Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobrze rozpisane?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Dobrze rozpisane?
Chcialem sie dowiedziec czy dobry jest taku uklad partii w poszczególne dni
1. Poniedziaełk klata+biceps
2. Wtorek barki+triceps
3. Środa plecy+nogi
4 Czwartek klata+biecps
5.Piatek barki+triceps
6.Sobota wolne
7.Niedziale wolne


Tak doradzil mi mój kolega, który cwiczy juz od ponad 18 lat :P
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

Tak doradzil mi mój kolega, który cwiczy juz od ponad 18 lat

to niech sie rzuci z mostu :rotfl: i przestanie opowiadac glupoty jesli poczatkujacy jestes to wpierw act a pozniej

pon klatka + tric
sr plecy + bic
pi nogi + barki

jesli bardziej zaawansowany to:
pon klatka + bic
wt bic
sr wolne
cz barki + tric
pi plecy
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
Cwicze juz ok 17 miesiecy. Jak on mi powiedzial, zebym cwiczyl tym sposobem (ok. 2 tyg temu) to zauwazylem poprawe sily, wytrzymalosci i przytylem troche
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
po twoim profilu wnioskuje ze treningi miales nie za ciekawe a 17 miesiecy to duzo czasy. wklej caly swoj trening. a te polaczenie partii shitowe i zdania nie zmienie :P
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
Poniedzialek/Czwartek(zamiast skosu w dól skos w góre)
Klatka:
Lawka plaska 12/10/8/6
Skos w dól/góe 12/10/8/6
Rozpietki 12/10/10/8
wyciskanie skos dól/góre 12/10/8/6

Biceps:
Uginanie przedramion z hantlami 12/10/8/6
Uginanie przedramion ze sztnaga lamana 12/10/8/6
Uginananie przedramino z drazkeiem na wyciagu 12/10/8/6
Ugianie przedramion z hantlem na modlitewniku 12/10/8/8

Wtorek/Piatek:
Barki:
Wyciskanie sztangi zza karku 12/10/8/6
Wyciskanie hantli zza karku 12/10/8/6
Wznosy hantli bokiem 12/10/8/7-5
Unoszenie hantli w opadzie 12/10/8/6

Trcieps:
Pompki na porczeach 4*15
Francuksie wyciskanie sztangi 12/10/8/6
Sciaganie drazka górnego wyciagu 12/10/8/6
Super serie sciaganie linek górnego wyciagu + tygrysie pompki 4*max

Środa:
Plecy:
Podciaganie w szerokim uchwycie 2*max
Podcignie sztangi w opadzie 12/10/8/6
Sciagnie górnego wyciagu w waskim uchwycie 12/10/8/6
Przyciaganie dolnego wyciagu (wioslowanie)12/10/8/6
Szrugsy 15/13/10/10/8

Nogi:
Przysiady ze sztanga 12/10/8/8
Wypychanie na suwnicy 12/10/8/6
Wyprosty nóg 12/10/8/6
Zginanie nóg 12/10/8/6
Wspiecia na palce 16/13/10/8
Wspiecia na palce stojac na jednej nodze z hantlem w reku 16/13/10/8

Tak wyglada moj trening

Mi sie wydaje, ze nie przytylem za duzo bo tylko 13 kg, ale uroslem jakies 9cm, w rece poszlo mi 8cm reszty nie pamietam. W 17 miesiecy nie stane sie jakis super wielki biorac pod uwage to, ze jeszcze rosne i mój organizm duzo zuzywa energi wlsanie na ten proces :):):)
  • 0

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
to ze zuzywa energie na wzrost to jest takie pierolenie kotka za pomoca młotka

czy organizm zuzywa wegle lub bialko lub tluszcze na wzrost? wg mnie nie ;o
  • 0

Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

to ze zuzywa energie na wzrost to jest takie pierolenie kotka za pomoca młotka

czy organizm zuzywa wegle lub bialko lub tluszcze na wzrost? wg mnie nie ;o


Weglowodany i tluszcze to główne skladniki energetyczne głównie tłuszcze. Białka natomiast sa wykorzystywane do budowy nowych komórek...
Chyba opusciles kilka lekcji biologii..
I jescze jedno jak nie zuzywa białek na wzrost to z czegosa twoje miesnie? Z waty?
  • 0

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
gdybym mial stare archiwuim gg to wkleilbym wypowiedz Joksa ze WW / Bialko / TLU nie jest zuzywane do wzrostu .

kosci sa zbudowane z wbt?
  • 0

Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

gdybym mial stare archiwuim gg to wkleilbym wypowiedz Joksa ze WW / Bialko / TLU nie jest zuzywane do wzrostu .

kosci sa zbudowane z wbt?


