Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta redukcyjna od diabetologa :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Dieta redukcyjna od diabetologa :D
Witam Witam, z wiazku ze slabym stanem zdrownia mojego taty (srece itp) musi torseczke zgubic mieska (cukrzyce ma) jest na bardzo fajnej diecie
w 2tygnidnie zruzcuil 6 kg sama dieta bez wysilku fizycznego
Oto ona :


I. ZESTAW
Śniadanie - sok pomidorowy, twaróg 100g, rzodkiewka 50g
Obiad - ryba gotowana 150g, fasolka szparagowa 100g, sałatka z
Pomidora
Kolacja - sałata 50g z sosem winegret, pomidor 1 szt. ser tofu 50g

II. ZESTAW
Śniadanie – sałatka z tuńczykiem 50g, 1 kromka chleba, 1 ogórek
kiszony, 50g papryki gatunek 1 (papryka sparzyć)
Obiad - kasza jaglana 30g, zapiekanka z kurczakiem 100g i
pieczarkami 100g
Kolacja - twaróg 80g z kiełkami i szczypiorem

III. ZESTAW
Śniadanie – 1 kromka chleba z szynką 40g, pomidor
Obiad - kapuśniak 200ml z kurczakiem 140g i natka pietruszki
(słodka włoska kapusta, jeden ziemniak)
Kolacja - sałatka z pomidora 2szt. z cebulą ½ kromki chleba z
avocado 3g, szynka drobiowa 50g

IV. ZESTAW
Śniadanie - kefir 200g z kiełkami (1 łyżka) 1 kromka chleba z
avocado 3g
Obiad - warzywa duszone 205g: marchew, kalafior, brokuły,
kukurydza, udko z kurczaka
Kolacja - ½ kromki chleba z plasterkiem wędliny 50g, pomidor


V. ZESTAW
Śniadanie - twaróg 80g z plasterkami szynki, marchew starta 5g
1 kromka chleba z avocado
Obiad - risotto: 30g ryżu, 100g kurczaka, 1 marchew, 1 łyżka
groszku zielonego, razem ugotować i zapiec 20 minut
Kolacja - ryba gotowana 100g, sałata 50g, pomidor, natka pietruszki
½ kromki chleba z avocado
VI ZESTAW
Śniadanie - sałata 50g, rzodkiewka 50g, pomidor 1 kromka chleba.
Obiad - zupa krupnik z natką pietruszki
Kolacja - ryż 30g, zapiekany z indykiem 100g i kalafior 200g
II KOLACJA (2200) – 1 kromka chleba z avocado 20g, pomidor
MIĘSO: tylko królik – indyk, cebulę sparzyć, pomidora obrać



Avocado, kurkuma ½ łyżeczki, rzeżucha 1 łyżeczka, kiełki – jedna łyżka
UŻYWAĆ W CIĄGU DNIA !!
Napój : codziennie rano, na czczo : 20-30g natki pietruszki, 1 łyżka oliwy, 100ml gorącej wody - zmiksować


II ŚNIADANIE - bułka wydrążona, avocado, szynka 1 plasterek, warzywo

PODWIECZOREK – sok pomidorowy 200ml z majerankiem, ½ kromki
chleba, 3-4 ząbki czosnku

W CIĄGU DNIA, 2L PŁYNÓW
1L wody przegotowanej,
2 herbaty z korzenia imbiru (1/2 łyżeczki startego imbiru na szklankę wody)
2 herbaty z laski wanilii



Czasami i ja sie wybire z nim do diabetologa i dowiedzielm sie klku ciekawych rzeczy

Nie jedzce platkow kukurydzinych - nestle corn flakes itp (szczegolnie gowniarze) - ponoc platki blokuja a nawet hamuja wchlanianie sie wapnia do kosci, mleko tez ponoc huja warte, lepiej sojowe nawet :zdegustowany:, oprucz tego fuzo przetrworo mlecznych jesc, roznego rodizaju oleji roslinnych, ser zólty ponoc fajna sprawa, mozna sobie zrobic zapieknae z peirsia z kurczaka anannasem i serem.
Co do chleba zytniego owszem bardzo zrowy itp ale ponoc w dzisjeszych czasach huja wart - sama chemia, najlepsze pieczywo - bulki grachamki.
ponoc bialy chleb jest juz lepszy niz dzisijeszy razowy. Ponadto wprowadzac urozmaicenai do diety nie sama piers z kurczaka ale wolowina itp. zandych kielbas parowek nie ruszac(ja nie ruszam:D) nie bac sie mieszac roslin z warzywami, jesc duzo salatek, rybki bardzo zrowe sa (wiadomo) serki wiejske ponoc super sprawa ;D
Jak sie dowiem wiecej to dam znac

PS. Jezeli macie jakies pytania do dawajcie tutaj, ja je spisze i dam jej, powiedziala ze chetnie odpowie !!
  • 0
:)

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D
te diety to glodowki. na pewno nie dla ludzi trenujacych.

