Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna.
Witam.

Jako, ze ostatnio planuje zaczac jakis cykl z kreatyna to zaczalem poszukiwac informacji o niej ... Wszedzie mowi sie glosno o tym, iz jest to najlepsza alternatywa dla sterydow nie powodujaca skutkow ubocznych ...

Natknalem sie jednak na informacje o tym, ze rozstraja ona gospodarke wodna w organizmie i dlatego lekarze chcieli wrzucic ja do jednego worka z sterydami, lecz koncerny produkujace suple sie nie zgodzily i sprawa ucichla ... A wiec ile w tym prawdy ?

Aha co do samego stosowania kreatyny to sa dwie szkoly z tego co wiem ... Jedna proponowana przez producentow czyli stosowania fazy nasycenia (20-30 g kreatyny dziennie) przez pierwsze 5 dni a pozniej dawki podtrzymujace (4-6 g dziennie) ... Amatorzy kulturystyki jednak twierdza, iz faza nasycenia nie jest potrzebna, a wrecz jest jedna wielka strata gotowki poniewaz receptory nie sa w stanie pochlonac takiej dawki jednorazowo i wiekszosc tych 30 g splynie w kiblu (w ten sposob nerki sie jej pozbywaja z organizmu) ... Jedyny przypadek gdy grono amatorow kulturystow zalecalo stosowanie fazy nasycenia byl wtedy gdy nasze receptory znajduja sie w stanie nadwrazliwosci (po odchudzaniu naprzyklad, z reszta jeden koles opracowal ciekawy sposob wlasnie polegajacy na wprowadzeniu naszych receptorow w stan nadwrazliwosci (na podstawie zagranicznych publikacji o przyjmowaniu sterydow z reszta :P )) poniewaz wtedy sa one zdolne pochlonac wieksza ilosc kreatyny i przetworzyc ja ...

Aha no i na koniec pytanie do power-zone, ktora kreatyne polecal bys ? Myslalem nad olimpem w tabletkach (z powodu prostoty stosowania), ale moze sa lepsze jakies nie koniecznie w tabsach (ktos tam mowil, ze Trec Nutrition jest niezly ? prawda to ?)? ... Aha, jak olimp to czy macie opakowania po 400 tabsow ? Bo widzialem chyba tylko 200-tki. No i co ewentualnie do tej kretki dodac ... jakas hmb, dekstroze czy cos ?

A na koniec pytanko o tauryne i jak ona wplywa na organizm, coby nei zakladac nowego tematu.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
jeśli mógłbym coś doradzic a podstawie moich skromnych doświadczeń z kreatyną to poleciłbym kretkę Ultimate Nutrition. O Trec'u krażą wprawdzie opinie że jest dobra ale z tych dóch zdecydowanie lepsze osiągi miałem na Ultimate.

pzdr
  • 0

budo_sn0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Witam. Z tego co ja wiem kreatyna jest dosc szkodliwa na nerki, dlatego producenci scisle okreslaja czas jej przyjmowania. A co do producenta to ja bym MegAbol-a polecil ich kreatyna jest w proszku, wsypujesz luzeczke do szklanki wody mieszasz i wypijasz napewno jest to wygodniejsze niz polykanie wielkich tabletek i niektorzy twierdza ze w tej formie jest bardziej przyswajalna. Napewno niebedzie z niej tak szybkiego efektu jak z koksu. Jast jeszcze jedno z tego co mi wiadomo dziala ona tak ze zatrzymuje wode w organizmie (w miesniach czy jakos tak nieznam sie na tym dobrze) a przeciez w lato traci sie duzo wody pocac sie wjec ja bym sobie odpuscil trening silowy na lato bo i tak przyniesie marne efekty, w lato cwiczy sie poto aby formy nie stracic niewiele mozna zbudowac.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Sn0: jasne, ze nie bedzie tak szybkich efektow jak z sterydow, ale po pierwsze nawet takich nie oczekuje, a po drugie nie zglupialem jeszcze coby koxy brac :]

Wsumie fakt, w proszku moze byc latwiej przysfajalna, a do tego jak tak patrze jest duzo tansza ta w proszku ...

A co myslicie o rodzaju przyjmowania ? Wiekszosc poleca jednak bez fazy ladowania ciekaw jestem jak wy przyjmowaliscie ...

Co do treningu w lato to ciekaw jestem czy ktos moze potwierdzic ujemne dzialanie slonca na dzialanie kretki :)

Aha jak juz wypowiadaja sie ludzie ktorzy brali kretke to neich sie wypowiedza z czym brali (jakie inne suple) czy na diecie, ile czasu no i efekty ... :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sn0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
znalazlem pudelko po megabolu i tam niebylo zadnej fazy nasycenia od poczatku do konca po 5 gr. Slonce niema negatywnego wplywu tylko duchota, ciezko sie cwiczy i zazwyczaj przez lato sa albo straty albo tylko brak przyrostow. z tego co przed chwila przeczytalem to do kreatyny dobra jest glukoza a zabroniona kofeina i alkochol. tu sobie zerknij:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Uhm a jak z dawkowaniem ? Wszedzie mowia co innego ... a najczesciej ze w zaleznosci od wagi ciala od 4 do 10 g dziennie ... i tu pytanie przy jakiej wadze ile ? Aha oczywiscie chodzi o pierwszy cykl kretki.

