Skocz do zawartości


BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_fugazz21_*

Guest_fugazz21_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
Elo!!! Jestem dość nowym członkiem formu, a jeśli chodzi o sporty siłowe to w zasadzie zupełnie zielony jestem. Kontak t z siłką w zyciu miałem dość sporadyczny- więc można powiedzieć, ŻE NIGDY NIE ĆIWCZYŁEM :zalamany: Mam troszku życiowych planów (o których pisałem w innych postach) i dla których moze by się przydała i siłka i kondycha. Ale nie ważne. :P MÓJ OPIS: Mam 22 lata, 178cm, waga 81kg. Masy mięśniowej nie ma zbyt wiele- warunki i zapał do ćwiczeń są!
POWIEM WAM TERAZ CZEGHO OCZEKUJE I PROSZE O RADY:
Chce zacząć tak na serio ćwiczyći ZALEŻY MI NA SZYBKIM PRZYROŚCIE MASY MIĘŚNIOWEJ (wiem,że cudów nie ma). Jak to zrobić wydajnie i bez przegieć?? NAJWAŻNIEJSZE POLEĆCIE MI JAKIEŚ BARDZO DOBER SUPLEMENTY LUB KOKS, które dają super duży przyrost masy mięśniowej????!!! Coś słyszałem o Horse Power-ale nie znam się...
PROSZE O RADY DOŚWIADCZONYCH!!!! :) Napiszcie mi co mam brać i jak oraz z czym to mam łączyć??? UPRZEJMIE PROSZE:) (tylko nie używajcie skrótów - bo jestem w temacie zielony i sie nie połapie) POZDRO I CZEKAM NA RADY!!!! ELO!!!!

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
skoro zaczynasz to zajrzyj do dzialu odzywianie gdzie sa dietki w FAQ co do supli to wystarczy tobie gainer(mass xxl gainer lub 1 vitalmaxa) jesli masz wiecej kasy to mozesz bialko(sp80,ostrowie,prolongatum,ultimate protein) + carbo(olimp,biogenixa) + witaminy i narazie od krety(Horse Power) czy koksow to nietyczy cie wiec narazie to styknie ci to co pisalem
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
1) pożądny tening typowo na mase - http://www.fabrykasi... ... 63&start=0 oprócz rozpiski zastosuj sie do tamtych rad, czyli zeby cie nie ponioslo i zebys nie zaczął teraz cwiczyc 7 dni w tygodniu zeby szybciej przybrac bo efekt bedzie odwrotny - 3 razy w tygodniu trening
2) dobra dieta - zajzyj do dzialu odżywnianie (ryz, drób, jaja, ser twaróg, płatki owsiane, ryby - tunczyka czesto wpiedzielaj)
3) regeneracja - zadbaj o to bys mial wystarczająco duzo czasu na regeneracje i staraj sie spac jak najwiecej
4) suple - tak jak poprzednik, czyli gainer lub bialko+carbo; ponad to aminokwasy (najlepiej odrazu rozgałęzione), L-glutamina, witaminy, omega 3, na regeneracje - ZMA i lecytyna

żadnych innych supli ci wiecej nie trzeba nawet powiem wiecej - nie powinienes brac bo stazu nie ma, pocwicz troche a po jakims czasie (6 miechow) zrobisz sobie cykl na kreatynie albo czyms co zawiera kreatyne

daro6230
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanow
  • Zainteresowania:kulturystyka/dietetyka/suplementacja, pływanie, zielone :P, hip hop

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
narazie nawet przy hors power'ze więcej siły niż ma Ci pójść to nie pójdzie.. na początku cwiczenia (u mnie jakieś 2 miechy to były) to siła sama w góre szła :) po jakiś 5 miechach kup kreatyne, ale nie Stack od razy czyli ten Horse Power, ale jakiś monohydrat - np. Trecka. jest duzo tanszy a efekty na pierwszym cyklu te same co Hors Power. Dopiero po jakiś 2 cyklach na monohydracie i powiedzmy jablczanie wzięcie horse powera ma sens...

a poki co to kup tak jak koledzy wcześniej Ci napisali...
  • 0
"..Im więcej potu na treningu - Tym mniej krwi na ringu.."

