Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
Obecnie ćwicze systematycznie sposobem przy użyciu sztangi i sztangielek (podane na tym forum) od 1,5 miesiąca. Ogólnie rzecz biorąc ćwiczyć jako tako zacząłem ponad 2 lata temu jednak były to serie po 2 miesiące po czym nie bylo czasu, po pol roku znow 1-2 miesiace i znow przerwa.. wspomagalem sie takze odzywkami przez co przytylem 7kg(to bylo 2 lata temu) wiec poprostu nie pilnowalem zbytnio treningow - teraz postawilem na SYSTEMATYCZNOSC i Cierpliwosc bo przeciez nie zobacze znacznych efektow po 2 miesiacach nawet intensywnych ćwiczeń.. Od kąd rzuciłem palenie (8m-c temu) przytylem jakies 7kg, obecna waga 73kg - zalezy mi na wytrenowaniu w szczegolnosci Klatki, barków, pleców i bicepsów - zauwazylem że nie ktorzy ćwiczą systemem że w każdy dzień te same partie ciała - tj. pon. śr. pt. - czy jest to skuteczniejsze ?? niż ćwiczenie każdych innych mięśni w inny dzien..
  • 0
SliderUKps

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
Systemy fbw, hst itp sa alternatywa dla zwyklego splitu, co nie oznacza ze lepsza, imo zdecydowanie gorsza, poniewaz znacznie zalamujesz podczas takiego treningu swoja krzywa nadkompensacji, ktora powinna isc rownomiernie dla stalych efektow, ehh powodow jest tysiac, byla juz na ten temat klutnia na tym forum, poszukaj sobie w wyszukiwarce, pzdr.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Poczatkowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszęcin
  • Zainteresowania:siłownia, bASKEt, motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)

zalezy mi na wytrenowaniu w szczegolnosci Klatki, barków, pleców i bicepsów

smiesznie bedziesz wygladac jak bedziesz miec czesc patri miesni wytrenowanych a czesc nie.wiec warto cwiczyc wszystko :)

w każdy dzień te same partie ciała - tj. pon. śr. pt. - czy jest to skuteczniejsze ??

chyba nie bardzo bo miesnie moga sie nie zregenerowac.
  • 0
Gdyby kozka koksowala to by 200wyciskala:]

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)

Sliderukps napisał/a:
w każdy dzień te same partie ciała - tj. pon. śr. pt. - czy jest to skuteczniejsze ??

chyba nie bardzo bo miesnie moga sie nie zregenerowac.

Tu chodzi o systemy treningowe, tj. np. hst czy fbw, poczytaj troche.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
HST to przereklamowene gówno, zaden kulturysta tak nie cwiczy, zreszta w ogole bardzo malo osob cwiczy hst.
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)

HST to przereklamowene gówno, zaden kulturysta tak nie cwiczy, zreszta w ogole bardzo malo osob cwiczy hst.


Nie sądziłem że kiedyś się zgodzę z tym człowiekiem ale jednak :P

Ja na twoim miejscu ćwiczył bym tradycyjny split.
  • 0

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
Zatem Split, to metoda >>> "trening przy użyciu sztangi i sztangielek" w każdy dzień inna partia miesni i niech tak najlepiej zostanie co?

ok.. Kolejne pytanie dotyczy wagi ciężaru
- ostatnio stwierdziłem że większość cwiczen np. (wyciskanie sztangi na lawce lub wyciskanie sztangielek na skosie) idzie mi chyba za LEKKO - po wykonaniu 3 serii (12,10,8) czasem nie czuje ze je nawet wykonalem, mam na mysli to ze nieraz po treningu sie nawet nie spoce :) to nie jest chyba dobra oznaka, bo miesnie nie pracuje na tyle ciezko.. jak dostosowac ciężar do wzrostu, wagi i stażu. Obecnie na klatke wrzucam sobie okolo 30-35kg , na sztangielki 7 kg na rękę(ten sam ciezar przy rozpietkach) Przy cwiczeniu tricepsów zza glowy wrzucam tez okolo 7kg na reke jednak po cwiczeniu klatki moje rece sa juz zmeczona wiec szczerze mowiac ledwo co docieram do konca serii przy tym ciezarze.. czy to dobrze??

