Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening czy moze byc ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

skizzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trening czy moze byc ?
Mam pytanie czy takie polaczenie cwiczen jest odpowiednie i czy nei robie ich z byt duzo tz. cwicze 5 dni w tygodniu i czy to nie jest z byt wiele?

poniedzialek
klatka, tric

wtorek
bic

sroda
barki, nogi

czwartek
wolne

piatek
klatka, tric

sobota
bic

niedziela
plecy

cwicze okolo 3 miesiace nie chodze na silownie tylko jest to trening w domu dodatkowo codziennie cwicze brzuch a6w jestem w 20 dniu :P
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?

cwicze 5 dni w tygodniu i czy to nie jest z byt wiele?

jest za duzo na Twoj staz 3 miesiace wystarczy 3x w tygodniu i nie potrzebnie klata 2x w tygodniu od tego napewno ona nie urosnie a wrecz przeciwnie. zajrzyj rowniez tutaj:
http://www.forum-kul...showtopic=42284

proponuje:

pon klatka tric
sr plecy bic
pi nogi bary

napisz jeszcze ile wykonujesz serii oraz jesli trening w domu to podaj rowniez jakie wykonujesz cwiczenia a my to skorygujemy pod twoj sprzet (podaj czym dysponujesz)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


skizzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
No to tak czytalem ten temat co podales link ale cwiczenie 3 razy w tygodniu jakos malo mi sie wydawalo :P no ale jesli to w niczym nie pomaga bede musial cwiczyc 3 razy w tyg

Co do sprzetu to prawie go nie ma... 2 hantelki 7kg sztanka 30 kg prowizoryczna lawka (na dodatek skosna ale na prosto ewentualnei tez mozna zrobic ) jest to tylko czesc na ktorej sie lezy poczatek opieram na lozko koniec na podlodze albo na lrzesle i juz a przy takich ciezarach jak duysponuje to sztange sobie spokojnie na bok odkladam.


Z gory przepraszam za brak nazw cwiczen tylko tak opisowo przedstawie co robie
Cwiczenia to tak klata to poprostu podnoszenie sztangi na tej mojej "lawce" 10x12x14x16
i rozpietki 2 hantelki po 7 kg 8x10x12x14

biceps no to hantelkami na kolanie 12x14x16x18 noi ta sztanga 8x10x12x14

triceps to podnoszenia hantelki jedna reki za glowy na stojaca, takie jakby popmki tylem

nogi to wznoszenie na palcach ze sztanga i przysaidy ze sztanga tych cwiczen teZ tak okolo 4 serie kazdego od 8-14 powtorzen

na barki to unoszenie boczne tych 7 kg 6x8x10x12
i unoszenie ich za glowy na siedzaco 8x10x12x14

pozniej co tam jeszcze to chyba na plecy jak dobrze pamietam unoszenie w waskim uchwycie sztangi i wioslowanie noi to chybe tyle ciekawe czy sie zorientujecie cos z tym opisow jak nie to zostawcie ten temat i bede sobie jakos tam cwiczyl :P

edit a i jeszcze jedno tak w ogole to cwicze bo chcialem troche sily nabrac to to smiech ze na 17 lat podnosze jakies 30 kg na klatke jak narazie widze postepy bo przytylem juz kilka kilogramow chyba ze 4 noi sily tez mi troche przybylo najgorzej to zmobilizowac sie do tych brzuszkow
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?

cwiczenie 3 razy w tygodniu jakos malo mi sie wydawalo

masz pobudzic tylko miesnie do wzrostu na treningu przez dokonanie urazow włókien. i teraz kluczowa sprawa masz dac im odpowiednio dlugi czas na regeneracje zeby te wlokna mogly sie naprawic beda wtedy twardsze i grubsze przez co wlasnie miesien rosnie. a nie na treningu gdy cwiczysz 5x w tygodniu

2 hantelki 7kg sztanka 30 kg prowizoryczna lawka (na dodatek skosna ale na prosto ewentualnei tez mozna zrobic )


pon klatka + tric
-wyciskanie sztangi na lawce plaskiej 4x
-wyciskanie sztangi na skosie 4x
rozpietki 4x

i teraz zebys mnie dobrze zrozumial. jesli w pierwszym tygodniu jako pierwsze cwiczenie robisz ławke płaska. to za tydzien zrob jako pierwszy skos i tak na zmiane. dalej rozpietki rowniez zmieniaj co tydzien raz na plaskiej raz na skosie

wyciskanie francuskie sztangi do czola 3x
wyciskanie francuskie sztangielek do poziomu uszu 3x
francuz sztangielka jednoracz zza glowy 3x

i teraz ostatnie cwiczenie jak bedziesz silniejszy mozesz sobie zmieniac na prostowanie ramienia w opadzie