Aha no i chwalcie sie efektami swoich cykli :)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_majster2003
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Ja brlem w zeszle wkacje kreatyne ultimate nutrition (300g)2 razy dziennie po 5g bez fazy ladowania jedna dawka na czczo z 30 min przed sniadaniem druga zaraz po treningu (30 min przed posilkiem) popijalem to albo sokiem albo woda tylko ze z wie lyzecziki cukru jeszcze ssalem:Di ogolnie sporo pilem wody mineralnej w ciagu dnia , i na masie przybralem troszke ponad 5 Kg (w sumie 6 ale 1 kg spadl po zakonczeniu), a jesli chodzi o sile to takze poszla nie pamietam ile ale wiem ze cieszylem sie wtedy okrutnie. Przez rok szkolny nie cwiczylem na silowni wogole (tylko kick-B) schudlem lacznie z 4 Kg (malo jadlem), dopiero jak sie wakacje zaczely, i co sie okazalo sila prawie wogole nie spadla (jedynie nie mam jak sprawdzic klatki bo obciazenia za malo teraz jest)a co do wygladu to fotek wysylac przecie nie bede:D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Jasne ze nie nie o foty chodzilo przeciez (od tego jerst inny topic w Cross budo ;) ).

Aha daj znac jak dlugi cykl na kretce miales, i czy te 4 kg to tluiszczyk ci spadl potem czy miesnie (innymi slowy czy spadek masy=spadek obwodow bica itp bo tam malo tluszczu sie odklada).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_majster2003
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Kreatyne bralem cos kolo miecha (300gr/10gr). A co do schudniecia -to ja w ciagu tego roku schudlem ogolnie- poniewaz na kicku duzo biegania itp. rzeczy a jakos przez rok szkolny to nigdy dietki sobie utrzymac nie moge( no a dotego zero silowni). Biceps nie pamietam ile mialem wtedy ale jesli sie nie myle to spal ok 0,5 cm (pomiar dzisiejszy w porownaniu do tego z konca wakacji) A ten kilogram co schudlem zaraz po skonczeniu cyklu kretyny to po prostu juz tyle wody nie pilem (denerwowalo mnie to wstawanie w nocy zeby sie odlac :) ). A wczesniej bralem kreatyne Olimpu i zero efektow...
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.

A wczesniej bralem kreatyne Olimpu i zero efektow...


Hmm zastanawiam sie skad te roznice ... Przeciez wszystkie te produkty maja ten sam sklad ... A bynajmniej powinny ...Z drugiej strony wiele osob poleca kretke olimpu wiec sam juz niwiem ... Kazda dziala inaczej na kazdego ? ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_majster2003
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
No niewiem- pisze jakbylo, moze to kwestia tego , ze olimp powprowadzal jakies nowe kreatyny, nazw nie pamietam-wiem ze w zwiazku z tym sa lepiej wchlaniane (wtedy bralem zwykla olimp kreatyna powder, natomiast ultimate byl z serii creapure micro). Ja osobiscie polecam kreatyne Ultimate.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Ja polecam hi-teca w kapsółkach, ostatnio używałem i bardzo dobre efekty.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Witam wszystkich serdecznie

A wiec Panowie pokolei (BEDE PISAL Z CAPS-LOCK):

Aha no i na koniec pytanie do power-zone, ktora kreatyne polecal bys ? Myslalem nad olimpem w tabletkach (z powodu prostoty stosowania), ale moze sa lepsze jakies nie koniecznie w tabsach (ktos tam mowil, ze Trec Nutrition jest niezly ? prawda to ?)? ... Aha, jak olimp to czy macie opakowania po 400 tabsow ? Bo widzialem chyba tylko 200-tki. No i co ewentualnie do tej kretki dodac ... jakas hmb, dekstroze czy cos ?

JEZELI KONIECZNIE CI ZALEZY NA KAP/TAB. TO POLECAM OLIMP KREATYNA 1000 400 TAB. (CHOCIAZ W ZUPELNOSCI 200 CI STARCZY) EW. ULTIMATE NUTRITION W KAP.
Z KREATYN W PROSZKU MOGE POLECIC UNIVERSAL, ULTIMATE, OLIMP, VITALMAX, MEGABOL.

