Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak to brac ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak to brac ....
dobra zmusiliscie mnie do zalozenia tego tematu :D moze mi jakas madra glowa rozpisac jak to brac ?
ja napisze jak ja bym to widzial i prosze o korekte ;)

wiec tak wstaje rano i 1wsze co lykam krete Treca porcja 6,5g(5g krety+1,5g tauryny)+bcaa w ilosci 6kapsow co daje 9g (w tym 4g leucyny), a te proste ww sa naprawde tak potrzebne do transportu bcaa jak mowi Joks, ? :D w sumie to sa groszowe sprawy ale trzeba by to uwzglegniac w diecie i wogole... warte to zachodu? :P

30minut pozniej wcinam sniadanko, nastepnie w ciagu dnia mam 3 posilki, przed treningiem lykam gainera (gdzies tak z 1h), 20-30 min przed trenigniem lykam pastylke syntetycznej kofeiny

i teraz sie troche gubie, bo do tej pory bralem dextroze razem z bcaa 20minut po treningu ale zaczynam cykl na krecie, ktora sie bierze zaraz po treningu prawda? wiec jakos to pozmieniac czy jak ?

po uplywie kolejnych 20minut szamanko :P duzo bialka + umiarkowana ilosc ww zlozonych ... taka zasada sie do tej pory kierowalem, ale moze ktos moze mi dokladniej wyjasnic jakie to sa dokladniejsze ilosci "duzo" i "umiarkowanie" :D

jako, ze koncze treningi dosc pozno potem juz lykam tylko zma i bialeczko na noc

oczywiscie do sniadania lykam omege3, witaminki i cos na stawy
jako, ze nie chce sie martwic czy mnie zalewa czy nie, kupilem sobie CLA

no i teraz mam jeszcze kilka rzeczy, z ktorymi nie bardzo wiem co zrobic :)
tauryna
tribulus
cytrulina
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....

te proste ww sa naprawde tak potrzebne do transportu bcaa jak mowi Joks, ? :D w sumie to sa groszowe sprawy ale trzeba by to uwzglegniac w diecie i wogole... warte to zachodu? :P

bcaa to strawiona forma bialka, omijają one nawet watrobe. wegle proste daja szybki wyrzut insuliny czyli transport substacji odzywczych z krwi do miesni. wiec logika nakazuje ze jesli przyjmujesz juz strawiona forme czegos ktora szybko znajdzie sie w krwioobiegu to mozna jeszcze przyspieszyc jej transport z krwi do miejsca docelowego. dalej polaczenie leucyny z ww prostymi da jeszcze wieksza odpowiedz insulinowa.

i teraz sie troche gubie, bo do tej pory bralem dextroze razem z bcaa 20minut po treningu ale zaczynam cykl na krecie, ktora sie bierze zaraz po treningu prawda? wiec jakos to pozmieniac czy jak ?


nie musisz nic zmieniac, juz dawno udowodniono ze dodadnie do porcji kreatyny + ww, bialka, jest o wiele lepszym rozwiazaniem np tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz
http://www.forum-kul...showtopic=42260
z tych tematow dowiesz sie ze dodanie do porcji kreatyny bialka jest b. dobrym rozwiazaniem, wiec mozesz po treningu brac krete,bcaa,dextro

po uplywie kolejnych 20minut szamanko :P duzo bialka + umiarkowana ilosc ww zlozonych

najlepiej bialko z dodatkiem kazeiny :D

ale moze ktos moze mi dokladniej wyjasnic jakie to sa dokladniejsze ilosci "duzo" i "umiarkowanie"

ww 0.8g/kg masy ciała, bialko natomiast w porcji z ww przyjmujemy w proporcji 2:1, a wiec 0,4g/kg

no i teraz mam jeszcze kilka rzeczy, z ktorymi nie bardzo wiem co zrobic :)
tauryna
tribulus
cytrulina

dorzuc do cyklu :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....

bcaa to strawiona forma bialka, omijają one nawet watrobe. wegle proste daja szybki wyrzut insuliny czyli transport substacji odzywczych z krwi do miesni. wiec logika nakazuje ze jesli przyjmujesz juz strawiona forme czegos ktora szybko znajdzie sie w krwioobiegu to mozna jeszcze przyspieszyc jej transport z krwi do miejsca docelowego. dalej polaczenie leucyny z ww prostymi da jeszcze wieksza odpowiedz insulinowa.