Co do uwag lekarki.. w sumie nic nowego- wszystko wiedzialem :cwaniak:

Mozesz sie jej spyta o wplyw odzywek- bialek/gainerow, oczywiscie podkresl jesli nie zna konkretnych faktow lub nie jest pewna niech nie mowi nic :D
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

krzysiekl13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D
GuZu, nie zgadzam sie z toba
glodowka to to nie jest :P
ok spytam sie :D
  • 0
:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D

mleko tez ponoc huja warte

juuzzz to od dawna tlumacze :rotfl: w zespole przychodni specjalistycznych robilem to wiem co pisalem o mleku ze w porownaniu do jogurtu/kefiru/maslanki jest najbardziej shitowe, a napewno nie mozna traktowac mleka jako zrodla bialka. i osoby starsze powinny unikac bo zle dziala na wapno

wiazku ze slabym stanem zdrownia mojego taty (srece itp) musi torseczke zgubic mieska (cukrzyce ma) jest na bardzo fajnej diecie

no i dieta ma wszelkie podstawy dla osoby chorej, starszej takie jak duzo pomidorow w postaci soku czy salatki o czym juz dzis pisalem (jedzac pomidora unikniemy raka), ryby i oliwka czyli kwasy omega3 walczace z nadwaga i dzialajace na serce, zamiast typowych zrodel weglowodanow warzywa/owoce ktore maja ich mniej (ja sie fasolka nigdy najesc nie moge :hyhy:), przetwory mleczne jak jogurt ktory jest kilka razy szybciej trawiony niz mleko a bakterie w nim zawarte ochraniają przewod pokarmowy, a

Co do chleba zytniego owszem bardzo zrowy itp ale ponoc w dzisjeszych czasach huja wart - sama chemia

tez prawa bo tak naprawde bardzo trudno kupic jest typowy chleb z pelnego przemialu,a do razowcow dodaja pelno chemii bo prawdziwy zytni kosztowalby troszke wiecej niz te w sklepach :D, a takto kupujecie zapewne tylko te farbowane karmelem lub z lipnym przemialem


znajac podstawy dietetyki jak dla mnie dieta zadna rewelacja w sensie nic odkrywczego czego bym nie znal :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D
Tylko niech twój tata jak skończy tą dietę znowu się nie przerzuci na frytki i schabowego bo efekt jojo gwarantowany :) GuZu dobrze mówi, zapytaj się jej co myśli o gainerach i białkach, czy też według niej mogą powodować szybką śmierć? :P
I dowiedz się na temat trądziku a dieta. Wiadomo ostre przyprawy, białko, czekolada, sól, alkohol ale może powie coś nowego odkrywczego.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D

I dowiedz się na temat trądziku a dieta. Wiadomo ostre przyprawy, białko, czekolada, sól, alkohol ale może powie coś nowego odkrywczego.

widze ze macie informacje lekko heretyczce :D bo od dawna jakbyscie poszli do dobrego dermatologa dowiedzielibyscie sie ze tradzik z dieta niema nic wspolnego. wywoluja go przeciez bakterie na skorze i dlatego wszelkie preparaty sa wlasnie bakterio-grzybo bojcze a nie hamujące laknienie np na czekolade.

zreszta szybkie info w google i pierwsza znaleziona strona
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i macie jakby nie patrzec chociazby pierwsze 4 wyniki gdzie pisze ze niema udowodnionego takiego związku, ale spoks ja tez sie wyglupilem z tym jak bylem u dermatologa i dopiero ona mnie wysmiala i powiedziala ze wiekszy wplyw to juz ma to ze cwicze i sie poce i zatykam pory niz czekolada hehehe
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D
no tak tak. trądzik powodują bakterie, dlatego nie da się nim zarazić od drugiego człowieka. Ale jeżeli przykładowo jestem uczulony na jakieś przyprawy czy kota. To nie dostanę syfów?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D
łojezu hehe uczulenie a tradzik to dwie rozne rzeczy i nie mozna tego mylic. uczulenie to wystapienie jesli mowa o objawach skornych czerwonej, swędzącej wysypki ktora nie jest wypelniona niczym (płynem), a pryszcz to wystapienie zapalenia skory w ktorym gromadzi sie np biała substancja (zapomnialem teraz jak sie to nazywa fachowo). tak wiec bedac uczulonym na psa/kota/trawe lub po goleniu dostajemy podraznienia skory a nie pryszcza :) i tak np wysypka od uczulenia wyglada tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(jak sie przyjrzec krosty nie sa niczym wypelnione i nie odstaja prawie od skory z tego powodu, poprostu robi sie czerwona, swedzoca kropka)
a pryszcz dla porownania wyglada tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w kazdym razie roznica jest bo uczulenie i tradzik leczymy innymi lekami
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D
no tak racja :P
nie mam więcej pytań hehe
  • 0

Majorka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 763 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta redukcyjna od diabetologa :D

te diety to glodowki. na pewno nie dla ludzi trenujacych.

Zgadzam sie. Ja z taka dietą dłuzej jak tydzień bym nie wytrzymał. :D Chyba, że ktos chce schudnąć to taka dietka pewnie jest ok. :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024