Cel do konca 2007 ---> OSIAGNIETY :D - 100kg na klatę ---> 75kg wagi - BRAKUJE 2 KG :P

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
proponuje zalozyc temat w dziale trening i okreslic jak sprzet masz do dyspozycji, ulozymy wtedy trening pod Ciebie. odnosnie supli skoro chcesz sie chwytac i za koks to znaczy ze masz kase a wiec cos takiego:
- monster mass lub inny dobry gainer
- olej mct
- omega 3
- zestaw witamin i chelatow
- lecytyna
- glutamina
- dextro/carbo
- i 2x rodzaje bialka. zebys mial na skladzie szybko wchlanialne (rano, przed treningiem) oraz uniwersalne z kazeina (po treningu, przed snem). ja osobiscie stosuje mieszkanie dwoch bialek izolatu i kazeiny
- dibencodize

pozniej za pare miesiecy mono :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_fugazz21_*

Guest_fugazz21_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
Dzieki za rady- choc nie śa do końca jasne- unikajcie skrótów i "slangowych" nazw odżywek - BONIE WIEM O CO DOKŁADNIE CHODZI :) A jeśli chodzi o to jaki mam sprzęt? Nie bede trenował u siebie w domu- zwykła dobra siłownia OLIMPUS na Marymonckiej 34 W WARSZAWIE. SPRZĘT? No mają razcej pełen zakres zapewne. A więc jeśli możecie to powoli, jasno i dokładni piszcie bym wiedział i kumał o co chodzi- W TEMACIE ZIELONY ZUPEŁNIE!!!!

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
ale czego tu nie rozumiec? podalem pelne nazwy suplementow...jak nie rozumiesz dokladnie jakiegos slowa to pisz...a po trening zglos sie do innego dzialu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_fugazz21_*

Guest_fugazz21_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
Czego nie wiem? Co to jest OLEJ MCT, "tajemnicza" OMEGA 3, dextro/carbo? oraz DIBENCODIZE? Nie wiem czy dobrze to wszytsko napisałem:) Czym są wymienione rzeczy, jak działają i jakie mają funkcje? A co do programu ćwiczeń to pewnie zapoznam się jakimś obecnym na teh strone. Problem jest w tym jaki uznać za najlepszy i najwydajniejszy:)
Jest więc kilka rzeczy nad którmi by mozna się zastanawiać ;)
Glupio jest mi też pytać WAS wszytskich o odbre i szybkie efekty suplementacji czy koksu- ale zwyczajnie hce z normalnego kolo przeisticzyć sie w krótkim czasie w gościa napakowanego.....

Gawlo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biała
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
Jesli chodzi o dwa pierwsze to tu cos masz opisane http://www.forum-kul...showtopic=38696
dextro--dextroza czyli wegle proste stosowana jako transporter kreatyny ale nie oplaca sie juz tego brac poniewaz sa znacznie lepsze suplementy np. tauryna;)
Carbo zawiera troche wegli prostych i duzo zlozonych bierzesz po treningu w celu uzupelnienia energi.
Dibencozide--wynalazek bardzo slabej firmy Megabol.Na wiekszosc ludzi ktorzy stosowali ten srodek nie dziala;)Niby ma na celu zwiekszenie apetytu ktos na forum pisal chyba ze podzialalo ale to odlozyl nie wiem czemu nie pametam dokladnie...Nie kosztuje to duzo wiec mozesz sprobowac moze podziala ;)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!

