Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łączenie sztuk walki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...


4. w aikido jatwiej jest sie obronić przed ciosem wyprowadzanym całym ciałem niż przed serią szybkich ciosów

czy twoje wyobrazenie o ciosie podpartym cialem jest takie ze atakujacy robi 10 krokow rozpedu i pcha piescia jak husarz kopia?


Chodzi mi o cios wyprowadzany np. barkiem, oraz jesli nie chodzi o box to aikido łatwiej jest sie obronić prze kopniakami.

Pinczer - jesli chodzi o skutecznosc aikido to moge powiedziec ze jest skuteczne jesli chodzi i kick boxing(widzialem sparing), karate(mialem sparing) i w MT(widzialem sparing ) i tekwondo(mialem sparing) co do innych sztuk walki nie mam pewnosci.

Jesli chodzi o wing tsun to nie wiem czy jest skuteczne, ale lubie kung fu wiec dlatego chce sprawdzic.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Chodzi mi o cios wyprowadzany np. barkiem, oraz jesli nie chodzi o box to aikido łatwiej jest sie obronić prze kopniakami.

W boksie trenuje się tylko ręce. Z tego wynika, że najlepiej ręce mają opanowani bokserzy.
Mam wrażenie, że pisząc jakoby łatwiej było obronić się przed ciosem ręką wyprowadzanym z barku niż ciosem samą ręką, tak jak w Wing Tsun, opierasz się na podstawie filmu Karate Tygrys.

Pinczer - jesli chodzi o skutecznosc aikido to moge powiedziec ze jest skuteczne jesli chodzi i kick boxing(widzialem sparing), karate(mialem sparing) i w MT(widzialem sparing ) i tekwondo(mialem sparing) co do innych sztuk walki nie mam pewnosci.

Ile Ty trenowałeś Aikido :?: Ja ćwiczyłem 3,5 roku. Mam nieco inne zdanie odnośnie tej SW.

Jesli chodzi o wing tsun to nie wiem czy jest skuteczne, ale lubie kung fu wiec dlatego chce sprawdzic.

Powodzenia.

Przeczytałem gdzieś takie mniej więcej zdanie "W dążeniu do prawdy potrzebne jest nastawienie, że wszystko to co do tej pory wiemy nie jest prawdą".
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Chodzi mi o cios wyprowadzany np. barkiem, oraz jesli nie chodzi o box to aikido łatwiej jest sie obronić prze kopniakami.

W boksie trenuje się tylko ręce. Z tego wynika, że najlepiej ręce mają opanowani bokserzy.
Mam wrażenie, że pisząc jakoby łatwiej było obronić się przed ciosem ręką wyprowadzanym z barku niż ciosem samą ręką, tak jak w Wing Tsun, opierasz się na podstawie filmu Karate Tygrys.

Pinczer - jesli chodzi o skutecznosc aikido to moge powiedziec ze jest skuteczne jesli chodzi i kick boxing(widzialem sparing), karate(mialem sparing) i w MT(widzialem sparing ) i tekwondo(mialem sparing) co do innych sztuk walki nie mam pewnosci.

Ile Ty trenowałeś Aikido :?: Ja ćwiczyłem 3,5 roku. Mam nieco inne zdanie odnośnie tej SW.

Przeczytałem gdzieś takie mniej więcej zdanie "W dążeniu do prawdy potrzebne jest nastawienie, że wszystko to co do tej pory wiemy nie jest prawdą".


Kiedys cwiczylem 4,5 roku teraz chodze od roku - jak pisalem jesli nie jest sie skutecznym w tym co robisz to nie jestes skutecznym w zadnej walce.

Jesli chodzi o wing tsun to nie wiem czy jest skuteczne, ale lubie kung fu wiec dlatego chce sprawdzic.

Powodzenia.


co masz na mysli, ze jest to beznadziejna sztuka walki nie rozumiem reakcji ??
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Był gość z aikidobudo z 7 czy 8 danem który próbował, (nie pamiętam nazwiska), i opuścił miejsce próby w pozycji "na Janka Wiśniewskiego"


7 cz 8 dan - takiego stopnia zaden aikidoka w polsce nie ma, chyba ze ktos z japoni ;p

Jacek Wysocki ma 7 dan, natomiast człowiek o którym piszę był Francuzem (nie napisałem że to Polak).

Pamietaj ze zadna sztuka walki czy obrony nie jest skuteczna jesli ktos nie jest skuteczny.

