miedzy mono,jablczanem czy estrem, a ten tekst o ile jest obiektywny potwierdza tylko moje odczucia,ze jezeli kreatyna to zdecydowanie mono :]
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?
Ja nie czytam i nie sugeruje sie zadnymi badaniami
bo to większosc jest tylko propaganda i obalanie kolejnych teorii
na rzecz (korzyść) danego produktu

przykładowa wojna między mono a kre alkalyn...

co rusz to albo jedno albo drugie lepsze a tamto szkodliwe albo nie działające...

mnie się najlepiej sprawdza metoda: co zjem to wiem!
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?
fajnie wreszcie ktos odpisal, a ktorys z was panowie bral cee ?
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?
samego estru nie bralem, natomiast byl on w skladzie stackow i efekty takie jak przy mono albo i gorsze, dla mnie kreta to kreta i cudow z niej nie wymysla tak wiec trzymam sie starego,sprawdzonego i ekonomicznego monohydratu i juz :]
  • 0

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: czy CEE działa ?
samael, brałem cee czytse dawno temu ale z tego co pamietam szału nie było..
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024