Kolejna rzecz..
Na pewne partie miesni klade szczegolny nacisk... np. podczas kazdego treningu 3 x w tyg. trenuje na koncu dodatkowo przedramię, nadgarstek.. znacie jakieś skuteczne ćwiczenia na tą partie mięśni rąk??

ostatnie pytanie dotyczy częstotliwosci treningów.. tj. czy jezeli wroce z pracy zmęczony i niemam siły np. na cwiczenie w jakis dzien, czyli poprostu sobie 1,2 trening odpuszcze bardzo wplywa to na skutecznosc trenowania miesni.. pytam ponieważ slyszalem ze cwiczac co 48h utrzymujemy w miesniach jakis poziom substancji ktora jest niezbedna podczas procesu rozrostu, w momencie kiedy trening przerywamy ta substancje trzeba dopelnic na nowo... :) jak to jest??
  • 0
SliderUKps

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
1. Ciezarami nie szalejesz, nie boj sie dodac kg na sztange, uzyj powtorzen wymuszony, czyli po prostu ostatnie powtorzenia rob z pomoca kolegi, jest to bardzo dobra metoda treningowa i przy ostatnich powtorzeniach ciezkich serii roboczych powinna byc podstawa, bo jak mowi stara prawda - im wiekszy ciezar tym wieksza masa.

2. Potrojna superseria uginania nadgarstkow w oparciu o lawke, za plecami i uginanie ramion ze sztanga nachwytem - standard, jezeli chcesz cos nowatorskiego to w Faq masz specjalny trening przedramion autorstwa Bodyguarda.

3. Przeczytaj moj art o nadkompensacji, to ci wszystko wyjasni, przy treningu silowym najwazniejsze jest trafic z czasem treningu w odpowiedni moment, czyli rownomierny split to podstawa.

pytam ponieważ slyszalem ze cwiczac co 48h utrzymujemy w miesniach jakis poziom substancji ktora jest niezbedna podczas procesu rozrostu, w momencie kiedy trening przerywamy ta substancje trzeba dopelnic na nowo... :) jak to jest??

To sa ogolne zalozenia treningow hst i fbw

HST to przereklamowene gówno, zaden kulturysta tak nie cwiczy, zreszta w ogole bardzo malo osob cwiczy hst.

a jednak fbw sa czesto stosowane, a na najwiekszym polskim forum w tej tematyce to najpopularniejszy sposob cwiczenia.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
No tak dziwne jest zebym z ciezarami szalal.. staram sie dostosowac ciezar tak abym na drugi dzien wstal z lozka:) chyba ze proponujesz od razu wrzucic sobie na klatke 120 kg ?

A co do samego treningu, cel:masa, nie sila.

Krotkie pytanie na temat kreatyny - jezeli ktos zaczyna cwiczyc a przed wiele wiele laty tego nie robil to wskazane jest chyba brac ale dopiero po 0,5 roku porzadnego treningu?
  • 0
SliderUKps

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)

Krotkie pytanie na temat kreatyny - jezeli ktos zaczyna cwiczyc a przed wiele wiele laty tego nie robil to wskazane jest chyba brac ale dopiero po 0,5 roku porzadnego treningu?

Dokladnie tak najlepiej 6 miesiecy,a jeszcze lepiej jak dopadnie stagnacja ;)
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)

No tak dziwne jest zebym z ciezarami szalal.. staram sie dostosowac ciezar tak abym na drugi dzien wstal z lozka:) chyba ze proponujesz od razu wrzucic sobie na klatke 120 kg ?

A co do samego treningu, cel:masa, nie sila.

