Skocz do zawartości


Zdjęcie

Woda mineralna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

pey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:masa.bo.pl

Napisano Ponad rok temu

Woda mineralna
Postanowiłem umieścić ten post ze względu na to, że woda jest podstawą nia siłowni i poza nią, więc trzeba o niej troche wiedzieć:)

Ilość wypijanej wody zależy od klimatu, rodzaju pracy, aktywności ruchowej, spożywanych posiłków, wieku, stanu zdrowia.
Dietetycy zalecają, aby dziennie wypijać co najmniej 2 litry płynów, w tym 1-1,5 litra wody mineralnej. Ułatwia ona trawienie, wspomaga przemianę materii, dostarcza wielu ważnych makroelementów i mikroelementów. Ich dobrym źródłem może być właśnie naturalna woda mineralna. Zawarte w niej minerały, w łatwo przyswajalnej i zjonizowanej formie, mogą korzystnie wpływać na zdrowie i uzupełniać niedobory niektórych składników mineralnych w diecie.
Trzeba jednak pamiętać, że zbyt wysoka zawartość niektórych minerałów może być przyczyną ich kumulacji w wątrobie lub nerkach, a to z kolei sprzyja rozwojowi niektórych chorób. Na przykład zbyt wysoki poziom sodu bywa powodem nadciśnienia tętniczego i uszkodzenia nerek.
Dlatego do częstego spożycia najbezpieczniejsze są wody o średniej mineralizacji.
Skład wód mineralnych bywa różny. Większość dostępnych w sklepach zawiera 200-500 mg mikroelementów na litr wody. Można też kupić wody wysokomineralizowane, zawierające nawet do 4000 mg mikroelementów na litr. Te jednak nie zawsze i nie dla każdego są odpowiednie. Jeśli więc chcemy pić wody wysokozmineralizowane, lepiej poradzić się lekarza.

Warto też, nim wybierzemy wodę, którą stale lub często mamy zamiar pić, zapoznać się ze składem i ilością minerałów, jakie zawiera dana marka.

Kto chce np. wzmocnić kości i ustrzec się próchnicy, niech wybiera wodę z fluorem i większymi ilościami wapnia. Wapń działa też korzystnie na procesy krzepnięcia krwi i pracę mięśnia sercowego. Wody z większą ilością magnezu polecane są osobom z zaburzeniami układu nerwowego, mającym trudności z zasypianiem.

resmedica.pl
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
dzieki za artykul ale tak w sumie to nic nowego nie napisales:)
  • 0
Moja malutka:)

pey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:masa.bo.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
no dla niektórych może to być coś nowego :D
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

idek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:webdesign, webmaster, reklama

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
a co na temat wody niegzaowanej i gazowanej powiecie ?

ja w sumie piję jedynie gazowana, inna do mnie nie przemawia ... gut or not ? :D
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - zachęcam do negocjowania ze mną cen :)

pey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:masa.bo.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
pijac wode gazowaną dostarczasz niepotrzebnego CO2, z którymmusi poradzić sobie Twój organizm - a to objawia się poprostu we wzdeciach czyli w jaimś stopniu obciążają się jelita. Proponuj pić niegazowaną.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

idek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:webdesign, webmaster, reklama

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
ee... ale ja chyba nie mam problemu ze wzdęciami ;).. ale w sumie postaram sie pić niegazowana, na chama sie mogę zmusic, w koncu trzeba dac cos od siebie :)
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - zachęcam do negocjowania ze mną cen :)

MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
Zdecydowanie niegazowana, u mnie na siłce jest dużo więcej takiej do zakupu, gazowana wogóle nie schodzi. Woda ma to do siebie, że jest bez smaku więc nie kminie dlaczego musisz się zmuszać?
Albo można sobie zakupić te wody smakowe, mają one nawet sporo "węgli" ;)
  • 0

idek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:webdesign, webmaster, reklama

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
ale chodzi o to, że jednak wole te bąbelki.. to wbrew pozorom ma przeciez smak.. czuje róznmice miedzy wygazowaną woda gazowaną, a niegazwoaną... czyżbym miał takie delikatne podniebienie i język ;> hehe ;)
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - zachęcam do negocjowania ze mną cen :)

towlasnieja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
ja pije niegazowana
  • 0

piterson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 534 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka jakos ;d
  • Zainteresowania:sport(y)

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
Ja pije wode niegazowana;] po:
1. Jest smaczniejsza ( lepsza )
2. Wiecej sie jej zmiesci, wiecej wypijesz
3. Jest zdrowsza.

