Skocz do zawartości


Tauryna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_assassin_*

Guest_assassin_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Tauryna
Szykuje się do redukcji z TBE i chciałbym zachować możliwie jak najwięcej mięśni, dlatego zakupiłem taurynę - chodzi mi o jej działanie antykataboliczne. I tu pojawia się moje pytanie: ile jej brać i o jakich porach - przed treningiem, czy po?

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tauryna
tauryna owszem antykatabolikiem jest ale nie zepchnie ona nigdy takich antykatabolikow jak bcaa, glutamina, hmb. przydaje sie na redukcji owszem z kilku powodow ale jesli chcesz zachowac jak najwiecej to slabo wybrales. dawka to rano 30 min przed posilkiem 1g-1,5g, po treningu 1g-1,5g tauryny
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_assassin_*

Guest_assassin_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Tauryna
Źle sformułowałem swoją wypowiedź i rzeczywiście to wygląda tak, jak bym nie wiadomo czego oczekiwał od tauryny.
Joks co do dawkowania, które podałeś, to czy nie lepiej będzie rano po prostu zapodać jakiś posiłek bogaty w białko niż czkać dodatkowe 30 min po kilkugodzinnym stanie katabolizmu? Może lepiej będzie wziąć taurynę 45 min przed treningiem? Możesz zapodać lina do jakichś badań potwierdzających podany przez Ciebie sposób suplementacji? Pytam, ponieważ większość producentów podaje dość skromne wskazania dotyczące stosowania tego suplementu, a praktycznie ile osób, tyle sposobów przyjmowania tauryny i nie wiem już który jest najbardziej odpowiedni (efektywny).
Wiem, że są jeszcze inne antykataboliki, jednak za tauryną przemawia jej cena. Czy jest sens aby na redukcję trwającą powiedzmy miecha dołożyć glute extreme Trec’a 200g – czy 6g dziennie glutaminy pozwoli utrzymać mięśnie (wiem, że im więcej tym lepiej ale fundusze nie pozwalają)?

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tauryna

Joks co do dawkowania, które podałeś, to czy nie lepiej będzie rano po prostu zapodać jakiś posiłek bogaty w białko niż czkać dodatkowe 30 min po kilkugodzinnym stanie katabolizmu?

rano po nocnej glodowce oraz po treningu organizm chlonie wtedy bardzo szybko skladniki odzywcze a wiec jest to najlepsza pora na zastosowanie wielu odzywek np. takze i kreatyny. rozchodzi sie takze o natychmiastowe powstrzymanie porannego katabolizmu po kilku godzinach snu, a zanim bialko z posilku strawisz zeby te uwolnilo aminokwasy do krwioobiegu to poczekasz sobie troszke :)

Możesz zapodać lina do jakichś badań potwierdzających podany przez Ciebie sposób suplementacji?

chociazby obszerny art na temat tauryny napisany przez Sławka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
schematy dawkowan masz na samym dole

Pytam, ponieważ większość producentów podaje dość skromne wskazania dotyczące stosowania tego suplementu

bo tu niema co filozofowac jak pisalem wyzej na czczo, po treningu sie najszybciej wchlonie oraz max dawka dzienna ~3g

Czy jest sens aby na redukcję trwającą powiedzmy miecha dołożyć glute extreme Trec’a 200g – czy 6g dziennie glutaminy

glutamina to najlepszy antykatabolik, bardzo duze jej ilosci tracone sa po treningu i wtedy organizm musi zabrac bialko by wytworzyc sobie glutamine, oraz nawet i wieksze zapotrzebowanie na glute objawia sie w okresie przed snem gdyz wykorzystują glutamine wtedy najwazniejszy organy typu mozg,nerki,jelita itd
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024