Skocz do zawartości


Zdjęcie

183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

zolek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
Mam 16 lat, mam 183 cm wzrostu i ważę tylko 60 kg.
Stopień zatłuszczenia mojego ciała oceniam raczej słabo, metabolizm mam bdb. (widać to po wadze) ciężko mi przybrać na wadze (nie udaje mi się to)
Moim celem jest głównie przyrost masy! Na drugi plan odsuwam siłę, rzeźbę i wytrzymałość.
Jestem aktywny fizycznie, trenuję na wielofunkcyjnym atlasie (niestety bez żadnego planu treningowego) od kilku tygodni, nigdy jeszacze nie brałem odżywek więc jest to dla mnie temat nieznany (oczywiście czytałem już coś o tym na forum).
Kasa raczej nie gra roli ;-) mam do dyspozycji atlas wielofunkcyjny i także wkrótce sztangę z łąwką.

Moja dieta na mase:

7:00 - 1 posiłek
Mleko 0,5% - 500g
Płatki owsiane - 100g

10:00 - 2 posiłek
Chleb żytni\razowy - 150g
Margaryna roślinna - 15g
Tuńczyk - 75g

13:00 - 3 posiłek
Ryż - 150g
Pierś z kurczaka - 100g
Oliwa z oliwek - 15g

14:00 - 14:30 - TRENING

15:00 - 15:30 - 4 posiłek(potreningowy)

Carbo\glukoza - 100g (lub dekstroza, ale w mniejszej ilości)
Tuńczyk - 75g(30-45min po treningu)

18:00 - 5 posiłek
Makaron - 100g
Pierś z kurczaka - 100g
Oliwa z oliwek - 15g

21:00 - 22:00 (przed snem) - 6 posiłek
Odżywka wysokobiałkowa - 35g - jeżeli nie można węgli na noc, to co?

Wartości odżywcze:
Białko - 166g
Węglowodany - 410g
Tłuszcz - 53g
Kalorie - 2781 kcal

Uwagi:
Dietę koniecznie trzeba uzupełnić o preparat witaminowo-mineralny(brać go po posiłku). Można uzupełnić także o odżywkę węglowodanowo-białkową, która nada dodatkowej kaloryczności diecie oraz wzmocni jej anaboliczność, wtedy „gainera” należy spożywać między posiłkami w ilości 50-70g, 2-3 razy dziennie.

Proszę o jej ocenę i interpretację.

I jakie ewentualnie brać odżywki, czy Mass XXL wystarczy.
Proszę o waszą pomoc
  • 0

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
Wszystko znajdziesz w podwieszonych postach w odpowiednich działach.
  • 0

zolek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
rozejżałem się trochę na forum i wydaje mi się że wezmę dietę nr. 1 http://www.forum-kul...showtopic=31418 dlatego że zależy mi na szybkim przyroście masy

Wychodi mi posiłek co 2,5 - 3h, czy może być? czy muszą być jakieś specjalne odstępy czasowe?
Czy mogę/muszę dodać do tego jakieś odżywki np. Mass XXL żeby osiągnąć lepszy efekt?

Teraz jeszcze muszę znaleźć do tej diety odpowiedni trening (najlepiej na atlasie)
co o tym wszystkim sądzicie?
  • 0

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!

Wychodi mi posiłek co 2,5 - 3h, czy może być? czy muszą być jakieś specjalne odstępy czasowe?
Czy mogę/muszę dodać do tego jakieś odżywki np. Mass XXL żeby osiągnąć lepszy efekt?



Narazie jedz na diecie jezeli nie bedziesz widzial jakichkolwiek efektów to wzbogac ja gainerem.. i bedzie dobrze..

