Skocz do zawartości


Moja dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Moja dieta
Teraz jem mniej więcej tak:
4 kanapki z szynką w szkole, czasem jakieś frytki, baton czy pączek

ok. 16-17 w domu najczęściej mięso z kurczaka, ziemniaki/frytki, ogórki i jakaś zupa (dzisiaj zważyłem i wyszło 0,5kg, z czego większość to mięso)

na kolację frytki lub jajecznica z 5-6jajek, lub tosty z szynką i serem żółtym


Co najlepiej wywalić, co jeść o innej godzinie, czego jeść mniej, czego więcej? (jak czytam te wszystkie poradniki to aż mi łeb pęka i sam tego ni ... nie dam rady wymyśleć)

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
Co jeść śmiało a czego unikać.


Białko:

Co jeść
ryby (najlepiej mórz północy),jajka (cale lub białka, polecam cale),drób (szczególnie piersi kurze i indycze),wołowina, soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a dietę trzeba urozmaicać),chudy nabiał,odzywki białkowe, cielęcina,dziczyzna,chude wędliny dobrej jakości

Czego unikać
wieprzowiny, podrobów,tanich wędlin(kiełbasy, parówki)

Nie ruszać
Konserw mięsnych jakichkolwiek

Węglowodany:



Co jeść
Warzywa, owoce, płatki,otręby, ryz brązowy, kasze,glukoza, miód, ryz preparowany, Carbo, chleb razowy



Czego unikać
jogurtów słodzonych, słodyczy,wypieków,dżemów

Nie ruszać
białego chleba, bułek, serków słodzonych, cukru stołowego


Tłuszcze:


Co jeść
Tran, oliwę z oliwek, olej lniany, siemię lniane, żółtka jaj, avocado, tłuste ryby północnych mórz

Czego unikać
Tłuszczu zwierzęcego nasyconego

Nie ruszać
transizomerów, czyli margaryn, smażonych pokarmów(zbyt długo),olejów rafinowanych


5-6 posilków w odstepie 2-3h

wywal fytki!

na forum masz diety, poszukaj, jest dla twojej wagi
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
To ja bym tak spróbował np.:

godz.6.50
Mleko z płatkami owsianymi

8-15 w przerwach pomiędzy lekcjami kanapki z szynką

16.30 Kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, może ryż czasem

19.30 Jajka

22.30 Jak nie wygląda na to, że niedługo zasnę to... tosty z szynką i serem żółtym?

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta

co jeść o innej godzinie, czego jeść mniej, czego więcej?

w skrocie bo mikolaj nie odpisal na to pytanie, z rana wiecej bialka, pozniej popoludnie to juz wegle, podczas godzin wieczornych kolacja rowniez sklaniamy sie ku bialkowi - tunczyk,twarog
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
Godz, Białk., Tł., Węgl.

Dołączona grafika

Tak sobie policzyłem to co napisałem post wcześniej, i co?

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
B:2g/1kg masy
W:5-6g/1kg masy
T:1g/1kg masy

wiec troszke Ci brak, zredukuj sobie to
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


GośćGuest_Plum_*

Guest_Plum_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
To, co podałeś, to przelicznik dzienny? Jeśli tak, to mi barkuje węglowodanów zdecydowanie.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
tak dzienny, mozesz dokupic odzywke carbo i uzupelniac nia diete lub wrzucic np ryz,makaron by dociagnac wiecej wegli
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta

z rana wiecej bialka, pozniej popoludnie to juz wegle, podczas godzin wieczornych kolacja rowniez sklaniamy sie ku bialkowi - tunczyk,twarog

hmmm z tym bialkiem to tez tak jest niedokonca Joks, tu musi byc profil szybko wchlanialnego i odrobina przedluzonego typu albuminy jaj
bialko z rana moze napedzic metabolizm, dlatego rano raczej stosuje sie wyrownana ilosc ww(sklaniajac sie ku ich przewadze)do b,czesto spotykane jest rowniez przedtreningowe ladowanie aminamim,wieczor bialko ostatni posilek bialko o przedluzonym profilu wchlaniania;)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta

To, co podałeś, to przelicznik dzienny? Jeśli tak, to mi barkuje węglowodanów zdecydowanie.

Co jeść śmiało a czego unikać.







Białko:

Co jeść
ryby (najlepiej mórz północy),jajka (cale lub białka, polecam cale),drób (szczególnie piersi kurze i indycze),wołowina, soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a dietę trzeba urozmaicać),chudy nabiał,odzywki białkowe, cielęcina,dziczyzna,chude wędliny dobrej jakości

Czego unikać
wieprzowiny, podrobów,tanich wędlin(kiełbasy, parówki)

Nie ruszać
Konserw mięsnych jakichkolwiek

Węglowodany:



Co jeść
Warzywa, owoce, płatki,otręby, ryz brązowy, kasze,glukoza, miód, ryz preparowany, Carbo, chleb razowy



Czego unikać
jogurtów słodzonych, słodyczy,wypieków,dżemów

Nie ruszać
białego chleba, bułek, serków słodzonych, cukru stołowego


Tłuszcze:


Co jeść
Tran, oliwę z oliwek, olej lniany, siemię lniane, żółtka jaj, avocado, tłuste ryby północnych mórz

Czego unikać
Tłuszczu zwierzęcego nasyconego

Nie ruszać
transizomerów, czyli margaryn, smażonych pokarmów(zbyt długo),olejów rafinowanych
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta

bialko z rana moze napedzic metabolizm, dlatego rano raczej stosuje sie wyrownana ilosc ww

to weglowodanami chcesz powstrzymac katabolizm z samego rana :rotfl: ?

wieczor bialko ostatni posilek bialko o przedluzonym profilu wchlaniania;)

owszem ale nie ciagle twarog bo ten zaszkodzi i na noc najlepiej dawac glute lub jakies bialeczko uniwersalne, ewentualnie zwykle wpc z oliwa z oliwek dla wydłużenia wchlanialnosci
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta

to weglowodanami chcesz powstrzymac katabolizm z samego rana :rotfl:

rano raczej stosuje sie wyrownana ilosc ww do b

;)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta

bialko z rana moze napedzic metabolizm

mi sie rozchodzilo o to ze metabolizm przyspiesza rowniez trening,ostre przyprawy,nienasycone tluszcze np z ryb morskich i wiele innych rzeczy a jednak rosniemy mimo tego...a wiec nie widzialem przeciwskazan by dawac je rano :) zwlaszcza ze znajduje sie ono w kazdej rozpisce suplementacyjnej kulturystow albo przed sniadaniem lub po (i tu jest raczej pies pogrzebany jak lepiej wiec chetnych zapraszam do dyskusji jaka forma jest lepsza) a ze bialko przyspiesza metabolizm to jest rzecz normalna bo robi to poprzez budowanie miesni a wiec nie tylko rano :) a zeby przyspieszyc ogulnie metabolizm o kilka procent bialkiem to musi byc jego nadwyzsza
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
ja sadze ze bialeczko zaraz po przebudzeniu mozna sieknac a pozniej po nim jakies sniadanko ew sniadanko+carbo w celu uzupelnienia tez wegli. osobiscie na mnie ranne bialeczko dobrze oddzialywalo tylko trza tez uwazac na zoladek bo moga wystapic biegunki. ja jestem za braniem bialka rano ew jak ktos nie ma czas to razem ze sniadankiem no chyab ze sniadanko jest obfite w bialko;]
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
te bialko rano to jest zmorą moich snow hehe bo nigdy nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi...niby stosowanie rano szybkowchlanialnego bialka od razu powstrzyma katabolizm i tak np bcaa czyli juz jego strawiona forme stosujemy tez po przebudzeniu ale z drugiej strony zwolennicy brania po sniadniu tlumacza ze do bialka sa rowniez potrzebne weglowodany i daja po sniadaniu i mowia ze takie cos nie przyspiesza metabolizmu jak na czczo. jak to jest to chyba nigdy sie nie dowiem :rotfl: bo w rozpiskach widze wszelakie schematy :rotfl: a temat ze bialko potrzebuje weglowodanow musialby byc bardziej rozwiniety przez kogos bo przeciez z tego co wiem to bialko tez tak szybko sie nie wchlonie (1,5h) a wiec te 30 min biorac je na czczo przed sniadaniem roznicy chyba wielkiej nie uczyni. moze ktos mi to wkoncu jakos logicznie wytlumaczy :rotfl: bo jak widac moze to roznie interpretowac...
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
no w suemi do syntezy bialka potrzebne sa wegle a przeciez jak siekne rano naczczo to nie dostarczam wegli... hmmm.. chyba najlpeszym rozwiazeniem jest rano BCAA i pol godziny pozneij albo razem z BCAA gainerek. wtedy dostarczasz i bailko i wegle. to chybajest optymalne rozwiazanie...
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
tak ale z drugiej strony zauwaz ze takie bialka jak wpc nie sa czyste w 100 procentach i zawieraja rowniez wegle to po pierwsze a po drugie jak zjesz 20-30 min pozniej sniadanie to sie nic nie stanie bo zeby uwolnic bialko to ponad godzine czasu potrzebuje organizm i dlatego to jest moja zmora :D bo niemam nigdzie zadnego artukulu na TAK lub NIE bialkowi na czczo lub po sniadaniu lub jego roli w ogule podczas stosowania rano...wiec jak ktos mi to ladnie wytlumaczy lub poda linka to dostanie duchowego SOGA :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
no wlasnei;] dobra rozkmina:) musze pogadac z moim kumpelm moze on cos wymysli:) kurna no teraz nie bede po nocach spal:P
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
serio ja od kilku miesiecy nad tym dzumie hehe nawet przegladalem suplementacje kulturystow i ci rowniez roznie robia ;/ jedni na czczo drudzy do sniadania trzeci kilkanascie minut po sniadaniu. niech ktos uwolni mnie od tej meczarni hehe i da jakiegos linka czy jak :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Moja dieta
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :P
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024