Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc dla mojej kumpeli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

genek87
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:jak każdy normalny man

Napisano Ponad rok temu

Pomoc dla mojej kumpeli
To co moja kumpela mi napisala:
"a wiec mam na koniuszkach palcow u rąk opuchlizny, którym towarzyszą napady swądu i boleści... Ręce są ciągle zimne a gdy jestem na dworze przykładowo teraz w zimie to zdarza sie nawet, że są "fioletowe" Gdy jest ciepło puchną i także swędzą '(tak jakby od środka). Ostatnio zaczęły mi puchnąć kolana i są ciągle ciepłe gdy wcześniej były ciągle zimne.No i jeszcze mozna dodać, że czasami widać takie jakby guzki male i są czerwone jak jest cieplo w rece,tzn przewaza mi na prawej rece.mi tez stawy strzelaja i tak jakby ostatnio mi pulsuje... nie wiem co mi sie dzieje tak dziwnie jakos"

Lekarz rodzinny powiedzial jej ze to moze byc reumatyzm ale ona do huja ma 17lat..
Co mozecie jej poradzic?zna ktos moze podobne przypadki?
aha i nie chca jej przyjac do reumatologa bo nie ma 18lat ,a nie ma w jej okolicy zadnego dziececego.
Z gory dzieki w jej imieniu!
  • 0

Bic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla mojej kumpeli
jak sie ma reumatyzm to raczej lamie w stawach i wykrzywia kosci...
czerwone plamki i swedzoce to sa od odmrozenia, a puchniecie sawow to nie mam pojecia...

Reumatyzm to potoczne określenie dolegliwości objawiających się bólem mięśni i stawów. Choroby reumatyczne podzielić możemy na zapalne oraz niezapalne. Do pierwszej grupy należą min: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty. Wśród niezapalnych najczęściej spotykana jest choroba zwyrodnieniowa stawów.

Przyczyny
Choroby polegające na uszkodzeniu tkanki łącznej nazywane są autoimmunologicznymi co oznacza, układ immunologiczny zwraca się przeciwko sobie.
Nie jest jednak do końca potwierdzona teza, naukowcy wciąż szukają bezpośrednich przyczyny chorób reumatycznych. Nie bez znaczenia wydają się być uwarunkowania genetyczne oraz dieta. Jak dowodzą badania niektóre schorzenia reumatyczne powstają na tle alergicznym.

Objawy
Symptomy chorób reumatycznych można podzielić na ogólne- dotyczące całego organizmu oraz dolegliwość w obrębie poszczególnych narządów.
Do pierwszej grupy zliczy można:
-Utratę masy ciała
-Gorączkę
-Ogólne osłabienia
W obrębie narządów zaobserwować można:
- Ból i zniekształcenie stawów
-Trudności w poruszaniu kończynami
Dolegliwości zwiastujące chorobę mogą być bardzo różne, np. bóle w okolicy kręgosłupa i kości biodrowej mogą być objawami zapalenia kręgosłupa. Reumatoidalne zapalenie stawów poprzedzają przykurcze palców dłoni spowodowane zmianami w obrębie stawów.

material zaczerpniety ze strony senior.pl

przedewszystkim reumatyzm to choroba na ktora choruja ludzie w podeszlym wieku...
tu dolanczam zdjecie :

Załączone pliki


  • 0

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla mojej kumpeli
Mnie jak przypizga na dworze to też mam wrażenie ze mi w stawach cos napuchło i ze chodze jak robot :P I zawsze w zime z podwórka przychodze siny hehe
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

genek87
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:jak każdy normalny man

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla mojej kumpeli
no nic,na pewno musi sie wybrac do lekarza
  • 0

GośćGuest_intron0_*

Guest_intron0_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla mojej kumpeli
moze miec mlodziecze idiopatyczne zaplenie stawow , z tymi palcami to mi wyglada na objaw Raynauldo choc on bardziej charakterystyczny jest dla tocznia układowego ale z opisu napewno cos reumatycznego sie dzieje trzeba do lekarza isc i tyle



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024