Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc dla świeżaka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

embase
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc dla świeżaka
Cześć!!
Zacznę od tego że jestem początkującą osobą i wcześniej miałem kontakt z siłownią ale wiecie jak to młody zapaleniec wogule nie używałem żadnych planów treningowych tylko moim mottem było jak najczęściej i jak najwięcej serii brać na klatę i teraz mam do was taką małą prośbę czy moglibyście mi ułożyć plan treningowy.

Zależy mi na jak największej sile w rękach i żebym miał bardzo duże bary,lecz chciałbym jak najmniej przybrać masy.

Moje dane to:
wiek 16 lat
wzrost 184cm
waga 70kg
wycisk maks: 80 kg(lecz zrobiłem przerwę i w tej chwili biorę 70kg na klatę)

A do dyspozycji mam:
-Ławka i gryf
-Hantle
-Drążek do podciągania się
-worek treningowy i rękawice

Lecz jeśli jest jakiś bardzo sprzęt potrzebny do robienia jakiegoś ćwiczenia to mam siłownie bogato wyposażoną w szkole ale to w ostatecznym wypadku, wolałbym w domowym zaciszu:P

A i napiszcie czy warto już teraz zacząć brać różne suplementy czy dopiero po jakimś czasie.

To tyle i przepraszam za moją zieloność w tych tematach:P
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
1. trening act w podwieszonym temacie
2. pozniej jesli zalezy ci na sile a nie masie to trening hst
3. jesli suplementy to uzupelniajace braki w diecie jak np bialko
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Poczatkowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszęcin
  • Zainteresowania:siłownia, bASKEt, motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka

żebym miał bardzo duże bary,lecz chciałbym jak najmniej przybrać masy.

...pomysl logicznie :P

ten trening jest ok: http://www.fabrykasi... ... t13163.htm

A i napiszcie czy warto już teraz zacząć brać różne suplementy czy dopiero po jakimś czasie.

A jak z dietą? jak nie masz konkretrnej to dzial Odzywianie i na poczatek nic nie potrzeba.Ewentualnie bialko sie przyda.
  • 0
Gdyby kozka koksowala to by 200wyciskala:]

embase
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka

1. trening act w podwieszonym temacie
2. pozniej jesli zalezy ci na sile a nie masie to trening hst
3. jesli suplementy to uzupelniajace braki w diecie jak np bialko


A nie da się tak że wszystko naraz np. dzisiaj ćwiczę na siłe a pojutrze na bary??


Moglibyście mi napisać rozpiskę dokładnie co w jaki dzień mam robić??
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
jak dobijesz nawet gdzies do 80kg lub troche mniej to wcale nie bedzie chyba duzo przy twoim wzroscie ?
nie dasz rady zrobic samych barow duzych, bo chcac nie chcac rece bede pracowaly, a w pewnym momencie moze sie okazac, ze masz zaslabe przedramiona, czy tricpesy, zeby sobie ciezar zarzucic,
jesli masz do dyspozycji duzo sprzetu na silce w szkole to przez 4 tyg dobrze byloby jakbys tam pocwiczyl, trening ACT, czyli rozruszal wszystkie miesnie, potem jesli bardzo chcesz to mozesz cwiczyc tylko bary, tricepsy i bicepsy, no i moze jeszcze kaptury i przedramiona :D, ale ja nie wiem czemu nie chciec miec duzych cyckow :rotfl:
  • 0

embase
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka

jak dobijesz nawet gdzies do 80kg lub troche mniej to wcale nie bedzie chyba duzo przy twoim wzroscie ?
nie dasz rady zrobic samych barow duzych, bo chcac nie chcac rece bede pracowaly, a w pewnym momencie moze sie okazac, ze masz zaslabe przedramiona, czy tricpesy, zeby sobie ciezar zarzucic,
jesli masz do dyspozycji duzo sprzetu na silce w szkole to przez 4 tyg dobrze byloby jakbys tam pocwiczyl, trening ACT, czyli rozruszal wszystkie miesnie, potem jesli bardzo chcesz to mozesz cwiczyc tylko bary, tricepsy i bicepsy, no i moze jeszcze kaptury i przedramiona :D, ale ja nie wiem czemu nie chciec miec duzych cyckow :rotfl:


W sumie nie chodzi mi o to żebym ich wogle nie miał ale chcę ich mieć jak najmniej :luka:
Chodzi mi oto że chcę ćwiczyć żeby mieć jak największe bary i siłę a reszta mnie nie obchodzi :hyhy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
tak sie nieda :P
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
zapisz sie na gimnastyke, tacy zawodnicy maja wielkie bary :)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka

zapisz sie na gimnastyke, tacy zawodnicy maja wielkie bary

krótko :rotfl: :rotfl:
embase, musisz a przynajmniej wypadaloby jesli ten sport chcesz traktowac w miare powaznie a nie tylko "sezonowo" na plaze cwiczyc wszystkie partie. nie tylko to co chcesz poniewaz miesnie sa tak synergicznie ulozone ze cwiczac nawet Twoje ulubione barki :D aby podnosic niebotyczne ciezary przy wypychaniu sztangi musisz miec silny triceps...do zarzucania znow i utrzymania sztangi chociaz przedramie a bynajmniej przy wypychaniu sztangi w siadzie/stojac prostowniki pleców. taki inny przyklad znow przy plecach pracuje biceps tak wiec chcac rozbudowac 1 partie tak naprawde trzeba popracowac nad kilkoma miesniami...juz nie wspomne o nogach ktore sa filarem i ich trening ulatwia rozwoj gornych partii (cwiczac nogi masz wiecej hormonow anabolicznych w organizmie) dlatego cwiczac 1-2 partie tak naprawde dla nas "obeznanych z tym sportem" jest śmieszne hehe
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
czyli w skrócie albo ćwiczysz wszystkie partie jak należy albo zapisz sie na kółko szachowe ;)

embase
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka

1. trening act w podwieszonym temacie
2. pozniej jesli zalezy ci na sile a nie masie to trening hst
3. jesli suplementy to uzupelniajace braki w diecie jak np bialko




Już rozumiem dzięki :P

I ostatnie pytanie....czy ten trening act i hst to oddzielnie robić np. 2 tygodnie jedno a potem drugie czy mogę załóżmy to i to robić w jeden dzień??Jak nie to ile robić ten trening act żebym mógł zacząć robić hst??
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
act jest wprowadzeniem do swiata wielkich mozliwosci da ci cos czego nawet Pudzian na oczy nie widzial podniesiesz cos co pudzian moze jedynie polizac :rotfl: :rotfl: :rotfl: nie no zartuje act to wprowadzenie organizmu do wysilku fizycznego ktory jest pozniej ustawiany w zaleznosci od celu, HST jest to rodzaj treningu ktory pozwoli na trening wszystkich partii miesni w ciagu tygodnia nawet po 3 razy no i intensywnosc takiego treningu jest zroznicowana, ale jako zaczynasz powinienes jechac pierw act 1 miech potem pojechac splitem czyli trening jednej partii raz w tyg stosujac roznego rodzaju polaczenia
  • 0

embase
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
Dzięki narazie nie mam pytań:P
  • 0

-michal-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
ja ci polecam ten plan traningowy sam z niego kozystam i jestem zadowolony;] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

GośćGuest_MariuchxD_*

Guest_MariuchxD_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka
przeciez dostal odpowiedz na temat i plan treningowy, to po chuja to piszesz?

poza tym link nie dziala

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla świeżaka

http://forum.suplementy.p...zka-vt13163.htm

po końcówce rozpoznaje tu trening:
http://www.fabrykasi... ... t13163.htm
:rotfl:
jak bede mial czas napisze kiedys drugi trening dla osob ktore juz pierwszy etap sztangi i sztangielki maja za soba :P tylko ze ochoty brak mi na napisanie czegos tak duzego z gifami jak ten 1 trening :]
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024