Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jedna ręka silniejsza od drugiej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

luz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jedna ręka silniejsza od drugiej.
Jestem początkujący, narazie robie trening ogolnorozwojowy w domu, po skonczonym takim treningu udam sie na silownie.
Zaobserwowalem ze cwiczac miesnie najszersze grzbietu czy biceps, prawa czesc plecow lub prawa reka jest lepiej u mnie rozwinieta. Wiecej powtorzen zrobie na prawej rece niz na lewej rece. To samo dotyczy cwiczac plecow. Zastanawiam sie czy zeby lewa reka byla silniejsza (i taka sama w stosonku do prawej) to musze robic wiecej powtorzen czy moze wiecej serii?? a moze wieksze ciezary musze brac na slabsza reke?? Czy jest to bez różnicy?? Moze to pytanie jest banalnie smiesznie ale prosze o odpowiedź.
  • 0

JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna ręka silniejsza od drugiej.
Ja mam tak od początku ćwicze już jakis okres czasu i nadal lewą mam słabsza od prawej!! :zdegustowany: różne rzeczy starałem sie zrobic zeby mieć równą siłe w obu łapach ale nic z tego nie wyszło:/:/ dokładałem cięzar ale to jest lipa bo stałym cięzarem powiedzmy robie po 12-10 powturzen (chodzi mi o prawą lewą z jakieś 10-8 ale nie zawsze zdarza mi się to głównie przy koncu treningu z początku jest ok) to jak dołożyłem sobie kiedyś na lewą reke na hantel 1kg to juz robiłem 6 razy :hyhy: :hyhy: więc nie ma se3nsu dokładac bo co bedziesz robił prawa normalnie serie po 12 powt a lewą po 6?????? chyba nie!! :) kiedyś miałem momen ze zrezygnowalem z hantli na rzecz sztangi i powiem Ci ze jaks rade dawałem i jak zacxzełem znów dygac hantlami to juz mi lepiej szło ale i tak nie jest za pieknie!! :zawstydzony: teraz ogólnie pod koniec treningu mam wachania miedzy jedna a drugą ręką 2 powturzeń

luz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna ręka silniejsza od drugiej.
u mnie jesli chodzi o sztange, to wyraznie czuje ze prawa reka mocniej pracuje i "pomaga" lewej rece :kwasny: i tez jest lipa, narazie mysle zeby wiecej serii robic na słabsza ręke. Moze "zrównają sie"... i wtedy przejde bardziej na sztange.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna ręka silniejsza od drugiej.
musisz wykonywac cwiczenia na sztangielkach one izoluja bo na sztangach silniejsza reka przechwytuje ruch, i dobierac ciezar pod slabsza reke...czyli rob np lewa reka 12-10-8 ruchow i prawa tyle samo,mimo ze prawa bedziesz mogl wiecej to nie mozesz robic wiecej ruchow lub zakladac wiekszego ciezaru...bo powiekszysz wtedy dysproporcje a z czasem sie to wyrowna i pomysl z wieksza iloscia serii na lewa nie jest dobry,lewa bedzie sie dluzej regenerowac od prawej i slabiej rosnac
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Karol1418048738

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna ręka silniejsza od drugiej.
Mięśnie nie są symetryczne, prawie każdy praworęczny ma większy biceps prawy :-)
To naturalne, jeśli nie zamierzasz startować na MR Olympia to nie przejmuj się asymetrią, najlepszym rozwiązaniem na to jest CZAS.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024