A co kosci tylko rosna? Na ten proces tez jest zuzywana energia pochodzaca z roznych zrodel...
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

to ze zuzywa energie na wzrost to jest takie pierolenie kotka za pomoca młotka

dobra odpowiedz :D jakoms napewno zuzywamy no ale bez przesady, energie zuzywamy nawet siedziac czy spiac...a wzrost to przeciez panowie płytki wzrostowe kosci, przysadka itd. i jesli twoja teoria jest prawdziwa o energii i wzroscie to mi powiedz czemu wczoraj widzialem dziewczynke moze ze 140 cm a gruba jak bal :D a po dostarczaniu tylu wegli i tluszczy co ona pewno je to chyba powinna miec ze 2 metry :rotfl: a tak niestety nie jest :hyhy: ze osoby ktore dostarczaja duzo energii nie sa wyżsi od innych. wzrost to uwarunkowanie genetyczne i tyle :padam:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
Wzrost to uwarunkowanie genetyczny tylko, gdybys mial zapisane w genach, ze bedzie mial 2 metry a nie dostarczal bys odpowiedniej ilosci energi to nie osiagnal bys takiego wzrostu.
Ale nie rosna przeciez same kosci. Miesnie tez rosna a na ich budowe sa zuzywane bialka.
A co do tej dziewczynki to moze byla gruba tylko dlatego,ze rodzicie nie karmili jej tylko paśli jak prosiaka...
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

Wzrost to uwarunkowanie genetyczny tylko, gdybys mial zapisane w genach, ze bedzie mial 2 metry a nie dostarczal bys odpowiedniej ilosci energi to nie urósl bys do takiego wzrostu.

wyjasnie ci to w najprostszy sposob jaki potrafie...osoba otyla je bardzoo duzo ma wielka nadwyzke energii ktora odklada sie w tluszcz. i ta energia nie przeklada sie na wzrost!osoba wysoka jest szczupla je o wiele mniej niz osoba otyla a wiec mi deficyt kcl (dostarsza o wiele miej energii niz potrzebuje organizm) a mimo tego rosnie!...dlatego nie raz na wysokich szczuplych mówi sie poprostu "nie jadki" bo zjedza dwa- trzy posilki i rosna w gore mimo takiej malej ilosci kcl z diety. wniosek ? nie energia jest tu najwazniejsza...
inny przyklad...
jesz codziennie, a wiec codziennie dostarczasz bialka,tluszczow, wegli. sprawdzasz wzrost po 7 dniach. i co pokazuje linijka ? mozna powiedziec nic!bo wzrost nie jest tak szybkim czynnikiem ze w przeciagu kilku dni urosniesz!a natomiast codziennie nadyzki energii odkladaja sie w mase i moge cie zapewnic ze po 2 tygodniach nadwyzki kcl wchodzisz na wage i wazysz wiecej a wzrost przez ten czas bedzie prawie nie zauwazalny. a wiec kolejny wniosek! mase budujemy szybciej niz rosniemy!dlatego tez widac dzieci w przedszkolu ktore sa grubsze niz wyzsze...nadal uwazasz ze na twoj wzrost poszly wszystkie posilki i dlatego nic nie urosles w miesnie?

to ze nie zbudowales wiekszych miesni wynika z podstawowych bledow.
1. brak indywidualizacji treningu pod budowe ciala (ekto,endo,mezo)
2. brak zapewne nadywzki kcl ktora jest tak potrzebna do budowania masy,a nie wzrostu!
3. brak celowego roztrenowania przez te 17 miesiecy i napewno regeneracji
4. przetrenowanie
5. brak urozmaicenia treningowego. (czy zmieniasz cwiczenia na biceps,triceps chociaz co 2 tygodnie?)
6. czy zmieniasz polaczenie partii ? co 3 miesiace i robisz regeneracje
7. czy dajesz odpowieni czas na regeneracji miesnia (odpoczynki miedzy kolejnymi treningami oczywiscie sklada sie na odpoczynek rowniez ilosc serii i ich intensywnosc)
8. tryb zycia no i multum innych czynnikow ktore wplywaja na to ze nie urosles
9. czy wprowadzales rozne metody treningowe (wstepne zmeczenie miesnia, powtorzenia oszukane)
10. czy przeprowadzales hst ?

reasumujac twoje treningi byly na pewno nie przemyslane i monotonne i to jest przyczyna braku postepow. a pozniej zerkne na trening bo musze teraz mykac sprawe zalatwic :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

dlatego tez widac dzieci w przedszkolu ktore sa grubsze niz wyzsze...


