Skocz do zawartości


Zdjęcie

POTRZEBNA POMOC FACHOWCA - PROSZĘ O DOBRE RADY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ralphi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

POTRZEBNA POMOC FACHOWCA - PROSZĘ O DOBRE RADY
Sprawa wygląda następująco. Jestem wielkim chłopem. Mam 185cm waże o sporo za dużo obecnie gdzieś koło 115kg.Jestem grubej budowy kości. Staż na siłowni mam można powiedzieć 5letni, miałem długą przerwę w międzyczasie odłożylo się mi sporo tłuszczyku.Widać pojawiły mi się tendencje do jego odkładania.Celem moim jest budowanie masy mięśniowej i gubienie tłuszczyku, tak aby powiedzmy do połowy przyszłego roku wyglądać w miarę jak człowiek :) a do celowo mieć poprawną budowę- male poklady tluszczu... Dysponuje 3 dniami może 4 udało by się znależć w tygodniu max. Od momentu rozpoczęcia ćwiczeń przechodze na dietę węglowodanowo-białkową ograniczając tłuszcz do minimum. Co do częstotliwości posiłków mam istotnie problem,co 3 h nie da rady. Aeroby ukształtowałem na 60 minut po treningu (czy nie za dużo).Wydaje mi się że to jest podstawa dla efektywnego gubienia tkanki tłuszczowej przy siędzącym trybie pracy. Używanie suplementów nie jest mi obce używam fat burners, l-carnityna, wiadomo nie ciągle bo org się przyzwyczaja zwłaszcza do L-carnityny,takze biore przez miesiac i odstawka na jakis czas. Po treningu zażywam BCAA i Glutaminę.czasem wypijam odzywke bialkowa zamiast kolacji i to jest wszystko jezeli chodzi o suplementy uzywane przezemnie. Potrzebuje rady fachowca w zakresie ułożenia planu trenigoowego. Dotychczas najlepiej reagowałem na następujący cykl ćwiczeń ćwiczenia klatka z bicepsem 1 dzień, plecy z tricepsem drugi, nogi 3dzień i jak znalazł się dzień 4 to wracałem do pierwszego treningu. Było to przed laty gdzie mając 84 w pasie ważyłem 97kg i wyciskałem 180 na klatkę. Obecnie wracam do sportu w zupelnie innej kondycji i formie.Mam wątpliwości jeżeli chodzi chodzi o ilość seri i ilość powtórzeń.Jak to zgrać żeby się nie przetrenować i żeby najefektywniej odbudowywała mi się tkanka mięśniowa Mam pytanie w zakresie ile robić serii na daną grupę mięśniową.Na najszerszy kiedyś robiłem koło 16 serii różnych ćwiczeń ,klatka podobnie.Biceps i Triceps około 12. Przyznam szczerze przy tak rozbudowanych aerobach obecnie to nie jest za dużo Z drugiej strony czas mnie również skutecznie ogranicza. Jest to pytanie za 100 pkt. Może ktoś ma jakąś sugestie co do wskazanego przezemnie opisu w zakresie suplementów, rozłożenia treningu może jakieś własne spostrzeżenia Proszę o wszelkie sugestie
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC FACHOWCA - PROSZĘ O DOBRE RADY
Witaj! Cieszę, się że są ludzie tak doświadczeni jak Ty (5letni staż - to nie mało).
Jesteś dobrze obeznany - sam sobie ułożyłeś aeroby (jak 60minut nie sprawi Ci problemu - to rób tak). Suplementację - też - brawo!
Odnośnie treningu, może wrzuć mniejszą liczbę serii:
Duże grupy - 9-10serii
Małe grupy - 6-7 serii.
Przez pierwsze 4 tygodnie, a potem na duże daj 12serii, na małe 9 :)
Jak masz jeszcze jakieś pytania, to wal - postaram się w miarę możliwości czasowych odpowiedzieć !
Pozdrawiam!
Ps. A myślałeś, o przejściu na dietę Tłuszczową?

  • 0

ralphi
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC FACHOWCA - PROSZĘ O DOBRE RADY
Super... Dzięki, za utwierdzenie, że jestem na dobrej drodze. Troszke przeraża mnie brak formy, ale mam nadzieje, że z czasem forma wróci. Jeżeli chodzi o beztłuszczową dietę nigdy jej niestosowałem. Do tej pory wyniki całkiem wporządku uzyskiwałem na weglowodanowo-białkowej. Przymierzałem się do jej zastosowania, ale jakoś nie miałem okazji. Wydaje mi się, że nie była by ona zła,gdyż osobiście miewam skłonności ku tłustym potrawom. Z drugiej strony niedawno robiłem badania i cholesterol o dziwo mialem mniejszy niż wskazane normy, także zdrowotnie myśle, że można by było spróbować. Gdybyś miał jakąś ciekawą propozycję jak to mniej więcej wygląda to chętnie jej wysłucham i spróbuje przetestować. Dziękuje za szybką odpowiedż.
Pozdrawiam
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBNA POMOC FACHOWCA - PROSZĘ O DOBRE RADY
ralphi: o diecie tłuszczowej mam w głowie niewiele...
Musiałbym poszukać w artykułach z gazet... Ale jest dział odżywianie - tam się zgłoś, pewnie ktoś Ci pomoże...
Słyszałem tylko - że efekty na niej są super. Stosował ją jakiś czas P. Głuchowski i Ł. Kazimierczak.
Spróbuj - jak chcesz:)

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024