Co do treningu to zobacz w dziale i szukaj w podiwszonym posci WBD
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

egzekutor1418048753
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
to kiepsko napewno wygladasz musisz sie wziac za siebie. Ale najwazniejsze ze chcesz. Ale zanim chcesz przybrac musz cwiczyc ale na samym poczadku musisz sobie odpowiedziec na pytanie dlaczego chcesz cwiczyc.. po tak innaczej bez zaangazowania bedziesz cwiczyl ja np nmie widze tylko sensu ale i przyjemnos. Kiedys mi sie nie chcialo cwiczyc a teraz z usmiechem na twarzy przechodze przez prg silowni. Musisz mniec diete to tez zalezy czy pracujesz bo jest tak to ciezko bedzie wiadomo i wtedy kup sobie jakies odzywki mozesz sie do mnie odezwac mam tanio :) a jak nie pracujesz albo chodzisz do szkoly to zachowaj diete kupuj: tunczyka, rano jedz białko (np jajecznice luc cos co ma bialko albo najlepiej odzywke bialkowa, 2 h przed treningem zjedz weglowodany zlozone czyli ryz, platki owsiane zawsze przed treningem albo jakims wysilkiem fizycznem nawet gra w kosza itd chleb wybieraj razowy albo jakis z przenica z dodatkami na noc jedz znow białko ale nie jedz na noc weglowodanow bo tylko spozywa sie je przed wysilkiem fizycznym, Narazie kreatyny nie bierz dopiero za 6 miesiecy tylko ja glustwo zrobilem ze wziem po meisiaca ale coz .. Po treniengu jedz weglowodany proste czyli no winogrona, banan, Kupuj codziennie jogurt to sa wegle i jedz rano przed treniengem 30 min... Trzymaj sie mnie a masa sie bedzie ciebie trzymala a wtedy zaden chudzina nie ma szans. Pamietaj ze moze tobie sie nie chce jesc ale twoim miesniam sie chce...
  • 0

zolek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
i teraz mam jeszcze jeden problem, bo dopiero zaczynam więc nie wiem czy wybrać trening adaptacyjny czy trening na mase :?
proszę jeszcze o zinterpretowanie mojego planu i ewentualnie wprowadzenie poprawek, z góry bardzo dziękuję!
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!

Carbo\glukoza – 100g - czy może być dekstroza??

dextroza moze być ale uważam że 100g to za dużo, 100gram to może być alle carbo. po treningu myśle że dextrozy powinieneś brać jakieś 30-50gr w zależności od intensywności.

21:00 - 22:00 (przed snem) - 6 posiłek
Odżywka wysokobiałkowa – 35g - czy może to być mass xxl?

nie moze być, nie je sie węgli na noc
  • 0

zolek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
[quote name="zolek"]21:00 - 22:00 (przed snem) - 6 posiłek
Odżywka wysokobiałkowa – 35g - czy może to być mass xxl?
[/quote]
nie moze być, nie je sie węgli na noc[/quote]
więc co?

i powiedzcie kiedy i jaki mam zrobić trening (między którymi posiłkami)?
i czy godziny posiłków są odpowiednie czy je troche zawężyć?
dodam jeszacze że mam w domu trochę mass xxl, kreatyne i dekstrose (mojego brata)
zmieniłem rozkłąd posiłków i treningu w diecie (patrz wyżej), proszę o dalsze opinie

wielkie dzięki, to forum jest najlepsze na świecie (a raczej jego użytkownicy ;-) )
  • 0

wirus1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
Kreatyny nie bierz poczekaj az twój starz to będzie rok tedy zadziała lepiej.Pytałes czy robić trening adaptacyjny.Rób go przez dwa tygodnie tyle powinno wystarczyć bo jak pisałes ćwiczyłes jusz troche na atlasie
  • 0

zolek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
wiem wiem, narazi NIC nie brałem a kreatyny na razie nie zamierzam bo wiem że trzeba mieć staż
proszę odp. jeszcze na pozostałę pytania co do diety.
  • 0

tommy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
Zrob se taką dietę jak powyżej to sie nie wyplacisz, wiesz czlwieku ile oliwa z oliwek kosztuje???Mówie Ci wez se sterydy lub prohormony!!!
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
[quote name="zolek"]nie moze być, nie je sie węgli na noc[/quote]
więc co?
[/quote]
więc czyste białko, kup se jakieś tanie np. 3D protein Treca, tam masz kazeine i akurat możesz brać na noc, cenowo wyjdzie ci podobnie jak ser biały. sam teraz biore i jest spox, tylko smaczek kiepski.

[quote name="tommy88"]wiesz czlwieku ile oliwa z oliwek kosztuje?PytajnikMówie Ci wez se sterydy lub prohormony!Wykrzyknik[/quote]

tommy o co ci chodzi? oliwa albo olej z pestek winogron biorać pod uwage na ile starczają to naprawde są bardzo tanie. A niby do prohormonów i koxów dieta i tłuszcz niepotrzebny?
  • 0

zpx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!