no dobra ale tej dextrozy to trzeba wtedy lyknac 90g, jak to sie ma do posilku, ktory spozywam 30min pozniej ? :P jestem endo ponoc powinienem uwazac na ww :)

nie musisz nic zmieniac, juz dawno udowodniono ze dodadnie do porcji kreatyny + ww, bialka, jest o wiele lepszym rozwiazaniem np tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz
http://www.forum-kul...showtopic=42260
z tych tematow dowiesz sie ze dodanie do porcji kreatyny bialka jest b. dobrym rozwiazaniem, wiec mozesz po treningu brac krete,bcaa,dextro

no tak tylko mi chodzilo bardziej jak to czasowo rozwiazac, bo krete bierze sie zaraz po treningu, a sam przeciez gdzies pisales, ze bez katabolizmu nie ma anabolizmu :P wiec bcaa+dextro tez brac zaraz po treningu z kreta czy jak ?

najlepiej bialko z dodatkiem kazeiny :D

na tym cyklu tunczyk bedzie musial wystarczyc :P i tak wydalem wiecej niz sobie planowalem :D

dorzuc do cyklu :D

nie no jasne tylko kiedy to brac?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....

no dobra ale tej dextrozy to trzeba wtedy lyknac 90g

pytales o ww zlozone :D i do nich podalem proporcje z bialkiem, ww proste przyjmuje sie o polowe mniej

mi chodzilo bardziej jak to czasowo rozwiazac

krete lykasz odrazu po treningu bo wtedy organizm jest wysycony (chlonie wszystko szybko), wystepuje nadkompensacja itd. pozatym z "zalozenia" nie jest ona antykatabolikiem (choc stosowana) oraz co wazne i udowodnione nie potrzebuje kreatyna zadnego transportera (zwlaszcza po treningu gdzie insulina sie juz nie wydziela) wiec dodawanie cos do krety bezposrednio po treningu jest absolutnie zbedne... rozpad miesni, powstrzymaja dopiero wszelakie aminokwasy przyjete 20 min po treningu czy to bcaa, czy tauryna czy cos tam innego

jasne tylko kiedy to brac?

tribulus w zaleznosci od producenta bo kazdy daje rozna ilosc saponin. wiec napisze tylko ze powinno sie stosowac na pusty zoladek, dawkach rozlozona przez cały dzien (np na czczo, przed treningiem, przed snem).
tauryna w treningowy rano do krety i te 20 min po treningu w dawce jednorazowej 1-2g, w nietrenigowy tylko raz na czczo do kreatyny
cytrulina w treningowy przed i po treningu bez odczekiwania juz tych 20 min, mysle ze chyba 1,5g na porcje powinno starczyc, jak nie poczujesz pompy zwieksz najwyzej dawke. a w nietreningowy na czczo i przed snem
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....
pytalem sie o ww proste :P to ile ich wkoncu ma byc do tej krety i bcaa naczczo? 50g styknie ?

tribulus jest 40% saponin
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....

po uplywie kolejnych 20minut szamanko :P duzo bialka + umiarkowana ilosc ww zlozonych ... taka zasada sie do tej pory kierowalem, ale moze ktos moze mi dokladniej wyjasnic jakie to sa dokladniejsze ilosci "duzo" i "umiarkowanie"

ja tu nie widzialem pytania o proste :D
ww zlozone 0,8g/1kg, wegle proste 0,4g/1kg by nie wywolac hustawki insulinowej (sennosci)

tribulus jest 40% saponin

napisz dokladnie nazwe produktu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....
pomieszales... to co zacytowales to jest posilek potreningowy, ktory ni jak ma sie do tego o co pytalem :P, a pytalem o ilosc ww prostych do wziecia naczczo razem z bcaa i kreta

z nazwa produktu moze byc problem :D

Dołączona grafika
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak to brac ....
ale widac ze 500mg i 40% saponin to daje ci 1 tab na czczo, 1 tab przed treningiem i 1 tab przed snem :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024