Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebna korekta planu, problem z barkami.

#kalistenika #fbw #baza

3 odpowiedzi w tym temacie

Szycunio
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebna korekta planu, problem z barkami.

Witajcie, ćwiczę tym treningiem od listopada (4 miesiące) dopasowując powtórzenia do własnych możliwości. Ćwiczę co drugi dzień + zdarza mi się często pracować fizycznie po szkole na niemałych ciężarach. Niestety nóg obecnie ćwiczyć nie mogę, gdyż we wrześniu zerwałem więzadło w kolanie podczas meczu p. nożnej co było jednym z powodów przez, które zacząłem ćwiczyć kalistenikę. Obecnie zależy mi na powolnym przybieraniu masy z progressem w ćwiczeniach. Nie wiem tylko czy ten trening którym obecnie ćwiczę jest dobry i czy coś zmienić oraz czy 4 miesiące to nie za długi okres ćwiczenia jednym systemem. Dręczy mnie też brak progresu w pompkach na rękach, gdyż mam problem z wykonaniem 2 pompek z dotknięciem głową ziemi co jest według mnie słabym wynikiem i mimo, że na rękach stoję coraz dłużej to wynik ten się nie zmienia.. W jaki sposób nadrobić siłę w barkach w stosunku do np. pleców, które są moją mocniejszą stroną ? Z góry dziękuję za uwagę i odpowiedzi :) 

 

Trening - baza (ok.100min)

MIĘDZY ĆWICZENIAMI 90 sek przerwy - Rozgrzewka 15-20 min

 

1.      Podciąganie na drązku (1min przerwy)

-nachwyt szeroki (3 x 10 reps)

-nachwyt wąski/normalny (2x7 reps)

-podchwyt wąski/normalny (3x8 reps)

2.      Stanie na rękach (3x1min) 1min przerwy

3.      Dipy/Bar Dipy (3x10) 1min przerwy

4.      Pompki (1min przerwy)

-diamentowe (3x8reps)

-szerokie (3x12reps)

5.      Mostki (3x10reps)45sek przerwy / Wznosy z opadu (3x15reps)1min przerwy

6.      Planki (3x2min)1min przerwy

7.      Rozjazdy na kółku (3x15reps)1min przerwy

 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna korekta planu, problem z barkami.

Siemanko, witam na forum. 
Muszę powiedzieć, że plan dosyć fajny. 
ALE tak się składa, że im większe doświadczenie zdobywamy, nabieramy sił to tym mocniejsze treningi 

musimy robić, czyli dawać bodziec. Np. kiedyś po 100 podciągnięciach byłem wykończony a teraz muszę cisnąć do 200 aby dać bodziec. 
Więc proponuje zwiększyć ilość serii do 5. Za równo pompki jak i podciągania. 
powtórzenia również możesz zwiększyć. Nawet jeżeli będziesz musiał robić negatywy lub pompki z kolan. 
Co do barków, mało ćwiczeń, warto dodać podstawowe czyli pompki z wychyleniem do przodu + Pike push ups, spiczagi przy ścianie. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szycunio
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna korekta planu, problem z barkami.

Dzięki Maksym za odpowiedź. Jeśli chodzi o liczbę powtórzeń to zwiększam ją za każdym razem gdy czuję, że mogę zrobić więcej, w każdym ćwiczeniu ostatnie powtórzenia robię ostatkami sił i każde powtórzenie staram się robić powoli i maksymalnie dokładnie, więc zawsze na 100% ;) Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zwiększenie ilości serii tak jak napisałeś np. w podciąganiu nachwytem wąskim i szerokim, a także pompek szerokich i diamentowych do 5 serii dostosowując przy tym liczbę powtórzeń do moich obecnych możliwości, a później wraz z przyrostem siły zwiększać liczbę powtórzeń ? A co do ćwiczeń na barki to oprócz stania na rękach dorzucić jeszcze jedno bądź dwa ćwiczenia na barki na tym samym treningu ? Obecnie mój trening trwa już ponad 1,5 godziny więc przy dorzuceniu tych dodatkowych serii i ćwiczeń wydaje mi się, że trening będzie zbyt długi. Myślałem też nad tym aby oprócz tego treningu zrobić sobie dodatkowo 1-2 treningi w tygodniu obwodowe od KURY Workout na korpus i klatkę piersiową, a do nich dorzucić właśnie jakieś ćwiczenia na barki i dodatkowe serie podciągnięć. Do tej pory progres idzie mi dość dobrze, zarówno sylwetka jak i siła mocno poszły do przodu, lecz głównie martwią mnie te barki :P Dorzucam link do tych treningów obwodowych KURY Workout: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebna korekta planu, problem z barkami.

Hej :)
Wiem o co chodzi z tym czasem. 
no nic możesz śmiało dodać barki w wymienione dni. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024