Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przytyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

sowiisz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak przytyć?

Witam, mam 20 lat, 180cm wzrostu i ważę 65kg, chciałbym przytyć ale niestety nie mogę jem 4-5 posiłków dziennie aczkolwiek nie przybieram na wadzę. Możecie mi pomóc ustalić jakaś dietę?


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Witaj :) Na początek oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne: KALKULATOR


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Po pierwsze najpierw musisz mieć dietę z dodatnim bilansem kalorycznym i odpowiednią proporcją Głównych Składników Odżywczych (GSO).

Po drugie musisz mieć trening nastawiony na rozbudowę masy mięśniowej - początkowo trening obwodowy, a z czasem FBW.

Po trzecie musisz mieć regenerację (dużo snu i odpoczynku ogółem).

Po czwarte musisz ograniczyć inne aktywności fizyczne nie związane z treningiem siłowym.

Po piąte jak potrenujesz regularnie conajmniej 6 miesięcy (z dobrą dietą, treningiem, regeneracją, etc) możesz pokusić się o stosowanie odżywek i suplementów.

 

Oto pięć filarów Twojego przyszłego sukcesu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

sowiisz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Trenuje MMA treningi 3 razy w tygodniu, dodatkowo dużo chodzę po górach oraz wspinam się. 

Zapotrzebowanie: 1763 kcal

Aby przytyć zapotrzebowanie koloryczne wynosi:

3033 kcal

  • 15% białka: 455 kcal = 114 g
  • 55% węglowodanów: 1668 kcal = 417 g
  • 30% tłuszczu: 910 kcal = 102 g

Może jakas pomoc przy ogarnięciu diety? :)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Wg. tego kalkulatora są niewłaściwe proporcje.

 

Białka daj conajmniej 20 % w diecie, 60 % węglowodanów i MAKSYMALNIE 20 % tłuszczów.

 

Jutro jak znajdę czas, to napiszę coś więcej.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Jako że jesteś aktywny fizycznie, spróbuj sobie ułożyć taka dietę albo poproś o to kompetentnego dietetyka:

białko 20-25% węglowodany 60% tłuszcze 15-20%

 

Co masz jeść na modelu węglowodanowym masz napisane tu:

 

http://forum-kultury...w/#entry1396925

 

ewentualnie model tłuszczowy (najlepiej gdy będziesz wyćwiczony, inaczej się zniechęcisz z uwagi na intensywny wysiłek i słabe unaczynienie/natlenienie mięśni, niski próg mleczanowy):

białko 20% tłuszcze 60-70% węglowodany 10-20%

 

Na diecie tłuszczowej bazuje się niemal wyłącznie na tłuszczach zwierzęcych.

 

Na tym polega anabolizm mięśniowy, 20-25% to optymalne ilości białka u sportowców, zapewniające utrzymanie i syntezę mięśni na odpowiednim poziomie.

 

Jeśli zaś chodzi o aktywności fizyczne - piszesz, że dużo chodzisz po górach i wspinasz się, a dodatkowo 3 razy w tygodniu trenujesz MMA.

W takim razie aby zwiększyć masę musisz zrezygnować na jakiś czas z chodzenia po górach i wspinania się lub mocno ograniczyć to, a zamiast tego:

 

3 razy w tygodniu MMA, 3 razy w tygodniu siłownia, zero chodzenia po górach/wspinania się w tygodniu (lub przynajmniej drastycznie ograniczyć).

 

Masz blisko 15 kg niedowagi, a przy takiej niedowadze aby zwiększyć masę trzeba mieć możliwie jak najmniej aktywności w tygodniu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

sowiisz
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Dzięki wielkie! Zastosuję się do Twoich porad, troszkę kiepsko, że muszę ograniczyć niektóre rzeczy ale jak mus to mus. :) Dzięki jeszcze raz! :)


  • 0

Miodek1997
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

witam. Ja już tutaj pisałem. Ile mam jeść posiłków dziennie ? I jakie to mają być posiłki?  Przypominam 19 lat 188cm. Chodzi mi o zrobienie masy! 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć?

Miodek1997 - http://forum-kultury...es#entry1398728

 

Ilość posiłków to rzecz indywidualna - jeśli chcesz, to możesz jeść 3, a jeśli chcesz to możesz jeść 5 lub 6 posiłków dziennie.

Grunt, żeby dostarczyć odpowiednio dużo makroskładników z pożywienia.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024