Czyli co ? boisz sie zakwasow ? jesli tak to blachy powod, w przyszlosci bedziesz za nimi tesknil,

Obecnie na klatke wrzucam sobie okolo 30-35kg , na sztangielki 7 kg na rękę

nie oszukujmy sie, jest to smieszny ciezar i musisz go zwiekszac, jezeli bedziesz pozostawal przy tym samym malo zdzialasz, poczatkujacy ktorzy cwiczyli pod moim okiem co trening zwiekszali obciazenie poniewaz na poczatku sila rosnie jak szalona, wiec nie boj sie dodac pare kg i dawaj z siebie wszystko na silowni, bo takim treningiem asekuracyjnym nic nie zdzialasz.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
Zakwasy to nie problem, moze zle okreslilem wagę sztangi, sam gryf waży w granicach 5kg?
Co do cieżaru czytalem że powinien byc tak dostosowany do osoby aby po 3 seriach 12,10,8 mieć jeszcze siłę na przynajmniej 2 kolejne serie w zapasie. Nie należe do tej grupy zapaleńców co cwiczyli by 7 dni w tygodniu:) bez myslnie nakladajac na sztange maxymalny ciezar ktory ledwo podnosza.. rozumiem ze radzisz mi abym nałożył max ciężar tak abym był w stanie wykonać nim 3 pełne serie, po czym niemieć już siły :) ?
  • 0
SliderUKps

NowyKoks
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zach-pom
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport, astronomia :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
dobierasz ciezar tak aby 2 pierwsze serie dac rade podniesc samemu a w trzeciej 1-2 ostatnie powtorzenia pomaga wykonoac Ci kolega
  • 0

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
OK.. w przypadku ćwiczeń na biceps, triceps, czy choćby na plecy także mam ładować maxymalny ciężar jakim jestem w stanie zrobić 3 serie ?
  • 0
SliderUKps

wojtek21
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1024 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:parter na prawo
  • Zainteresowania:sex

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
zalezy na jakie cwiczenie,ale lepiej jak bys stosowal progresje
  • 0
i znow pelna k**** i znow film sie urwal.

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
No tak progresja jest wskazana jak zdążyłem zauważyć, nie mniej jednak ma granice. Teraz ćwicząc wrzucam sobie taki ciężar ze ostatnią serie wykonuje z duzym wysilkiem. Zakwasow
nie czuje, moze to przez to ze nie cwicze od dzisiaj, ani od tyg. ale od 2-3 miesiecy
  • 0
SliderUKps

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
Chlopie machasz smiesznymi ciezarami, a narzekasz jakbysmy niewiadomo jakie rekodry trojboju ci kazali bic, jezeli nie chcesz dac z siebie 100% czy nawet wiecej to nie mysl o sukcesie w tym sporcie. j
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
40-50 kg na sztange to malo.. i sztangielki po 10kg na ręke przy wyciskaniu też śmieszny ciężar? Nie mam stażu na siłowni jak ty pewnie 5 albo więcej lat i nie waże ponad 100kg :D tylko 73.. z resztą nie mam na celu być koksem :P
  • 0
SliderUKps

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
ja przy wadze 73 kilo cisłem 60 kilo na pierwszej seri a kończyłem na 80 kilogramach
a 40 kg to jest śmieszny ciężar czy sie z tym zgodzisz czy nie tylko to ja bym dał rade rok temu na bica pare machnięć zrobić

Sliderukps
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczna zmiana treningu?? (Przy uż.sztangi i sztangielek)
Ta dyskusja do niczego nie prowadzi.. widze że tu same koksy rządzą;) tu nie chodzi o to aby się chwalić że ja podnoszę więcej od ciebie, mysle ze sprawa ciezaru ciala nie jest dobrym wyznacznikiem co do wagi podnoszonego ciezaru (mam znajomego co wazy ponad 100kg a gosc w przeciwienstwie do mnie nie dzwignie 60 kg na sztandze) 60 kg to ja tez obecnie podnoszę, ale serii 3x już takim ciężarem nie zrobie bo NIE O TO CHODZI! Tobie gratuluje że jestes taki silny, ale wiesz dobrze ze z nieba ci to nie spadło - napewno pracowałes aby do tego dojść, tak jak ja pracuję dzwigając tyle na ile moja obecna siła mi na to pozwala - moze to śmieszny ciężar ale.... "Nie od razu Rzym zbudowano" :P pozdro Panowie
  • 0
SliderUKps



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024