Owszem, natomiast nie działa to w drugą stronę - nie wynika z tego automatycznie, że każdy system JEST skuteczny, jeśli ćwiczący go "jest skuteczny" ;)
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
A człowiek o którym pisałem to Alain Floquet (8 dan kyoshi Yoseikan Aikido, 6 dan Katori Shinto ryu); kwestia porażki jest tutaj oczywiście prosta, musi jeszcze z 15 lat poćwiczyć i będzie cacy ;)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
I z niewinnego w sumie pytania zaraz temat przerodzil sie w dyskusje ... klotnie dajcie sobie juz siana gosciu na poczatku dal wam wybor z ktorego mieliscie mu poradzic to po kiego wyjezdzaliscie z boksem i zapasami na sile... a do zalozyciela tematu ta akcja z szybkimi ciosami wystepuje rowniez w jeet kune do nie wiem czy akuat w polsce sie to trenuje ale zdje sie Paul Vunak z tej metody korzysta...
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Był gość z aikidobudo z 7 czy 8 danem który próbował, (nie pamiętam nazwiska), i opuścił miejsce próby w pozycji "na Janka Wiśniewskiego"


7 cz 8 dan - takiego stopnia zaden aikidoka w polsce nie ma, chyba ze ktos z japoni ;p

Jacek Wysocki ma 7 dan, natomiast człowiek o którym piszę był Francuzem (nie napisałem że to Polak).
Ok sorki pomylilem sie, mialem na mysli warszawe, o Jacku nie pomyslalem. Ale nie mozna miec pewnosci ze kazdy boxer wklepie aikidoce i odwrotnie nie sadzisz ?? jest stare powiedzienie nigdy nie mow nigdy.

Pamietaj ze zadna sztuka walki czy obrony nie jest skuteczna jesli ktos nie jest skuteczny.

Owszem, natomiast nie działa to w drugą stronę - nie wynika z tego automatycznie, że każdy system JEST skuteczny, jeśli ćwiczący go "jest skuteczny" ;)


Tak zdodze sie, dlatego moze zeczywiscie idealnym polaczeniem jest Aikido i Box, bo sie uzupelniaja. Ale do Boxu w tej chwili mnie nie ciagnie. Tylko bardziej do ving tsun albo kali albo JKD ;p
pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

Jesli chodzi o wing tsun to nie wiem czy jest skuteczne, ale lubie kung fu wiec dlatego chce sprawdzic.

Powodzenia.

co masz na mysli, ze jest to beznadziejna sztuka walki nie rozumiem reakcji ??

Miałem na myśli, że jeżeli widziałeś lub miałeś sparing z kimś od kick boxingu, karate, MT i tekwondo, i udowodniłeś skuteczność aikido, to najprawdopodobniej tak się też stanie w przypadku kung fu.
Życzę Ci powodzenia w konfrontacji aikido vs kung fu.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
I jeszcze, plWitcher: nie sądzę żeby ktoś tutaj rzeczywiście chciał się kłócić, "co jest lepsze" - spytałeś natomiast o kryterium skuteczności, stąd dostałeś takie a nie inne rekomendacje (zauważ, że dziwnie zbieżne).

Jeśli zaś nie jest ona jednak dla ciebie priorytetem ("nie wiem czy jest skuteczne, ale lubie ... wiec dlatego chce sprawdzic"), to wtedy już wszystko sprawa osobistego gustu - co zresztą też wyklucza kłótnie. Pozdrawiam
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

I z niewinnego w sumie pytania zaraz temat przerodzil sie w dyskusje ... klotnie dajcie sobie juz siana gosciu na poczatku dal wam wybor z ktorego mieliscie mu poradzic to po kiego wyjezdzaliscie z boksem i zapasami na sile... a do zalozyciela tematu ta akcja z szybkimi ciosami wystepuje rowniez w jeet kune do nie wiem czy akuat w polsce sie to trenuje ale zdje sie Paul Vunak z tej metody korzysta...


Dzieki masz calkowita racje, ja tu tylko pytalem o porade a powstala klutnia w stylu "ktore Swieta sa ważniejsze Wielkiej nocy czy Bozego Narodzenia...." - mozna tak dyskutowac przez kilka lat i tematu sie nie zakonczy lol
Tak naprawde wiadomo ze dobranie sztuki walki to jak wybor dziewczyny ; nic nie jest idealne ale skoro sie cos lubi to sie trenuje :)
pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
ja polecam trojboj silowy jako znakomite polaczenie z aikido.
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
albo rugby :)
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...

ja polecam trojboj silowy jako znakomite polaczenie z aikido.


Dzieki, godne przemyslenia a gdzie sa treningi ?? ;p lol
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
A tak serio box jest bardzo interesujacy, ale brakuje w nim jednego - obrony przed kopnieciami, co jest dostepne w kali, JKD oraz ving tsun, chyba ze sie myle to powiedzicie mi ??
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
tak na powaznie to uwazam sie powinienes sie przesc po sekcjach tych 3 w/w styli i zobaczyc co i jak.bo tego typu rozwazania nie maja konca.pozdrawiam i zycze trafnego wyboru :D
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
na szczescie to nie Żona wiec wybor nie jest na cale zycie ;p chyba ;p
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
idz idz zamiast przegladac forum przez caly dzien :wink:
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Ta powiem dyrektorowi w pracy- przepraszam biore wolne, bo musze sprawdzic która sztuka walki mi najlepiej pasuje ;p Az jestem ciekawy jego miny lol
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
przypuszczam ze bylby niewiele bardziej wkurzony niz jakby zobaczyl ze ciagle siedzisz na forum 8)
  • 0

budo_plwitcher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łączenie sztuk walki...
Jestem informatykiem wiec moge sie poopieniczac tymbardziej ze jest piatek i nic sie nie chce ;-p
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024