Zrob se taką dietę jak powyżej to sie nie wyplacisz, wiesz czlwieku ile oliwa z oliwek kosztuje???Mówie Ci wez se sterydy lub prohormony!!!



człowieku nie przesadzaj proponujesz gosciowy koks na sam początek i to jeszcze przy takiej masie (chociaż masa nie jest tak ważna), zastanów się co mówisz !!!!

no właśnie przecież nie trzeba kupywać oliwy z oliwek można jakiś inny olej lub oliwe, która jest dużo tańsza a pod względem chemicznym jest podobna
  • 0
ZPX CZARNA KREPA !!!!

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
Twoj przypadek jest troche inny :)
trzeba jeszcze obciac bialko w diecie do ilosci ok 110-120g

zmniejsz ilosc skladnikow diety bogatych w bialko, a zwieksz obfitych w weglowodany, mam nadzieje ze sie m/w orietnujesz w jakich produktach jest duza ilosc poszczegolnych skladnikow.
Pocztyaj podwieszone posty w dziale odzywianie, musisz sie nauczyc obserwowac swoj organizm, i wtedy dostosowac diete do optymalnych wartosci(znajdziesz tam tez tabele kaloryczne)

Co do trenigu, odrazu polece cos dobrego, zeby nie tracic czasu :) - HST - znajdziesz o tym treningu duzo informacji w dziale "trening"
Wyglada troche inaczej niz tradycyjne "masowki" ale jego podstawy teoretyczne sa opracowane przez naukowcoc znajacych sie na rzeczy :)

co do suplementow radze zakupic witaminy i jak najwieksza ilosc gainera(np: mass xxl :) )
  • 0
Pozdrawiam Strong

zolek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!

Zrob se taką dietę jak powyżej to sie nie wyplacisz, wiesz czlwieku ile oliwa z oliwek kosztuje???Mówie Ci wez se sterydy lub prohormony!!!

sp*** mi ze syerydami, jak chcesz to możesz sobie brać, nie musisz do tego namawiać innych!

a wracając do mojej diety:
18:00 - 5 posiłek
Makaron – 100g
Pierś z kurczaka – 100g
Oliwa z oliwek – 15g

może zmienić pierś z kurczaka na coś co ma dużo węglowodanów? np jakaś galaretka albo dżem, a może wiecej makaronu :-)

[ Dodano: 17-07-2005, 21:56 ]
jeszcze mam jedno pytanie, czy na początek wziąć trening ogólnorozwojowy czy może adaptacyjny z rozpiski całorocznej ?
wydaje mi sie że będę na początku robił ten adaptacyjny przez 2-3 tygodnie a później dopiero na mase, co o tym sądzicie?
  • 0

tommy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
[wymoderowano] przez strongbart
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
hmm chyba jakieś ostrzeżenie poleci.

moze pona 70 kg i masz tam jakis staz a naprawde wyglądasz jak wieśniak a

ty ze swoimi gabarytami zapewne nie wyglądasz dużo lepiej i na dodatek gadasz jakieś głupoty że do koksów i prohormonów dieta nie potrzebna. życze powodzenia w tym sporcie :-)
  • 0

WojtekX
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GTW
  • Zainteresowania:sport, dziewczyny i moj kochany piesek :D

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
no tak ze 300g gainera dziennie do twojej diety i cos tam pojdzie ;-)
  • 0
Anglia

bloniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 708 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:dziwki, wino i pianino

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
tommy88 kup sterydy i prohormony i załóż swoj dziennik treningowy, bedziemy obserwowac efekty a potem spadki, spadki, spadki........bez diety....huhuhu i dostaniesz ostrzezenie za bluzgi i za proponowanie takich glupotek, niegrzeczny jestes a tego sie nie da tolerowac na tym forum. BLUE_ARMY czyn swą powinnosc
:D
  • 0
Zapraszam Cie [you] do obejrzenia mojego dziennika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: 183cm przy 60kg, pomóżcie mi przybrać na masie!
tommy88, zostajesz ukarany ostrzezeniem

takie wyskoki nie beda tolerowane na tym forum 8)
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024