dextro--dextroza czyli wegle proste stosowana jako transporter kreatyny ale nie oplaca sie juz tego brac poniewaz sa znacznie lepsze suplementy np. tauryna;)

ale znow tauryny nie zastosujesz do bialka, dlatego suplementy nadal bardzo isotny o szerokim zastosowaniu do glutaminy, bcaa, bialka itd
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
o matko fugazz21, przeciez chlopaki podali cie plene nazwy produktow, wystarczy wiec ze wpiszesz w google nazwe tego produktu i odrazu masz, wchodzisz na pierwszy lepszy link który ci sie wyswietli i nawet jak to bedzie sklep internetowy a nie strona a charakterze edukacyjnym to nie szkodzi, w sklepie internetowym tez bedzie opisane po krótce co to za produkt, jego funkce, dawkowanie itd itp.

ale zwyczajnie hce z normalnego kolo przeisticzyć sie w krótkim czasie w gościa napakowanego


To moja rada daj sobie spokój bo nic z tego nie bedzie, masz niestety słomiany zapał, tutaj cudów nie ma, miesnie nie rosna jakos bardzo wyraznie w dzien, tydzien ani nawet miesiac, na to trzeba czasu, CIERPLIWOSCI, poswiecenia. Pocwiczysz z zapalem 1 miesiac, zobaczysz ze efekt prawie zaden i odpuścisz. Wiec albo odpusc tera albo zmien nastawienie.

ale znow tauryny nie zastosujesz do bialka


czemu ?? co masz na mysli ? tzn. ze jak biore krete i do tego tauryne to nie moge brac białka ? albo na odwrót: jesli biore krete i białko to nie moge tauryny ?

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
Kain, mozesz nie spowolni lub utrudni to jakos wchlaniania ale przeciez tauryna to nie ww :hyhy: i dlatego tu niema sensu laczyc w 1 porcji, taurna ma inne zastosowanie...albo jako antykatabolik rano i po treningu albo rowniez porcja przed w celu zwiekszenia wytrzymalosci. i dlatego w zadnej odzywce w skladzie nie znajdziesz raczej bialka + tauryna a bialko + ww
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
aaaaaaa nie skumałem, zrozumialem cie poprostu ze sa jakies przeciwskazania do tauryny i bialka a tobie chodzilo o to ze tauryna nie zastapi dextrozy czyli nie zastapi węgli.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BARDZO POTRZEBNA RADA DLA POCZĄTKUJĄCEGO!!!
dokladnie o to mi sie rozchodzilo. tak samo sprawa wyglada z glutamina, bcaa, gdzie ww rowniez polepszaja transport, i nie mozna dlatego skreslac tego suplementu. chociaz i do kreatny ma rowniez swoje plusy wiec jak ktos kupuje ww do cyklu to tez nie straci napewno tylko ze jest to juz rozpatrywane pod innym kątem niz jako polepszenie wchlaniania. raczej kosmetyka typu:
- zwiekszenie w miesniach ilosci magazynowania na skladniki odzywcze (insulina),
- szybszy transport substancji do miesni,
- czy nawet zwiekszenie kalorycznosci w diecie
- lub zrodlo energii.
dlatego laczenie bialka, czy czegos innego ma takie znaczenie z ww bo insulina zwieksza mozliwosci magazynowania i przyspieszy transport a wiec wtedy szybciej i wiecej waznych skladnikow dotrze do naszych miesni :) (ryzyko dlatego wiekszego lapania fatu bo i fat sie moze odlozyc jesli wiecej magazynujemy)
wiec niemam nic do ww z kreatyna tylko czy bez nich czy z nimi, kreatyna dotrze do swojego miejsca przeznaczenia wiec wplywu na nia wiekszego niema tylko raczej kosmetyka jak szybszy transport - wazne np jak ktos cwiczy rano i chce zeby porcja na czczo dotarla do miesni przed treningiem a nie krazyla po organizmie na treningu. lecz to ze insulina zwieksza dostepnosc miejsca w miesniach jest juz nie oceniona do innych supli bo przy kreatyne i tak organizm nie wchlonie wiecej niz 10g wiec to istotne tu nie jest
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024