sr plecy + bic
podciaganie konca sztangi w opadzie 3x (drugi koniec niech ci ktos przytrzyma, albo wloz w róg sciany albo dociaz, tak zeby sie nie ruszal)
wioslowanie sztanga podchwytem 3x (spinaj łopatki)
wioslowanie sztangielka 3x
martwy ciag lub sklony na "dzien dobry" 3x

uginanie przedramion ze sztanga 3x
uginanie sztangielek na lawce skosnej ze skretem nadgarstkow 3x
młotki nalepiej stac plecami do sciany. system 21 (7 ruchow od dolu ciala do polowy tulowia tak zeby rece mialy kat 90 stopni. pozniej 7 ruchow od głowy do polowy ciala i 7 ruchow pelnozakresowych) i 21 ruchow to dopiero 1 seria a robisz ich 3x

pi barki + nogi
przysiady ze sztanga na barkach 3x
wykroki ze sztanga trzymana na plecach lub ze sztangielkami 3x
wchodzenie na laweczke j/w ze sztanga lub ze sztangielkami 3x
wspiecia ze sztanga lub sztangielkami 3x

wyciskanie sztangi zza karku lub z klatki jak ci wygodniej 3x
unoszenie sztangielek wysoko w gore bokiem 3x
unoszenie sztangielek w opadzie na boki 3x
sztrugsy sztangielkami lub sztanga 3x

jesli jest napisane 4x to robisz 12-10-10-8 powtorzen (dokladasz ciezar) jesli jest napisane 3x to robisz 12-10-8. z czego przy sztrugsach oraz wspieciach robisz w 3 seriach po 15 powtorzen. jakbys nie wiedzial jak wyglada jakies cwiczenie pisz a wysle ci wtedy gify
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?

wyciskanie francuskie sztangi do czola 3x
wyciskanie francuskie sztangielek do poziomu uszu 3x
francuz sztangielka jednoracz zza glowy 3x

zten plan ja buym zmienil
robilbym tak:
wyciskanie francuskie sztangi do czola 4x
prostowanie ramienia w pochyleniu/opadzie nie wiem jak to sie pisze:P hehe ale swietnie wchodiz na tric 3x
pompki na poreczach 3 lub 4 x max

sr plecy + bic
podciaganie konca sztangi w opadzie 3x (drugi koniec niech ci ktos przytrzyma, albo wloz w róg sciany albo dociaz, tak zeby sie nie ruszal)
wioslowanie sztanga podchwytem 3x (spinaj łopatki)
wioslowanie sztangielka 3x
martwy ciag lub sklony na "dzien dobry" 3x


tu mysle ze wszytsko ok jest ale wszedzie dalbym po 4 serie a co do pierwszego cwiczenia to jak masz brame na silce to mozesz tam ja ulokowac, przynajmniej ja moglem;]

pi barki + nogi
przysiady ze sztanga na barkach 3x
wykroki ze sztanga trzymana na plecach lub ze sztangielkami 3x
wchodzenie na laweczke j/w ze sztanga lub ze sztangielkami 3x
wspiecia ze sztanga lub stangielkami 3x


tu mitroszke nie pasuje... przysiady ok wykroki ok ale te wchodzenie na laweczke zamienilbym na cwiczenie: uginanie nog w lezeniu na dwuglowy;]

wyciskanie sztangi zza karku lub z klatki jak ci wygodniej 3x


polecam zza karku.
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
Davidek00, mistrzu mój czyta sie uwaznie posty hehe. on ma tylko sztange i sztangielki wiec nie moze robic pompek na poreczach, uginania nog ani bramy :rotfl: a odnosnie trica jego gniecie 30kg na klacie wiec niewiem czy sztangielka 7kg da dare zrobic prostowanie ramienia w pochyleniu. ale nie zapomnialem o tym cwiczeniu i napisalem ze jak bedzie silniejszy to moze sobie ja zamienic :hyhy: a wiec na przyszlosc wpierw davidku czytamy :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
Joks, oooo;] sorka naprawde soprka ze Cie poprawilem:D:D:D hehe;] nie czytalem wczesiej tylko poprostu zobaczylem ze rzpisales plan to stwierdzilem ze troszke go przejze:P hehe;] dobra juz nie bede sie odzywal:P hehe;] moj blad:) ale odnosnie barkow to polecam zza karku:P chociaz tu cos pomoge;]
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
odnosnie wyciskania zza karku jego staz to 3 miesiace a to cwiczenie jesli sie nie rozgrzeje to moze byc kontuzjogenne. ale nie w tym rzecz bo ja kontuzji nigdy nie doznalem hehe...ale jak sie cwiczy samemu to sztange z klatki jeszcze zrzucisz a z zza karku juz gorzej :rotfl: ale niech robi jak mu wygodniej bo napisalem albo zza karku albo z klatki jak mu bedzie latwiej i spoko mozesz zawsze sie wypowiedziec poprawki zawsze sa mile widziane :D bo modowie tez wszystko wiedzacy nie sa :padam:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
Joks, heheh ja tez ede kiedys modem:DD: mam taka nadzieje chociaz jak dziadek Joks pojdzie na emeryture to ja go zastapie:P
  • 0
Moja malutka:)

skizzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
wyciskanie francuskie sztangi do czola
wyciskanie francuskie sztangielek do poziomu uszu
wioslowanie sztanga podchwytem
mlotki
uginanie przedramion

jesli kots bylby tak laskaw :P patrzylem w atlasie noi tak mniejwiecej wiem chyba ale niektore ciwczenia nie mialy dokladnie takiej samej nazwy wiec aby sie upewnic to prosze o przedstawienie gifow jesli ktos by mial chwilke a jesli nie to i tak dizekuje za pomoc i beede robil tak jak zrozumialem :P

edit
o jeszcez cos mi sie przypomnialo ile czasu powinienem cwiczyc dziennie czyli w jakim czase powinienem sie wyrobic z tymi cwiczeniami co mi napisaliscie
  • 0

Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
wyciskanie francuskie sztangi do czola: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wyciskanie francuskie sztangielek do poziomu uszu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wioslowanie sztanga podchwytem : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko ze zmieniasz nachwyt na podchwyt
mlotki :http://us.sfd.pl/s/k/atlas/ramiona_pliki/image008.gif
uginanie ramion: tutajk zalezy jakie te ugibnanie i na jaka partie miesni a no i z czym te uginanie:P
  • 0
Moja malutka:)

skizzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
uginanie przedramion ze sztanga 3x plecy + barki :P
uginanie sztangielek na lawce skosnej ze skretem nadgarstkow 3x
unoszenie sztangielek w opadzie na boki 3x
a wioslowanie sztangielka to tak samo jak sztanga tak ? a i ile powinien trwac taki trening ?

a to jak byla tak szybka odpowiedz to jesli by mozna to bym sie upewnij jeszcze w tych cwiczeniach ale chyba musze skaczyc z tymi pytaniami bo juz i tak bardzo duzo mi pomogliscie dziekuje :)

edit

a i jeszcze jedno moge sobie przesunac ten trening np zamiast pon sroda piatek np piatek niedziela sroda bo w te dni by mi najbaradziej pasowalo nie przesszaka 2 dni wolnego miedzy niedziela a sroda ??
  • 0

Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
kolego jak juz to masz plecy+bic i wtedy to cwiczenie cxzyli ubunanie przedramion ze sztanga wyglada tak: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
uginanie sztangielek na lawce skosnej ze skretemm nadgarstkow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
unoszenie sztangielek w opadzie na boki: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co do wioslowania to jest to bardzo podbne cwiczenie a wyglada ono tak: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ten trening powinien trwac dopoki nei bedziesz miaql zastoju w przyrostach ale nie dluzej niez 3miechy. co do przesuniecia to mozesz jak Ci tak wygodniej.
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
Davidek00, dzieki za pomoc :D nie bede musial pokazywac gifow hehe

jeszcez cos mi sie przypomnialo ile czasu powinienem cwiczyc dziennie

staraj sie nie przekraczać 75 minut
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
spoko;] wkoncu musze Cie jakos wygryzc z interesu:P
  • 0
Moja malutka:)

skizzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
Nie no chlopaki dzieki wielkie wspanialy duet do udzielania rad Joks ( thx za trening) i Davidek00 ( thx za objasnienie cwiczen) chlopaki jestescie wielcy :D
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
skizzo, zainspirowales mnie do stworzenia treningu dla domatorów :D bo ostatnio czesto powstarzaja sie prosby o trening z uzyciem sztangi i sztangielek zapraszam tutaj http://www.forum-kul...showtopic=42501 opisalem wszystko ze juz chyba niepowinno byc zadnych pytan :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?

Nie no chlopaki dzieki wielkie wspanialy duet do udzielania rad Joks ( thx za trening) i Davidek00 ( thx za objasnienie cwiczen) chlopaki jestescie wielcy :D

dzieki za uznanie:) hehe;] teraz tytlko jeszcze zielony kolrek zdobede i bede gosc:P
  • 0
Moja malutka:)

skizzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
a unoszenie sztangielek w opadzie na boki lepiej jest robic na stojąco czy siedzac tak jak to pokaza davidek00 na gifie ? i czy np te unoszenie sztangielek w opadzie moglbym zastapic podciaganiem sztangi wzdluz tulowia wąskim uchwytem ( bo nawet lubie to cwiczenie :) ) czy to inne miesnie pracuja i nie mozna zastapic jednego cwiczeni drugim ?
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: trening czy moze byc ?
ja osobiscie wole na stojaco lub w oparciu klatka o lawke
zastapic nie mozesz bo nie bylo by nic na tylny akton barkow, mozesz dodac podciaganie wzdluz tulowia na dobicie ale szerokim chwytem lepiej, bo waski to bardziej na czworoboczny grzbietu (kaptur), chyba ze wlasnie chodzi ci o kaptury to rob waskim
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024