Skocz do zawartości


jak brać białko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

jak brać białko
Krótka piłka; czy przy cyklu saa/ph lepiej brać ostrowie codziennie, czy 2 porcje w dni treningowe + w jeden dzień wolny.

Na forach sa różne opinie, ja bym się skłaniał do brania w dni treningwe większe dawki, bo wiadomo, że wtedy są najbardziej potrzebne i kładąc się spać mamy pewność, że będę wykorzystane, tym bardziej że stałe dawki prowadzą do przyzwyczajenia organizmu i stagnacji.

Co wy na to?

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
hx, - jak dla mnie ta druga opcja. w dnt uzupełniaj braki pożywieniem!!
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
nie no w samej diecie będzie ~ 2,2g/kg tylko chodzi o dorzucenie w dni treningowe by było jeszcze więcej.

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
zalezy od braku w diecie jak masz male braki to walisz pierwszo opcje jak masz wieksze albo nie wiesz zbytnio to 2
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
braku raczej nie mam bo zalecane jest 1,8-2,2g/kg a tyle mam w diecie, wiec dorzucę w treningowe na poranek i po treningu. mam nadzieje ze będzie dobrze bo troche wydałem na stuff i jakbym miał wiecej kasy (niewydał na witaminki itd) to bym się nie pier.dolił i kupił wiecej ostrowi i walił dwie miarki w treningowe, i jedną w nie..

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
hx, - to dawkuj codziennie 2x i po upłynięciu pewnwego czasu w czasie cyklu dokup tej ostrowi, bo napewno coś tam uzbierasz kasy!!
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
jak na koksie jestes to 3g/kg walisz
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
hx, - wogóle zaczełeś juz cykl??- jak nie to sie troche wstrzymaj i dozbieraj kase na troche więcej białka!! :D
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
Punkt drugi. Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyków zalecało ok. 0,9 g białka na kg masy ciała dla "normalnego" człowieka. Według tych specjalistów, takie zalecenia dotyczyły ok. 97,5% ludzi. Nawet na podstawie tego, nie można uznać, że kulturyści powinni odżywiać się w ten sposób. Wątpię, żeby należeli do tych 97,5%. Poza tym, raczej nie można ich (nas) zakwalifikować jako "normalnych" . Obecnie ta sama organizacja zmieniła zalecenia do 1,2-1,4 g/kg masy dla sportowców wytrzymałościowych i 1,4-1,8 g/kg dla osób ćwiczących siłowo. Twierdzą również, że maksymalna użyteczna dawka, to 2,2 g/kg ("1 g/funt" masy ciała - swoją drogą 1 to bardzo ładna, okrągła liczba, ciekawe czy to 1g/funt wzięło się z badań czy z "kosmosu"). Czekamy na dalsze zmiany zaleceń naukowych


i duża ilość białka bardzo obciąża wątrobę, głownie marskość wątroby nie powoduje np alkohol i toksyny ale wysoka ilość białka, bądz wody (intoksykacja wodna - słynne smierci na maratonach po przedawkowaniu wody)

Cykl zaczynam 2 i niema zlituj, bo mam wolne, a jak chodzę do szkoły i pracy to o rośnięciu mogę zapomnieć, bo jestem zbyt przepracowany. Moim celem nie jest jakaś ogromna masa tylko dobicie do 84kg wiec spokojnie ;)

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak brać białko
ale to na czas cyklu mozesz zwiekszyc potem mozesz zmniejszyc
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024