o mnie tak mowią wlasnie.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
tak szybko zerknalem okiem...coz po 4 cwiczeniach na biceps i triceps nie mozna spodziewac sie wielkich rozmiarow :D nalezy zrozumiec ze w kulturystyce mniej znaczy lepiej...masz tylko pobudzic miesnie do wzrostu by te w nocy zregenerowaly sie (naprawialy wlokna i przez to miesnie rosly) a nie katowac je w ten sposob by do nastepnego treningu nie mogly sie zregenerowac (w pelni odbudowac) co prowadzi do zamknietego kragu ze nigdy sie nie zregeneruja i w konsekwencji jestes przetrenowany :) . barki tam samo przeciazone. pozatym po klacie nie mozna cwiczyc na nastepny dzien barkow bo te sa slabsze tak samo jak i tricepsa. a gdy miesien jest slabszy nie zalozysz tak duzego ciezaru jaki byc zalozyl za np 4 dni. a nalezy wiedziec ze czym wiekszy zakldasz ciezar tym wiekszy bodziec na miesnie i te lepiej rosna...to takie szybkie wnioski po twoim treningu i juz wiesz czemu nie rosniesz ;) nie zauwazylem w nim tez zadnych nowinek typu regresja, superserie itd. ktore powinienes wprowadzic by miesnie odczuly nowy bodziec...i temat wzrostu uwazam za wyczerpany :D, jak masz jakies pytania odnsonie treningu pisz...
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
Kto powiedzial, ze nie nabralem masy? Moze malo przytylem, ale widac wszystkie miesnie i to dobrze, bo nie jestem osoba gruba i u mnie w rodzinie nie ma osob grubych.
I tam zauwazylem, ze cos napisales o kulturystyce. ja nei chcem zostac kultuysta mi zalezy glownie na sile. I patrzac na twoj staz (jezeli jest aktualny) 36 miesiecy to wydaje mi sie, ze moj kolega wie lepiej od Ciebie (poniewaz jest wiekszy,silniejszy i ma wiekszy staz niz Ty).
Mysalelm, ze te forum jest troche lepsze pod wzgledem zamieszczanych tu odpowiedzi,a le po wypowiedziach Konia, który w moich oczach jest koompletnie tepy i chyba skonczyl podtsawówke i nie wie nic o procesach zachodzacych w jego organizmie.
  • 0

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?
ja wiem ze w moim organizmie zachodza procesy gnilne i dlatego jak prukam to smeirdzi

poza tym dobrze ci odpowiedzialem ze nie potrzeby WBT na rozzwoj, Joks takze mnie poparl wiec kolego, jesli Joksa mieszasz z błotem (a nawet z koniem), glowny autorytet tego forum, to na prawde to forum nie jest dla Ciebie.
  • 0

Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

po twoim profilu wnioskuje ze treningi miales nie za ciekawe a 17 miesiecy to duzo czasy. wklej caly swoj trening. a te polaczenie partii shitowe i zdania nie zmienie :P

17 miesiecy to bardzo krótki okres. Ja nie chciaelm, zeby ktos mi dawal gotowe treningi. Uczylem sie na wlasnych bledach i sam zdobywalem doswiadczenie. Normalnnie zaczelem cwiczyc po uplywie ok 6 miesiecy. Przez okres 6 miesiecy duzo czytalem na temat treningu, rozmawailem z innymi ludzmi którzy juz cwicza sporo lat i teraz wiem mnie wiecej co i jak i stram sie sam ukladac sobie treningi. I zapomnialem dodac, ze przez pierwsze 12 miesiecy nie jadlem zadnych supli ii odzywek. Nie jak inni, ze zapisze sie na silke i odrazu je kreatyne nie wiedzac nawet jak ona dziala i po co ja sie je.

Zapomnialem dodac, ze mój kolega udzielal rad innym na temat treningu i ich wyniki sa bardzo dobre np 18 latek wyciska 160 kg przy wadz ok 85 kg i stazu okolo 3,5roku.
  • 0

Pakee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

ja wiem ze w moim organizmie zachodza procesy gnilne i dlatego jak prukam to smeirdzi

poza tym dobrze ci odpowiedzialem ze nie potrzeby WBT na rozzwoj, Joks takze mnie poparl wiec kolego, jesli Joksa mieszasz z błotem (a nawet z koniem), glowny autorytet tego forum, to na prawde to forum nie jest dla Ciebie.

Jezeli jest autorytetem tzn, ze co on powie to swiete? Czy jak, bo nie rozumiem, przeciez nie wyzywalem go, tylko napisalem swoje zdanie... :cwaniak:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobrze rozpisane?

twoj staz (jezeli jest aktualny) 36 miesiecy to wydaje mi sie, ze moj kolega wie lepiej od Ciebie (poniewaz jest wiekszy,silniejszy i ma wiekszy staz niz Ty).

Zapomnialem dodac, ze mój kolega udzielal rad innym na temat treningu i ich wyniki sa bardzo dobre np 18 latek wyciska 160 kg przy wadz ok 85 kg i stazu okolo 3,5roku.

to niewiem po co tu wszedles...sluchaj sie kolegi :rotfl: ja juz niemam co wiecej dodawac do tematu...imo 160 kg to malo :rotfl: ja cwicze z medalistami polski hehe i ich rady sa napewno cenniejsze mimo mojego stazu 3 lata mam wieksza wiedze niz nie jeden trener w klubie kulturystycznym z ktorymi czasami rozmawialem pracujac w silowni. temat zamykam bo i tak twoj kolega wie lepiej i lepiej ci doradzi wiec sluchaj sie jego
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024