Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy z doborem i dawkowaniem ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

kysio
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomocy z doborem i dawkowaniem ....
Mam pytanie odnoscnie trnigow i suplementacji. W internecie jest tyle informacji czesto sprzecznych ze nie wiem w co moge wierzyc. Moim celem jest budowa masy mięśniowej. Słyszałem że powininej prezyjmować 5g węglowodanów i 2g białka dowbowo na każdy kilogram masy ciała. Czy to prawda ? Natomiast po treningu powinienem wziąść tegoi tego podwójną dawkę.
Słyszałem też że po treningu powinienem zjeść duży posiłek a pól godziny po nim białko. Więc jak to jest ?

Czy są jakieś odżywki któte łączą w sobie węglowdany i białko bym mógl je przyjąć po treningu ?
Jakie odżywki i jak je dawkować możecie polecić z doświadczenia w dni noramalne i teningowe ??

Z góry dzięki za pomoc :)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy z doborem i dawkowaniem ....

Słyszałem że powininej prezyjmować 5g węglowodanów i 2g białka dowbowo na każdy kilogram masy ciała

srednio przyjmuje sie przy budowie masy 5-6g ww i 2,5g bialka. jednak wszystko zalezy takze od budowy ciala i przemiany materii ci ktorym ww latwo odkladaja sie w tluszcz na masie ogranicza ilosc ww do np 4g

Natomiast po treningu powinienem wziąść tegoi tego podwójną dawkę.

przyjeto po treningu 50g carbo i 30g bialka. niema co przekraczac tych wartosci bo organizm wiecej bialka w jednej porcji nie przyjmie i nie ma co powodowac niepotrzebnych wyrzutow instuliny. bo teraz niestety coraz czesciej czytam ze takie cos odbija sie na zdrowiu dlatego dawka 50g jest jak najbardziej bezpieczna

Słyszałem też że po treningu powinienem zjeść duży posiłek a pól godziny po nim białko

dzieje sie to tak ze jesli po treningu przyjmiesz same bialko bez ww to je zmarnujesz...bialko ma to do sobie ze orpocz roli budulca moze rowniez dostarczac energii a po treningu masz uszczuplony jej zapas (glikogenu) i jesli nie przyjmiesz ww np z carbo a wezmiesz same bialko to organizm wykorzysta je na odbudowe glikogenu. dlatego musisz zadbac o dostarczenie ww po treningu.

Czy są jakieś odżywki któte łączą w sobie węglowdany i białko bym mógl je przyjąć po treningu ?

są i to cala masa, dla hard gainerowcow czyli tych co maja problemy z nabieraniem masy gainery o roznych proporcjach bialka do ww glownie stosunek 3:1 oraz dla osob ktore sie latwiej zatluszczaja ww są bulki stosunek ww do bialka 50:50

Jakie odżywki i jak je dawkować możecie polecić z doświadczenia w dni noramalne i teningowe ??

takie cos dobiera sie indywidualnie jesli szybka przemiana materii to np gainer z duza iloscia ww np vitalmax jesli szukasz czegos gdzie masz wiecej bialka w porcji np mass xxl. dawkujesz wedlug brakow z diety bo tak na ślepo to nie wiadomo czy za malo czy za duzo :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024