DO KAZDEJ PORCJI KREATYNY DORZUC GLUKOZE, MIMO ZE MAMY W SKLEPIE DEKSTROZE TO JEJ CI NIE POLECE BO NIE BEDE CIE NACIAGAC I WCISKAC KITOW, ZE JEST LEPSZA. JEST TAK SAMO DOBRA JAK GLUKOZA. TYLKO JEST ROZNICA W CENIE GLUKOZA 2,5 ZL 200 G, DEKSTROZA 8 ZL 200 G.
EW. ZAMIAST GLUKOZY WYBIERZ CARBO ROWNIE DOBRZE DZIALA A DODATKOWO ZAWIERA SPORA ILOSC WITAMIN ORAZ MINERALOW.
JAK MASZ WIECEJ FUNDUSZY NA CYKL TO MOZESZ DORZUCIC HMB (TYLKO I WYLACZNIE JEZELI DIETE MASZ OK, ZRESZTA DIETA JEST NA 1 MIEJSCU - PRZED KREATYNA, JEZELI NIE MASZ KASY I CZASU NA JEDZENIE TO NIE WARTO BRAC KREATYNE)

A na koniec pytanko o tauryne i jak ona wplywa na organizm, coby nei zakladac nowego tematu.

CO DO TAURYNY TO WYDATNIE POPRAWIA PRZYSWAJANIE KREATYNY, DORZUCAJ DO KAZDEJ PORCJI 1-2 G I BEDZIE OK. JEST TANIA WIEC SPOKOJNIE MOZESZ JA SOBIE DOKUPIC.

JEZELI CHODZI O SYSTEM BRANIA KREATYNY TO WKLEJE MOJA WYPOWIEDZ Z INNE POSTU:
Szymon nie ma jednego optymalnego systemu brania kreatyny, wielu cwiczacych preferuje wlasny sprawdzony system np. niektorzy biora z faza nasycenia inni bez, przed i po treningu inni tylko po lub rano nadczczo, cyklicznie lub nie cyklicznie (stale).

Osobiscie jestem za tym, zeby nie naciagac klientow i sugeruje nie brac wiekszych dawek niz 6-10 g dziennie (chyba, ze komus sluzy inny system) przez ok. 6 tyg po kazdym treningu.

Inny sposob brania to tak jak pisales branie przeD (3-5g) i po (3-5 g), rownie czesto stosowany sposob brania.

Kolejny sposob to branie w sposob ciagly w ilosci 2-3 g zawsze przed treningiem.

KREATYNA W ZALECANYCH DAWKACH NIE JEST SZKODLIWA NA NERKI.

JEZELI CHODZI O BRANIE W LATO, TO JA OSOBISCIE NIE PREFERUJE BRANIA W LATO, GDYZ CIEZKO MI JESC DUZO I PIC, ZDECYDOWANIE LEPIEJ MI SLUZA CYKLE W INNYCH PORACH ROKU, ALE WSZYSTKO ZALEZY OD ORGANIZMU I PODEJSCIA CWICZACEGO - NIE MA REGULY.

JAK NA JAKIES PYTANIE NIE ODPOWIEDZIALEM TO PROSZE PYTAC, CHETNIE POMOGE.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
A co sadzicie o braniu kreatyny bez cwiczenia na silowni? w sensie : kreatyna pod katem robienia w domowym zaciszu roznych rodzajow pompek, podciagniec etc. ? czy to ma sens?
  • 0

budo_chupacabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Ja stosowalem kreatyne Olimba w tabsach. Stosowalem 3 razy. Dwa razy daly niezle efekty (3 kilo wagi wiecej po 5 dniach czyli po nasycaniu) a raz prawie wcale. Zawsze stosowalem nasycenie. Podczas 2 cykli w których mialem efekty, kreatyne popijalem sokiem jablkowym. Nie wiem czy akurat sok jablkowy tak dobrze dzialal, ale podczas nieudanego cyklu pilem wode i inne soki. Sila na klate poszla o 10 kg. Podczas 2 udanych cykli stosowałem także Glutarol z Olimpa.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
no super, ale na ten temat juz wszystko zostalo powiedziane. Mi chodzi o :

A co sadzicie o braniu kreatyny bez cwiczenia na silowni? w sensie : kreatyna pod katem robienia w domowym zaciszu roznych rodzajow pompek, podciagniec etc. ? czy to ma sens?


  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
No właśnie ja też podpinam się do pytania czy się opłaca brać kreatynke podczas domowego treningu??(pompeczki drążek itp)
  • 0

budo_nebir_one
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:odkręcone miastO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
tesh mnie taka opcja bardzo ciekawi :?: :?: :?:
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.
Witam Panowie

Oczywiscie mozna ja zastosowac, tylko zastanawiam sie czy tak malo intensywny trening zapewni odpowiednia ilosc bodzcow potrzebnych do wzrostu miesni.
Jednak jedno jest pewne, placebo Wam nie grozi..., ale nie moge Wam zagwarantowac ze efekty beda tak dobre jak przy standardowym intensywnym treningu.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna.

ale nie moge Wam zagwarantowac ze efekty beda tak dobre jak przy standardowym intensywnym treningu.


ale nie powinno zaszkodzic, tak? bo to glowny cel mojego pytania ;) generalnie chodzi mi o to, czy taki boom dla organizmu nie skonczy sie jakims naglym zaskoczeniem - np. naglym przyrostem masy (ale nie miesniowej) ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024