Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący grubas... [kalistenika] czy dobrze zaczynam?


3 odpowiedzi w tym temacie

bochusek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący grubas... [kalistenika] czy dobrze zaczynam?
Witam.

Mam na imie Piotrek, 33lata i od kilku miesięcy jestem na redukcji. Udało mi się zjechac z 109kg do 89kg i w planie chce zjechac do około 75kg.

Chce trenować kalistenike, bo można to robić wszędzie i bez sprzętu.
Ze względu ze jestem słaby, a raczej moja siła od 1 do 10 wynosi minus 2 to zaczynam z PROGRAM 50 PODCIĄGNIĘĆ.

Mój zaplanowany trening:

1. Podciaganie, wg planu 50 ( aktualnie nie podciagne się ani razu, wiec jestem w fazie opuszczania)
2. Pompki na poreczach (nie wiem jak progresowac wiec narazie robie 2 serie po max czyli około 6)
3. Pompki zwykle (wg planu ze strony o podciaganiu)
4. brzuch trenuje na kółku (tez nie wiem jak progresowac i robie 3 serię po 6

I pytania do was:

Czy te 4 ćwiczenia robić co 2 dni czy 1 i 2 jednego dnia a 3 i 4 drugiego dnia i znowu 1 i 2.
Ewentualnie czy pierwsze trzy robić co dwa dni a brzuch codziennie?
Wiem ze jak podejde do ćwiczenia i zrobię mniej niż wcześniej to znak ze organizm miał za mało odpoczynku i zrobię dodatkowy dzień przerwy.
  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący grubas... [kalistenika] czy dobrze zaczynam?

Skoro jesteś słaby i totalnie początkujący to polecałbym Ci robić jakieś podstawowe obwody, natomiast jeśli chodzi o zrzucenie trochę kg to musisz mieć ujemny bilans kaloryczny (bez tego nic nie będzie), ale oczywiście bez przesady, nie licz białka, tłuszczy itp., ogranicz węglowodany i dodatkowo można dorzucić interwały.

Na spalanie tłuszczu pomoże Ci jakakolwiek aktywność fizyczna, basen, bieg

Nie rzucaj się od razu na plan typu 50 podciągnięć, przygotuj swoje stawy. Jeszcze napisz, czy zależy Ci na wytrzymałości, czy sile.


Użytkownik Kurosaki edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


bochusek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący grubas... [kalistenika] czy dobrze zaczynam?
Co do odchudzania to jak narazie nie mam z tym problemu,waga z tygodnia na tydzień idzie w dół.

Co do mojego planu to:
1. Podciaganie (zero razy) wiec moje treningi polegają na opuszczanie się. Czyli jestem w pierwszym punkcie planu na podciaganie.

2. Pompki na poreczach (6 razy) znalazłem program na androida jak progresowac wiec idę wg planu.

3. Pompki (zwykłych nie robilem jeszcze żeby się nie zniechęcić, zaczynam od tych na kolanach by jakoś zacząć).

4. Brzuch robie codziennie 5x6 bo od czegoś trzeba zacząć. Czytałem że jak się mocno nie katuje brzucha to można codziennie.

Do końca listopada zamierzam trenować lekko bez ciśnienia na progres. Aby zmusić się do systematycznego trenowania i aby minęły pierwsze zakwasy.
  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący grubas... [kalistenika] czy dobrze zaczynam?

Dodaj do tego progresje do mostków.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.




Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024