Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta - redukcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta - redukcja
Moje zapotrzebowanie na kalorie to 1790. Ćwiczę 3 razy w tyg, po treningu aeroby 30min(bieganie lub bieżnia)
Proszę o ułożenie jakiejś nieskomplikowanej diety.
Tylko jest problem z tuńczykiem bo bardzo mi nie smakuje, no chyba, że ktoś potrafi go dobrze przyrządzić :clap:
Mam 21lat, ważę 90kg pasowało by mi spaść do 80kg. Jeśli trzeba więcej informacji są w mim temacie w dziale Trening.
Studiuje więc mam dużo wolnego czasu :clap:
  • 0

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja
Może po tym poście ktoś mi pomoże.

Przeglądałem trochę forum, i kupiłem takie rzeczy:
płatki owsiane, jajka, ryż paraboliczny, piersi z kurczaka, szynka drobiowa, chleb razowy, makaron, twaróg, tuńczyk, oliwa z oliwek, warzywa morzone i banany. Oczywiście co jeszcze trzeba to dokopie, żadnych odżywek nie posiadam :clap:

Jeśli by ktoś mógł coś z tego ułożyć jakiś jadłospis :clap: Rano do godziny 11, raczej nie chce mi się jeść więc chyba nie ma sensu abym rano o 8 coś jadł(chyba), trening przeważnie mam koło 15-16, a wieczorem siedzę co najmniej do 1 w nocy. Jeśli by ktoś mógł też napisać o której mam spożywać te posiłki.

I mam też kilka pytań:
pierś z kurczaka - smarzyć na oliwie z oliwek czy bez - na teflonie. Rozumiem, że nie wolno solić, ale czy można dodać np pieprzy lub przyprawy do kurczaka?
I jaki ma być makaron?

Oczywiście dieta ma być redukcyjna, oprócz zwykłego treningu siłowego, przy każdym treningu robię 25min bieżni(program CROSS) + 10/15min rowerku.
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja

Może po tym poście ktoś mi pomoże.

Przeglądałem trochę forum, i kupiłem takie rzeczy:
płatki owsiane, jajka, ryż paraboliczny, piersi z kurczaka, szynka drobiowa, chleb razowy, makaron, twaróg, tuńczyk, oliwa z oliwek, warzywa morzone i banany. Oczywiście co jeszcze trzeba to dokopie, żadnych odżywek nie posiadam :clap:

Jeśli by ktoś mógł coś z tego ułożyć jakiś jadłospis :clap: Rano do godziny 11, raczej nie chce mi się jeść więc chyba nie ma sensu abym rano o 8 coś jadł(chyba), trening przeważnie mam koło 15-16, a wieczorem siedzę co najmniej do 1 w nocy. Jeśli by ktoś mógł też napisać o której mam spożywać te posiłki.

I mam też kilka pytań:
pierś z kurczaka - smarzyć na oliwie z oliwek czy bez - na teflonie. Rozumiem, że nie wolno solić, ale czy można dodać np pieprzy lub przyprawy do kurczaka?
I jaki ma być makaron?

Oczywiście dieta ma być redukcyjna, oprócz zwykłego treningu siłowego, przy każdym treningu robię 25min bieżni(program CROSS) + 10/15min rowerku.


dostosuj sie do tego http://www.fabrykasi...85kg-t1719.html przeciez wage masz podobna. odzywke bialkowa zastap tunczykiem albo twarogiem odluszczonym.
  • 0

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja
Chciałem się zastosować do tej diety podwieszonej co dałeś linka, ale np dzisiejszego dnia jak nie miałem treningu, to mi potrzebne są może 3 posiłki. To chyba dobrze?
ok 11 zjadłem 5 białek + płatki owsiane + 2 komki chleba razowego, przed chwilą - ok 17 - zjadłem jedną kromkę z dwoma plasterkami szynki drobiowej + banana. I myśle, że jeszcze dziś zjem jeden posiłek - pierś z kurczaka + ryż paraboliczny + warzywa smażone(czy lepiej np twaróg?).
Więc skoro nie chodzę głodny, to nie jeść 'na siłę' (tzn zjadł bym, ale nie muszę)?

Aha i pytanie co wtedy jak na trening idę rano? np o 10, a wstaje o 8? Co wtedy zjeść?

