Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Tyler1418048780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna
Dlaczego lepiej brac kreatyne rano i po treningu niz przed i po treningu? na opakowaniu pisze ten drugi sposob a wy czesto doradzacie zeby rano i po
  • 0
Postawię Litr -Będziemy Pić Ja i Mój Diabeł Aż Się Udławię Bo Nasz Anioł Miał Wypadek

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna

Dlaczego mono przyjmujemy na czczo i po treningu, czy nie lepiej przed treningiem ?
Argumenty przemawiajaca za opcja po treningu:
- po treningu nastapi nadkompensacja kreatyny dlatego ze spora jej czesci zostanie zurzyta w trakcie treningu. Nadkompensacja spowoduje ze wiecej kreatyny bedzie w komorce a co za tym idzie zwiekszy sie nasza masa miesni.
- organizm po treningu chlonie skladniki odzywcze jak odkurzacz (fosforylacjia) czyli kreatyna szybciej sie wchlonie i nie zdazy sie ona przeksztalcic do kreatyniny.
- w trakcie treningu nasz organizm wyrzuca komurki GLUT-4 ktore po treningu sa wlasnie naszym transporterem

Argumenty przemawiajaca za opcja na czczo:
- kreatyna jest aminokwasem, więc obecność aminokwasów z pożywienia spowalni jej wchłanianie. czyli jeżeli zjemy coś w momencie, gdy cała kreatyna nie trafiła jeszcze do mięśni, tłuszcz zablokuje wydzielanie insuliny (brak transportu) i kreatyna zostanie wyłapana z krwi przez nerki.

Co dalaby nam porcja przed?
- wadą suplementacji kreatyny przed treningiem jest to, że podczas wysiłku zostaje ona zużyta na bieżąco, na zaopatrzenie energetyki pracy, i niemal wcale nie ulega kumulacji. To może mieć znaczenie dla efektywności wysiłku, ale nie ma znaczenia dla anabolizmu białek. Kreatyna zastosowana po wysiłku i w porach od niego odległych jest znacznie lepiej
nadkompensowana, a wtedy służy anabolizmowi białek, który nie przebiega na treningu, tylko w okresie regeneracji powysiłkowej.


  • 0

Tyler1418048780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna
a z czym najlepiej łaczyc kreatyne?
  • 0
Postawię Litr -Będziemy Pić Ja i Mój Diabeł Aż Się Udławię Bo Nasz Anioł Miał Wypadek

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna
tauryna i gainer albo carbo bialko
  • 0

Tyler1418048780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna
a tauryna i bialko? wie ktos moze ile organizm moze na raz przyswoic bialka? gdzies o tym czytalem ale nie moge znalezc..
  • 0
Postawię Litr -Będziemy Pić Ja i Mój Diabeł Aż Się Udławię Bo Nasz Anioł Miał Wypadek

wojtek21
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1024 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:parter na prawo
  • Zainteresowania:sex

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna
tauryny chyba okolo 4 gramow dziennie, a bialka okolo 30,40 na raz(odzywka)
  • 0
i znow pelna k**** i znow film sie urwal.

stachu1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MiKoŁóW
  • Zainteresowania:Powerlifting od 2010r, piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna

wie ktos moze ile organizm moze na raz przyswoic bialka?

max 50 g ale zalezy od organizmu bo u jednego moze sie wchlonac np 30g. radzilbym zeby bylo to w granicach nie wiecej niz 30-40g
  • 0
"Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!!!"



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024