Skocz do zawartości


Zdjęcie

Barki zmiana planu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Barki zmiana planu
Elo, elo :D

Chce zmienic plan, do tej pory robilem tak:

1. Wyciskanie sztangi zza karku w szerokim chwycie 3 serie (progresja) 12,10,8 powt.
2. Unoszenie sztangielek bokiem stojac 3 serie 12,15 powt. (to mozna by wyje.bac, nie przepadam za tym, nudzi mnie to cwiczenie i nie daje satysfakcji)
3. Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tulowia 3 serie 15 powt. (wykonuje to cwiczenie siedzac z nogami wysunietymi do przodu i sztangielki unosze spod nog do gory, tak jak arnold :D)
4. Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 3 serie 12,10 powt. (szeroki chwyt)

Dodam tylko, zeby nie ruszac 1 cwiczenia w planie, bo mi sie podoba :D, to samo z 4 ewentualnie kolejnosc moge zmienic.

Moze cos takiego:

1. Wyciskanie sztangi zza karku w szerokim chwycie 3 serie (progresja) 12,10,8 powt.
2. Naprzemienne unoszenie sztangielek przodem w staniu 3 serie 12 powt. (tutaj moge tez wyciag zastosowac i linka sie pobawic :D)
3. Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 3 serie 12,10 powt. (szeroki chwyt)
4. Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tulowia 3 serie 15 powt.

Jak widac nie chce przewracac mojego planu do gory nogami, tylko w zasadzie wyje.bac 1 cwiczenie, ktore mnie denerwuje i meczy, niby to takie dobre, ale mi cos nie podchodzi...

Czekam na opinie :D
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki zmiana planu
ja bym dal 3 cwiczenia. barki sa podzielone jakby na 3 czesci. przod tyl i srodek

na czesc przednia najbardziej działaja wszystkie wyciskania sztang i hantli, bez roznicy czy zza glowy czy z klaty, oraz podciaganie wzdloz tulowia

na czesc boczna dzialaja unoszenia hantli i podciaganie sztangi wzdloz tulowia

na tylna unoszenie w opadzie, czesciowo tez podciaganie wzdloz tulowia

i z tych cwiczen wybieralbym po 1 na kazdy akton.

proponowalbym tak (wykonywane w takiej kolejnosci)
1. podciaganie wzdloz tulowia 4 serie. progres - to cwiczenie rozgrzeje dobrze wszystkie aktony barkow
2. unoszenie hantli na boki 4 serie progres ( wykonywane duzym ciezarem ) w tym cwiczeniu nie chodzi o to zeby podniesc jak najwyzej hantle ale zeby napiecie miesniowe bylo jak najwieksze.
3. unoszenie w opadzie - 4 serie progres.

nie ma wyciskania
dlatego ze przod barkow pracuje zawsze bardzo mocno przy klacie.



takim zestawem nie zbudujesz moze olbrzymiej sily w wyciskaniu sztangi czy hantli ale trenujesz chyba bodybuilding, a nie trojboj silowy.


dziekuje
  • 0
Anglia

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki zmiana planu

nie ma wyciskania
dlatego ze przod barkow pracuje zawsze bardzo mocno przy klacie

tak samo dzieje sie z tylem ktory pracuje przy plecach ale osobiście wolalbym dac podstawowe cwiczenie na barki jakis rodzaj wyciskania sztangi. bo robiac klatke w poniedzialek a barki w czwartek czy piatek to juz przody odpoczna ktore angazuje glownie lawka skosna przy klacie 45 stopni. wiec dalbym wyciskanie kosztem unoszenia w opadzie bo robiac odpowiednie cwiczenia na plecy i tak rozbudujemy tą czesc barkow a zawsze mozna dorzucic seryjkę tyłow po plecach dla swietego spokoju. a i przy podciaganiu wzdluz tulowia pracuja wszystkie czesci wiec i tyly tez cos popracuja. a jakos nie wyobrazam sobie treningu barkow bez podstawowego cwiczenia na obręcz a z tylami obejsc sie juz mozna dajac je do plecow
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki zmiana planu
ale na przod barkow dziala tez podciaganie sztangi
przod barkow pracuje przy kazdym cwiczeniu na klate, fakt ze in wiekszy skos tym bardziej, ale nawet przy wiciskaniu na plaskiej barki mocno pracuja


dlatego imo wyciskanie mozna olac
  • 0
Anglia

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki zmiana planu
z przodem masz niewątpliwie racje nie raz ktos robi wyciskanie zza karku i z klatki na jednej sesji w nadziei ze cos sie ruszy. a to zbyt mocne obciazenie dlatego przesadzac nie mozna. ostatnio nawet spotkalem sie z fajnym artykulem ze nawet po klacie nie zaleca sie na triceps poreczy, waskiego itp cwiczen bo mimo woli tam tez pracuje klatka i moze to doprowadzić do jej przetrenowania mimo ze cwiczymy trica
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki zmiana planu
nom tu to racja z tym tricepsem
ja nawet na jednym treningu nie robi klatki + triceps ani plecy + biceps

wyciskanie z klatki i zza glowy dziala praktycznie tak samo i robienie ich razem mija sie z celem
  • 0
Anglia

Mazuro13
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport i inne :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki zmiana planu
Szeregowiec Ryan - Jaki masz staż treningowy oraz jaki ma być cel treningu ( podejrzewam, że chodzi o zwiększenie masy :) ) ?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024