:hyhy: :hyhy:
  • 0

skiera
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
ja pije niegazowana oaze aleksandrie (najlepsza, a co za tym idzie najdrozsza woda bo z Egiptu) ladnie na niej masa idzie! polecam!

PS. do kupienia w kazdej biedronce 1,5l za 60gr :hyhy:
  • 0
"Bycie Animal to nie tylko 120 kg mięsa i siła konia! To motywacja do tego, aby w życiu zawsze umieć wstać jak upadniesz..."

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna

do kupienia w kazdej biedronce 1,5l za 60gr


jak ze te cene ona widziała egipt to ja jestem dziewicą....
kranówa i tyle :rotfl:
  • 0

pey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:masa.bo.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
taaaa, pij kranówke..za pare latek kamień na nerach albo jakiś syf w żołądku..odradzam 0 zero zaufania do wodociagów hehe :/
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
niekoniecznie, to zależy gdzie mieszkasz. Ostatnio w "kawa czy herbata" byl temat o wodzie i z testow wynikalo, ze najlepsza woda źródlaną (nie mylić z mineralną) jest w polsce żywiec niegazowany, jedne z lepszych to muszynianka, mazowszanka, danone i kilka innych. a co sie okazalo, ze woda z kranu jest lepsza od wiekszosci tanich wód z marketów typu TIP i nawet kilku renomowanych, ktore kosztuja w granicach 2zl/1,5L
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

idek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:webdesign, webmaster, reklama

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
ja już sie przerzuciłem na niegazowaną :) faktycznie nie jest taka zła.. fajnie wchodzi :hyhy: no i tak sie nie odbija jak po gazie :P :wstyd:

ale mam takie pytanko, czy to duża różnica czy bede pił jak wpsomniał zlotyy żywca, czy najtańszą wode z najtańszego hipermarketu..?

a jeśli trzeba to okreslic po skąłdnie tych wsyztskicjh aninionów i kationów, to czego powqinno być najeiecej.. ?
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - zachęcam do negocjowania ze mną cen :)

pey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:masa.bo.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna

różnica czy bede pił żywca, czy najtańszą wode z najtańszego hipermarketu..?

jest duża różnica! Trzeba patrzeć na etykietke i na sume wszystkich składników wody. Jeśli wacha się omna od 480 do 600 sumy składników to woda jest dobra. Najtańsza woda w supermarketach jest wodą " zkranu" tylko przeprowadzaja na niej procesy odżelazania i odchlorowania. Chociaż nie powinna być ona sprzedawana to napeno jej nie wycofaja bo nie maja sie do czego doczepić gdyż nie pisze na nich ze są one do spożycia...tak , więc będą one zawsze w sklepach i ludzie się bedąnabierać na te niskie ceny.Teraz można sobie przeliczyć ile oni zarabiaja na nas sprzedając na zwykłą wode z kranu , której 100 litrów kosztuje w wodociągach jakieś 2-3 złote a my płacimy za litr czy ółtora ok 1,20....totalna lipa jest z woda. Pisze to ze wzgledu że pracowałem w markecie jakiś czas( krótki) i nasłuchałem się tego i owego o wodach które tam przywozili. Jeszcze jedno !!!! Woda w marketach psuje się sama z siebie i śmierdzi. Taką wode zazwyczaj wystawiają ludziom na wierzch i taka biorą a ta nowaszą, świeższą dopiero co przywiezioną wstawiają pod spód bo ludziom sie nie cgce tam schylać. Ja juz nie kupuje zwykłej wody...lepiej wydać złotówke więcej i wiedzieć że pije się coś normalego co nam nie szkodzi.Pozdro
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

skiera
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
od picia wody z biedry mniejsze skutki uboczne beda niz po koksie napewno :hyhy:
wiec nie ma co sie tak przejmowac ;]
  • 0
"Bycie Animal to nie tylko 120 kg mięsa i siła konia! To motywacja do tego, aby w życiu zawsze umieć wstać jak upadniesz..."

kamas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
ja tam zawsze pije cisowianke niegazowana i jest ok ;)
  • 0

rafal861418048771
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
Osobiście pije Żywca i szczerze systematyczne picie 1,5l dziennie pomaga w cwiczeniu!
  • 0

pey
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:masa.bo.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Woda mineralna
trzeba pamiętać ze orgnizm składa sie prawei w caości z płynów i trzeba ich dostarczac
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024