Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie natury turystycznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Morgoth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie natury turystycznej
Taka hipotetyczna sytuacja:
Wyjeżdżam np. w góry na dwa dni, nie chcę obciążać plecaka całym zapasem kreatyny i dekstrozy. Czy mogę zrobić sobie napój dzień wcześniej i w jakiejś buteleczce przetrzymać go do następnego dnia? Chodzi o to czy kreatyna będzie dalej działać, czy też może po wymieszaniu jej z wodą trzeba od razu wypić?

Może trochę głupi problem, ale nie uśmiecha mi się branie w góry dodatkowego pół kilo i potem odmierzanie pożądanej dawki w warunkach polowych :P
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
niestety nie bedzie dzialac i wypijesz tylko sama kreatynine. 2 dni to tylko 2x porcje z rana wiec odmierz sobie w jakis sloiczek i zabierz ze soba...
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Morgoth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
tak zrobie, dzieki :)
  • 0

Morgoth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
aha, jeszcze jedna sprawa - ale porcje kreatyny w proszku z porcją dekstrozy mogę przetransportować w jednym pojemniku? czy nie można tego mieszać?
  • 0

piterson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 534 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka jakos ;d
  • Zainteresowania:sport(y)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
do kazdej porcji kreatyny ( 5gram) dajesz 40g-45g dextrozy. Mozesz to razem w jednym sloiku wziasc...
  • 0

Morgoth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
a jeżeli mam dekstrozę na której jest napisane żeby dodawać 10g? mam wierzyć temu co jest napisane czy mimo wszystko brać te 40g? :niepewny:
  • 0

Blackzone
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:siłownia
  • Zainteresowania:[][][]-----[][][]

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
piterson chyba coś pomylił. Chyba najbardziej optymalna dawka do 5g kreatyny to będzie jakieś 15-25g Dekstrozy
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
nic nie pomylil dextro mozna dawkowac w takiej ilosci bo te pare g to go nie porobi (nie spowoduje wyrzutu insuliny). niestety autor tematu nie wypelnil profilu i nie podal swojej wagi ;/ wtedy mozna byloby optymalnie dobrac dla niego dawke
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
nie warto brac dextrozy z kreatyna
  • 0
Anglia

kololoko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:martial arts

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej

niestety nie bedzie dzialac i wypijesz tylko sama kreatynine.

czy taksamo reaguje jabczan kretyny czy tez jablczan etylu estreru kreatyny ?
  • 0
Dwie tabletki kretki dla ładnej sylwetki.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie natury turystycznej
Zapewne etyl lepiej chroni cząsteczkę kreatyny przed przemianą do kreatyniny, aniżeli jabłczan. etyl sprzęga cząsteczkę kreatyny z jakąś inną molekułą organiczną – alkoholem lub kwasem. powstają wtedy estry kreatynowe – np. ester etylowy. w efekcie sprzęgania jej z kwasem – amidy – powstaje np. jabłczan. Można też podwójnie zabezpieczyć jej cząsteczkę, na co przykładu dostarcza ester etylowy jabłczanu. ale przemianę kreatyny do kreatyniny ogranicza np niska kwasowość środowiska a wiec trzymajac 1 dzien w wodzie te formy kreatyny napewno nie beda juz takie jakbys wypil je odrazu mimo ze sa o niebo lepiej zabezpieczone. tylko ka w reklamach i wykresach ukazuje zerowa przemiane do kreatyniny w srodowisku wodnym ale napewno tez to podkoloryzowane jest
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024