Aha i jeszcze jedno:
widziałem gdzieś na forum rozkład procentowy białka węgli itp, ile się powinno jeść w którym posiłku, ale ja nie liczę aż tak dokładnie, więc czy mógłby ktoś napisać tak mniej wiecej:
Co jeść rano(najwięcej białka np?)
co jeść przed treningiem, co po
i co przed spaniem(rozumiem, że bez węgli)?
  • 0

mivchal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja
cwiczyc powinienes 4 tazy w tygodnu ,trening z duza ilocia powtozen i krotkie przerwy miedzy seriami, trening trwajacy ok 30-45min po teningu 45min rower. teraz nie wiem czy chcesz schudnac czy wyzezbic sie nie tracac za duzo miesnia., jesli chcesz sie wyzezbic nie tracac miesnia to dieta do dupy, posilkow od 5-6, ok 3g bialka na kilogram ciala a 1-2g wegli na kg,
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja

Chciałem się zastosować do tej diety podwieszonej co dałeś linka, ale np dzisiejszego dnia jak nie miałem treningu, to mi potrzebne są może 3 posiłki. To chyba dobrze?
ok 11 zjadłem 5 białek + płatki owsiane + 2 komki chleba razowego, przed chwilą - ok 17 - zjadłem jedną kromkę z dwoma plasterkami szynki drobiowej + banana. I myśle, że jeszcze dziś zjem jeden posiłek - pierś z kurczaka + ryż paraboliczny + warzywa smażone(czy lepiej np twaróg?).
Więc skoro nie chodzę głodny, to nie jeść 'na siłę' (tzn zjadł bym, ale nie muszę)?

Aha i pytanie co wtedy jak na trening idę rano? np o 10, a wstaje o 8? Co wtedy zjeść?

Aha i jeszcze jedno:
widziałem gdzieś na forum rozkład procentowy białka węgli itp, ile się powinno jeść w którym posiłku, ale ja nie liczę aż tak dokładnie, więc czy mógłby ktoś napisać tak mniej wiecej:
Co jeść rano(najwięcej białka np?)
co jeść przed treningiem, co po
i co przed spaniem(rozumiem, że bez węgli)?



:P rano oczywiscie duzo wegli zeby miec sily na caly dzien:D po nocy organizm wyczerpal juz skladniki. Bialko oczywisie tez jest potrzebne zeby dostarczac miesnia budulca(miesnie rosna nie tylko podczas treningu)
:clap: przet treningiem stosunkowo duza liczbe weglowodanow
:clap: po treningu szybko przyswajalne bialko
:P przed snem bialko bez wegli
  • 0

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja
Chce schudnąć i zrobić sobie trochę rzeźby :clap:

Na razie moja dieta wygląda tak:

śniadanie ok 11 - 4 białka+jedno żółtko smażone na teflonie + 2 kromki chleba razowego z szynką drobiową + płatki owsiane ze szklanką mleka 0,5% (kupiłem jakieś z jabłkiem i cynamonem)

ok 15 - trening, tuż przed banan

obiad ok 17,18 - jedna pierś z kurczaka + ryż paraboliczny lub makaron + warzywa mrożone(smarzone) lub surówka ze świerzych warzyw.

kolacja - ok 20 - puszka tuńczyka + 3 kromki chleba razowego z szynką(samego tuńczyka nie zjem) lub twaróg + 3 kromki.

Kładę się spać ok 2 w nocy głodny, ale da się wytrzymać.


Może być?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja

Chce schudnąć i zrobić sobie trochę rzeźby :clap:

Na razie moja dieta wygląda tak:

śniadanie ok 11 - 4 białka+jedno żółtko smażone na teflonie + 2 kromki chleba razowego z szynką drobiową + płatki owsiane ze szklanką mleka 0,5% (kupiłem jakieś z jabłkiem i cynamonem)

ok 15 - trening, tuż przed banan

obiad ok 17,18 - jedna pierś z kurczaka + ryż paraboliczny lub makaron + warzywa mrożone(smarzone) lub surówka ze świerzych warzyw.

kolacja - ok 20 - puszka tuńczyka + 3 kromki chleba razowego z szynką(samego tuńczyka nie zjem) lub twaróg + 3 kromki.

Kładę się spać ok 2 w nocy głodny, ale da się wytrzymać.


Może być?

Dieta całkiem do d... wstajesz ładujesz szybkie białka i wolnowchłanialne węgle, po 3h (około) następny posiłek troche węgli wolnowchłanialnych i białko wolnowchłanialne, obiad (przed treningiem) wolnowchłanialne węgle i białko wolne, po treningu szybkie węgle i szybkie białko, potem mniej wegli i więcej białka, kolacja sam twaróg bez węgli. Do wszystkich posiłków poza przedtreningowym + kolacja dajesz warzywa w ilości nieograniczonej + zdrowe tłuszcze np.: oliwa z oliwek w ilości OGRANICZONEJ (tyle ile potrzebuje twój organizm). W dniu bez treningu ładujesz warzywa wszędzie poza kolacją.

Teraz "legenda":
białka i węglowodany wolnowchłanialne: takie które trawią się bardzo długo (białko: kazeina[twaróg], węgle: płatki owsiane)
białka i węglowodany szybkostrawne: takie które trawią się szybko(białko: albuminy jaj[no jajka], węgle: carbo, fruktoza[owoce])
węgle=węglowodany
szybkie=szybkostrawne
wolne=wolnostrawne
  • 0
Dołączona grafika

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja
Dzieki wielkie za rady. Postaram się do nich dostosować.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024