Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

FunMedWet
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
dzień dobry wszystkim!

Jestem tutaj nowym uzytkownikiem, mam 20 lat, mam na imie Rafał, jestem studentem med.wet....co nie oznacza, że jestem jakims anemikiem :] itp. Od kilku lat ćwicze regularnie karate/takewondo.W tym roku rozpoczalem rowniez równoległe z tamtymi zajęciami doskonalenie pływania na basenie...jest to raz na tydzień 90minut a takewondo: 2 razy po 90 minut tygodniowo. Oczywiscie uwielbiam jeździc na rowerze itp, więc bynajmniej nie prowadzę "statycznego" trybu życia. Mam 185 cm wzrostu ale niestety jestem szczupłym człowiekiem. Według lekarza, z którym rozmawiałem mam doskonała przemiane materii. Jednakże ja bardzo bym chciał co nieco przybrac na masie miesni przede wszystkim w partiach górnych ciała. Aha, co do siłowni; bardzo nie lubię tego spedzania wolnego czasu i zajęć, więc dla mnie ta forma odpada....każdego człowieka interesują różne formy aktywności a mnie ta w ogóle. I teraz moje pytanie...czy nie mógłbym jakos uzupełnić swojego odżywiania codziennego, by organizm pobudzic do nabrania masy...nie mówię to o kreatynie powodującej magazynowanie wody ale bardziej o formach typu gainer itp. czy cos takiego byłoby jakkolwiek wskazane i w jakiej formie? bardzo goraco prosiłbym o jakies porady i wskazówki osób doswiadczonych i biegłych w temacie...sam mam prawie znikome pojęcie na ten temat, ponieważ moja wiedza bardziej skupia się na budowie i funkcjonowaniu organizmu niz na diecie i odżwywianiu.

Z pozdrowieniami
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
no wiec tak...oczywiscie odzywki typu gainer beda jak najbardziej pomocne...ale dieta bedzie niezbedna...poszperaj w dziale odzywianie i napewno znajdziesz potrzebne wskazowki...poprostu chcac ladnie mowiac urosnac niezbende jest prawidlowe i racjonalne odzywianie...ale to nie wszystko niezbedna takze jest stymulacja...chodzi mi o pobudzanie ciala ( czyli prosciej mowiac cwiczenia ) bez tego moze i owszem przytyjesz alenie bedziesz budowal dobrej jakosci miesnia...silownia jest dobrym ''pobudzaczem'' wiec dobrze by bylo gdybys sie zapisal...jezeli jednak nie chcesz proboj wykonywac chociaz proste cwiczenia w domu typu pompki brzuszki...to tyle co moge Ci poradzic
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

FunMedWet
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
Dziękuje za wypowiedź. Rozumiem> odżywianie i regularne pobudzanie ciała :]...zastasuje się do tych wskazówek...a czy mógłbys według swej opinii jaki gainer do tego w mojej sytuacji byłby najlepszy, tzn jakiej firmy/marki...jaki "model" ? :]....oraz mam tez drugie pytanie....jaki polecasz produkt typowo witaminowo-mineralny?
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
gainer polecam mass xxl firmy trec chyba najlepszy wielu ludzi go poleca a co do witamin to jest naprawde wiele ale mozesz kupic rowniez treca MULTIPACK ktore sa przeznaczone specjalnie dla sportowcow :-)
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

FunMedWet
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
ok, rozumiem...i mam pytanie takie czysto techniczno-poglądowe....przy zastosowaniu sie do diety, pobudzania grup mięsniowych i zastosowaniu tych odżywczych preparatów wzrost który sie pojawi chyba nie bedzie jakis drastyczny i przesadny? tzn. wyrosniecie w miesiąc 2 czy 3 w cos duzo "wiekszego" równiez nie jest takie dobre....rozumiem, że będą to zmiany zupełnie stopniowe? :) :]
  • 0

Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
nie martw sie nie bedziesz pudzianem za rok :D
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
dokladnie na odzywkach rosnie sie raczej lagodnie :-)
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

FunMedWet
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
Ok, rozumiem teraz...:]...a co z takimi elementami jak kondycja/szybkość/wytrzymałość...czy one zostaną w jakis sposób zachwiane?
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
Od nabierania masy to raczej nie no chyba żeby to była masa tłuszczowa
to ci kondycja może spaść ale jak będziez jak koledzy wyżej pisali
stosował dietę gainer i ćwiczył Taekwondo i do tego w domu jeszcze jakieś pompki
podciąganie na drążku itp to wszystko powinno być ok!
tylko raczej wystrzegaj się biegania bo przy tym masy nie złapiesz.

Ps zajrzyj tez do naszego działu SZTUKI WALKI tam też
może dowiesz się kilku ciekawych rzeczy ;-)
  • 0

FunMedWet
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
a mozna rónolegle do tego gainera i całej diety stosowac cos co doda troche sił/powiekszy "baterie organizmu"....jest jakis produkt godny polecenia?
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Serdecznie proszę o poradę/opinię/pomoc.
Carbo
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024