Skocz do zawartości


Zdjęcie

co z barkami ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

lobosk8
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

co z barkami ?
Cześć chciałbym prosić o poradę związaną z moimi barkami ... Jestem typowym EKTOMORFIKIEM i na każdym treningu barków odczuwałem jakby wchodziły mi na „wytrzymałość” ... Strasznie się męczyłem, nie cierpiałem robić tych partii. Chciałbym prosić o napisanie mi treningu na barki uwzględniając to że jestem typowym ektomorfikiem. Mam nadzieję że ktoś odpowie, pozdrawiam


Ps. Starz 6 miesięcy
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: co z barkami ?

Chciałbym prosić o napisanie mi treningu na barki uwzględniając to że jestem typowym ektomorfikiem.

to nie ma wiekszego znaczenie, po prostu musisz cwiczyc na mase.
Czyli wnioskuje ze najlepsze bedzie zwiekszenie ciezaru co wiaze sie z zmniejszeniem ilosci powt. Ja bym to widzial tak:
1.wyciskanie sztangi zza karku/sprzed klatki(jak wolisz) 10-8-6 - duzy ciezar, ostatnie 1-2 powt w 2 i 3 serii roboczej wymuszone
2.wyciskanie sztangielek/arnoldki(jak masz opanowane arnoldki to sklanial bym sie ku nim, ale zwykle wyciskanie duzej roznicy nie robi) 10-8-6 - wytyczne jak przy pierwszym cw.
3.Unoszenie hantli na boki w opadzie/odwrotne rozpietki(jak masz sprzet to odwrtone rozpietki lepsze, latwiej wyczuc tyl barkow, hantlami ich tak nie wyizolujesz) 12-12-12 staly ciezar i staly zakres ruchow - tyl barkow to lubi, jak partia perfekcyjna.
4.Podciaganie sztangi wzdluz tulowia do brody - 12-10-8 - tutaj tez duzy ciezar ale bez przesady bo latwo mozna sobie uszkodzic nadgarstki, reszta wytycznych jak przy 1 i 2 cw.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

done
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z lozy szyderców
  • Zainteresowania:robie tylko to co lubię

Napisano Ponad rok temu

Re: co z barkami ?
A moja sugestia... Ćwicz jak kolega napisal i nie dawaj sobie jakichś tam mega cięzarów, cwicz tak zebyś dal rade za pierwszym i ostatnim "szarpnięciem" Barki to nie przelewki i nie radze tu szaleć, Ja osobicie jak zmniejszylem delikatnie ciezary to widzie lepsze efekty.
  • 0
w praktyce ABS jest lepszy niż A6W

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: co z barkami ?
Ale jak on do tej pory cwiczyl na malych ciezarach to najlepsze w tym momencie co moze zrobic to go zwiekszyc, zajebisty bodziec dla miesnia do wzrostu.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024